Energetici se střelecky neprosadili, Litvínovu podlehli 0:1

Příprava: HC Energie Karlovy Vary - HC VERVA Litvínov 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Karlovarské hokejisty v repríze podkrušnohorského derby zradila koncovka a brankáře Francouze překonat nedokázali. O osudu utkání tak rozhodla jediná branka, kterou vstřelil ve 48. minutě Filip Pavlík. Energii nyní čekají dva venkovní zápasy v řadě, v úterý bude soupeřem Karlových Varů Skalica, ve čtvrtek přijde na řadu Zlín.
Příprava na sezonu, příp., čt 21.8.2014, KV Arena
0:1
0:0, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 48. Pavlík (Majdan). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:7, navíc Jurčík (LIT) 10 min. os. trest. Bez využití. Diváci: 1000. Průběh utkání: 0:1.
Karlovy Vary: Závorka – Rohan M., Kvapil, Šmach, Kubka, Deyl, Harant, Dvořák, Schusser – Gorčík, Hruška D., Duda, Vachovec, Hruška R., Koblasa, Flek, Heizer, Tomeček, Vrána, Kverka, Vaněk
Litvínov: Francouz – Pavelka, Šlégr, Zeman, Čejka, Sklenička, Chaloupka, Pavlík – Fučík, Gerhát, Hanzl, Jánský, Jurčík, Šrámek, Majdan, Trübenekr, Smolka, Písařík

Druhé střetnutí Energie a Vervy v přípravě na novou sezonu bylo v první třetině vcelku vyrovnané. Hosté sice drželi útočné pásmo častěji, energetici ale zase hrozili z protiútoků. Na straně Litvínova byl velmi aktivní Sklenička, který několikrát otestoval Závorkovu pozornost. V dresu Energie mu zdatně sekundoval Gorčík, který nejprve pálil z levého kruhu a poté se pokusil překonat Francouze zblízka, ani jednou však neuspěl. V 9. minutě hrál Litvínov po vyloučení Kverky první přesilovou hru zápasu, využít ji ale nedokázal.

Z pravé strany poté zahrozil Flek, jehož ránu gólman vyrazil betonem. Na druhé straně to od mantinelu zkoušel Šlégr, ani on ale na Závorku nevyzrál. Vyložených gólových šancí se diváci dočkali až v závěru úvodní části. V početní výhodě pálil z levé strany Tomeček, brankář ale fantastickým zákrokem jeho pokus vyrazil. Do vedení tak mohla jít Verva, Gerhát ale v posledních sekundách před první sirénou nastřelil tyč.

Ani druhá třetina branku nepřinesla, přestože si oba týmy dokázaly vytvořit několik zajímavých příležitostí. Obranu Energie pořádně vylekal Písařík, který se protáhl až před branku a trefil horní tyč. I Litvínov ale zachránila branková konstrukce, když jí v závěru druhé části v početní výhodě trefil David Hruška. Z dalších šancí lze zmínit také střelu Trübenekra, který zakončoval přečíslení dvou na jednoho nebo pokus Čejky z levé strany. V obou případech si ale domácí brankář dokázal poradit. Překonat se nenechal ani Francouz, kterého se nadvakrát pokoušel pokořit Koblasa.

Utkání nepřineslo o moc jiný příběh ani ve třetí periodě. Vyložené šance byly velmi vzácné a se střelami z větší vzdálenosti neměli brankáři potíže. V čase 47:44 bylo po dlouhém čekání zlomeno bezbrankové prokletí. Majdan našel před brankou Filipa Pavlíka, a ten dokázal poslat puk za brankovou čáru. Domácí se snažili odpovědět, do zakončení se ale dostávali jen ztěžka. V 55. minutě se zjevili před brankou oba Hruškové, kotouč ale do sítě nedostali.

Následovala početní výhoda Energie, při které sice hráči v zelených dresech okupovali útočné pásmo, k úspěchu ale chybělo více střelby. V úplném závěru byl poté za zdržování hry vyloučen Šrámek a trenér Mlejnek dokonce poslal na led šestého hráče, domácí ale kýžený gól nevstřelili a podlehli Litvínovu 0:1.

Jaromír Kverka st. (HC Energie Karlovy Vary): Jednalo se o vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách. Stejně jako loni, tak i v tomto roce padá v zápasech s Litvínovem málo branek. Vyzkoušeli jsme si zase spoustu věcí - přesilovky, oslabení nebo power play. Z tohoto pohledu utkání splnilo svůj účel. Bohužel jsme prohráli o gól, ale je to pořád jen příprava. Vše směřujeme k začátku extraligy.

Radim Rulík (HC VERVA Litvínov): Dnešní utkání jsme pojali trochu kondičně. Mladší kluci byli doplněni juniory a zápas jsme odehráli na tři formace. Do nějaké 55. minuty jsme drželi dobré tempo, v posledních minutách jsme toho ale už měli dost a bylo to znát. Myslím, že 1:0 jsme si zasloužili, ale mohlo to skončit i opačně nebo nerozhodně. Bylo to vyrovnané utkání.