Energie nestačila na Olomouc, rozhodly přesilové hry

Energetici vyrazili na led Olomouce odčinit dva předchozí zápasy bez vstřeleného gólu. Začali výborně, skóre otevřel Filip Koffer. Potom ale přišla série vyloučení na straně Energie, kterou dokázala Olomouc využít, nejprve se trefil Jan Bambula a poté Jan Káňa. Definitivní pojistku přidal ve třetí třetině Dalibor Řezníček.
Tipsport extraliga, 29. kolo, st 17.1.2024, Olomouc, Zimní stadion
HC Olomouc
3:1
0:1, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 24:53 Bambula (Nahodil, Orsava; 5/4), 39:05 Káňa (Nahodil, Navrátil; 5/3), 50:05 Řezníček (Menšík, Macuh; 5/5) – 14:44 Koffer (Redlich; 5/5). Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Svoboda, Šimánek. Diváci: 4269. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Střely na branku: 30:20 (11:7, 10:9, 9:4). Zblokované střely: 17:12. Hity: 6:8. Vhazování: 21:25. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
diváci4269
HC Olomouc: Konrád – Ondrušek, Škůrek, Řezníček, Rašner, Švrček, Černý, Sirota – Kunc, Macuh, Navrátil – Káňa, Nahodil, Bambula – Kusko, Knotek, Orsava – Klimek, Anděl, Menšík.
HC Energie Karlovy Vary: Habal – Plutnar, Huttula, Mikyska, Stříteský, Rulík, Bartejs, Pulpán – Procházka, Černoch, Beránek – Rachůnek, Jiskra, Kangasniemi – Redlich, Hladonik, Koffer – Kofroň, Přikryl, Kružík.

Do zápasu vstoupili aktivněji energetici, nejprve pálil Daniel Kružík, jehož střelu zablokoval jeden z obránců. Hned na to dali o sobě vědět také domácí, konkrétně Jiří Ondrůšek, který trefil pouze boční oblouk Habalovy branky. Hned na to se krásně uvolnil Jakub Navrátil, který se dostal až ke střele, ale hostující brankář jeho pokus vyrazil. V páté minutě byl blízko gólu Jan Hladonik, který se dostal k odraženému puku, Konrád si však s jeho dorážkou poradil.

Karlovarští měli v půlce první třetiny k dispozici přesilovou hru. Ta se jim vůbec nepovedla a největší šanci v ní měl Rok Macuh, který ujížděl v přečíslení dva na jednoho, výborný zákrok vytáhl Vladislav Habal.

V čase 14:44 využil Filip Koffer chybu v rozehrávce olomoucké obrany a pohotově zakončil nad Konrádovo rameno - 0:1. Přesilovou hru si zahrála také Olomouc. Silvester Kusko nehrával před bránu, kde vznikl velký závar, neboť jeden z obránců Energie přihrávku ztečoval do svého brankaře. Více se už v první třetině nestalo a do kabin se tak odcházelo za stavu 0:1 pro hosty.

Druhou třetinu začala aktivněji Olomouc, která energetiky zamknula v jejich obranném pásmu, ale nebyla z toho žádná větší šance. V čase 24:53 si zahráli kohouti přesilovou hru, kterou střelou z mezikruží využil Jan Bambula -1:1. Karlovarští si mohli vedení vzít hned zpět na své hole měli totiž k dispozici přesilovou hru. Tomáš Rachůnek vybídl křižnou přihrávkou Ondřeje Procházku, který trefil pouze Konrádův beton.

Hned za okamžik se Iikka Kangasniemi dostal tváří v tvář Konrádovi, ale ani jeho pokus nebyl úspěšný. Ve druhé polovině druhé třetiny měla Energie k dispozici přesilovou hru, největší šanci v ní měl Ondřej Beránek, jehož backhandovou střelu vyrazil Konrád maskou. Po delší době dala o sobě vědět také Olomouc, konkrétně Rok Macuh, který vystřelil svižně ze zápěstí, ale Habal dokázal zakročit. V závěru druhé třetiny dostala Olomouc k dispozici dvojnásobnou početní výhodu, kterou využil Jan Káňa tvrdou střelou do šibenice - 2:1, a tak se do kabin šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Třetí třetinu začala aktivněji opět Olomouc, a to díky přesilové hře. Střelu Dalibora Řezníčka dokázal Habal zkrotit ve své výstroji. Potom nastala dlouhá sekvence, kdy si ani jeden tým nedokázal vypracovat žádnou šanci. Až v čase 50:05 vypálil Dalibor Řezníček z mezikruží přesně k tyči - 3:1. Energetiky třetí gól Olomouce pořádně zaskočil. Jan Švrček pálil z modré, hned po něm Jakub Navrátil a Jan Bambula, ale skvělé zákroky předvedl Vladislav Habal, který stále držel naději pro energetiky. Karlovarským se však žádný souvislý tlak vytvořit nepodařil a Olomouc si už svůj náskok pohlídala.

Róbert Petrovický (HC Olomouc): „Byl to důležitý zápas o šest bodů. První třetina byla z obou stran trochu chladnější, nešli jsme do těžších prostorů. První gól jsme inkasovali po takové netypické situaci, ale stává se to. Ve druhé třetině se to začalo rozhodovat. Soupeř měl možnost přesilových her, ale využili jsme je my. Třetí část byla o tom, že jsme dali gól na 3:1, využili jsme možnost. V závěru jsme při soupeřově hře bez brankáře mohli podržet puk trochu déle, ale jinak jsme velmi spokojení s tím, jak jsme zápas odehráli.“

David Bruk (HC Energie Karlovy Vary): „Jsme zklamaní, že jsme tady neuhráli ani bod. S Olomoucí se hraje velmi těžko, je to disciplinovaný a silný tým. Z mého pohledu utkání rozhodly naše zbytečné fauly. Domácí své šance využili, my jsme naopak tyto výhody nevyužili.“