Energie opět padla v Pardubicích, Dynamo otočilo ve druhé třetině

50. kolo Tipsport extraligy odehrála Energie na ledě Pardubic. Po úvodní dvacetiminutovce, kterou hosté vyhráli 2:1 po trefách Hladonika s Beránkem přišla druhá třetina, ve které dominovali domácí. Převahu Dynamo potvrdilo i ve třetí části a zajistilo si tak první místo v tabulce před play-off a Karlovarští i počtvrté v letošní sezoně prohráli s Pardubicemi.
Tipsport extraliga, 50. kolo, út 27.2.2024, Pardubice, enteria arena
HC Dynamo Pardubice
6:2
1:2, 3:0, 2:0
Branky a nahrávky: 09:37 Hyka (Sedlák, Čerešňák; 5/5), 21:49 Kousal (Zohorna; 5/5), 34:54 Mandát (Vondráček; 5/4), 39:12 Hyka (Kolář, Vála; 5/5), 40:17 Sedlák (Pánik; 5/5), 48:35 Paulovič (4/5) – 04:21 Hladonik (Černoch; 5/5), 19:21 Beránek (Hladonik, Černoch; 5/5). Rozhodčí: Hribik, Ondráček – Dědek, Svoboda. Diváci: 9391. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 28:23 (12:9, 9:5, 7:9). Zblokované střely: 9:11. Hity: 6:4. Vhazování: 32:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 6:2.
diváci9391
HC Dynamo Pardubice: Pavlát – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář, Koudelka – Pánik, Sedlák, Hyka – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, A. Musil, Paulovič – Mandát, Poulíček, Vondráček.
HC Energie Karlovy Vary: Habal – Mikyska, Bartejs, McFadden, Stříteský, Huttula, Plutnar, Havlín – Rachůnek, Gríger, Kangasniemi – Hladonik, Černoch, Beránek – Koffer, Jiskra, Čihař – Redlich, Kofroň, Procházka.

Karlovarští otevřeli gólový účet zápasu, když se kotouče před Pavlátem zmocnil Jan Hladonik, jenž dorazil Černochovu střelu za brankáře Pardubic. Domácí měli několik solidních šancí na vyrovnání, ale na Habalovi si vždy vykázali zuby. Až Tomáš Hyka v 10. minutě srovnal skóre, když propálil karlovarského gólmana betony. Vrátit energetikům vedení mohl znovu Hladonik, který dostal ideálně nabito od Černocha a zívala na něj prázdná brána, a však tentokrát se Pavlát na poslední chvíli stačil přesunout. Gól do šatny připravil Hladonik pro Ondřeje Beránka, jehož nekompromisní střela zapadla do domácí svatyně a Karlovarští si odnesli jednobrankové vedení.

Vyhranou první třetinu z pohledu hostů však vystřídala opět hororová druhá perioda pro Karlovarské. Už ve 22. minutě se Dynamu podařilo srovnat, když Zohorna vyslal do úniku Roberta Kousala, jehož únik zakončil gólem mezi Habalovy betony. V polovině utkání se Energie provinila dvěma nedovolenými zákroky v rámci několika málo minut a Pardubice využili přesilovou hru 5 na 4 čtyři vteřiny před jejím koncem. Jan Mandát procpal kotouč mezi bránícími hráči střelou nad beton a poslal domácí do vedení. Náskok Dynamo navýšilo v závěrečné minutě druhého dějství. Tomáš Hyka nedal Habalovi žádnou šanci a do kabin se odcházelo za stavu 5:2.

Perníkáři otevřeli třetí třetinu v gólovém stylu. Lukáš Sedlák si obhodil karlovarského maskovaného muže a zakončil do odkryté branky. Energetici měli k dispozici tři přesilové hry ve třetí třetině, ale ani jednu nedokázali využít ke svému prospěchu. Naopak to byli domácí, kteří ve vlastním oslabení přidali další trefu. Matěj Paulovič se zakončením k bližší tyči upravil skóre na výsledkové tabuli. Dynamo si zajistilo první příčku v tabulce před play-off a Energie i po čtvrté padla s Pardubicemi.

Marek Zadina (HC Dynamo Pardubice): Věděli jsme, že přijede houževnatý tým, který dobře bruslí a nevypustí žádný souboj. Zápas jsme v první třetině nezachytili, ale věděli jsme, že jsme schopní to otočit a zlomit na naši stranu, což se nám povedlo. Druhá a třetí třetina vypadala podle představ, měli jsme dobrý pohyb a dali jsme branky, které soupeře zlomily. Jsme rádi, že jsme ten zápas dovedli do vítězného konce a že jsme v tabulce potvrdili první místo.