Energie podlehla po prodloužení Kometě Brno

ELH: HC Energie Karlovy Vary – HC Kometa Brno 3:4pp (0:0, 2:3, 1:0 - 0:1 )
Karlovarští hráli s Brnem vyrovnanou partii, kterou nakonec ztratili až v prodloužení. Po divoké druhé třetině sice energetici prohrávali, ve třetí části ale dokázal vyrovnat Martin Zaťovič. O vítězství Komety nakonec rozhodl Jan Hruška. Už v neděli má Energie šanci na reparát, ve venkovním zápase se utká s Chomutovem.
Tipsport extraliga, 9. kolo, pá 5.10.2012, KV Arena
Kometa Brno
3:4p
0:0, 2:3, 1:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 30. Kumstát (Pech), 34. Skladaný (Doležal, Pohl), 56. Zaťovič (Nosek, Kohn) - 31. Valábik (Hruška J., Zohorna), 35. Svoboda Jak. (Zohorna), 37. Dočekal (Koreis), 62. Hruška J. Rozhodčí: Souček, Svoboda - Ondráček, Pouzar. Vyloučení: 5:9, navíc Gulaši, Skuhravý (oba KVA) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3312. Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3 - 3:4.
Karlovy Vary: Mensator - Kohn, Nosek, Gřegořek, J. Látal, Gulaši, Gründling, Prošek, Kloz - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, J. Heřman - Pohl, Skladaný, J. Doležal - Klíma, Vachovec, T. Rohan
Kometa Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Valach, Malec, Valábik, Krejčiřík, M. Hruška - Erat, Čermák, Dlouhý - Hořava, J. Hruška, Jakub Svoboda - Holec, Petrovický, Zohorna - Koreis, Dočekal, Wasserbauer

Hned v úvodu se hosté dostali do několika zajímavých příležitostí. Švrček ale sám před brankou promáchl. A další pokusy Brna pochytal jistý Mensator. Trvaj si zase poradil se střelou Skuhravého. Kometě se zpočátku dařilo pronikat do útočného pásma snadněji než domácím, kýžený efekt to však nepřineslo. Postupně se ale hra vyrovnala, a oba gólmani měli zhruba stejně práce.

V polovině první části hráli energetici první přesilovou hru, nic z ní ale nevytěžili. Obrany obou týmů poté hrály celkem spolehlivě, a tak větší šance k vidění nebyly. A větší vzrušení nepřinesla ani další početní výhoda Energie, protože si její hráči nedokázali přesně nahrát. Po první siréně byl tedy stav 0:0.

Hned na začátku druhého dějství se Brno mohlo dostat do vedení. Svoboda měl před sebou odkrytou klec, jeho dorážka ale skončila mimo. Karlovarští se z kabiny vrátili trochu rozhození, a tak si hosté dokázali vytvořit tlak. Domácím nezbývalo než faulovat, a tak hrála Kometa dvě přesilové hry hned za sebou. Obrana Energie ji ale k ničemu nepustila.

Do velké šance se hosté dostali, až když byli karlovarští kompletní. Svoboda byl sám před Mensatorem, překonat ho však nedokázal. Vzápětí promarnil svou šanci Kumstát, který jel sám na Trvaje. V čase 29:13 už se ale KV Arena mohla radovat. Po Pechově přihrávce se nadvakrát prosadil právě Petr Kumstát.

Druhému týmu tabulky stačilo k vyrovnání pouhých 59 sekund. Od modré čáry vypálil Boris Valábik, a na jeho dělovku brankář neměl nárok. Ani tento stav ale dlouho nevydržel. Ve 34. minutě se bekhendovou střelou prosadil František Skladaný . Jen o pár desítek vteřin později byl vyloučen Rohan, a Jakub Svoboda prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Gólové hody tím ale neskončily. Stačily necelé dvě minuty a Brno se poprvé v zápase dostalo do vedení. Koreis našel volného Martina Dočekala, a ten měl před brankou jednoduchou práci.

Na začátku třetí třetiny hrála Energie přesilovku, při níž se Kumstát dostal po Pechově pasu do úniku. Trvaje v brňenské svatyni ale nepřekonal. Domácí byli aktivnější, obráncům Brna se ale dařilo držet karlovarské střelce na uzdě. A když už Pohl z úhlu vypálil, tak byl gólman připraven.

Karlovarští se dál snažili, ale neprosadili se ani v dalších dvou přesilovkách. Nejprve se svou dorážkou neuspěl Pech, Doležal zase střílel z otočky těsně vedle. V 56. minutě se však domácí dočkali. Martin Zaťovič si najel mezi kruhy, a tvrdou ranou prostřelil Trvaje. Energie byla lepším týmem, Zuckerova střela ale skončila mimo.

Po šedesáti minutách bylo skóre nerozhodné, a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm se v čase 61:05 prosadil Jan Hruška, když procedil puk za Mensatorova záda. Rozhodčí se ještě dívali na video, které ale potvrdilo gól hostů, kteří si tedy z lázeňské metropole odváží dva body.

Martin Pešout (HC Energie Karlovy Vary): Rozhodující okamžik se podle mého odehrál za našeho vedení 2:1, do kterého jsme se dostali zaslouženě po povedené pasáži. Tomáš Klíma jel sám na branku, ale bylo mu znemožněno zakončit. Při protiútoku soupeře jsme se dopustili zbytečného faulu, soupeř vyrovnal a dokonce otočil skóre na 2:3. V kontextu toho jeden bod bereme, vyrovnání jsme ve 3. třetině doslova vydřeli, herně se nám příliš nedařilo. Musím poděkovat divákům, že nás po druhé třetině neodepsali a podporovali nás až do konce.

Lubomír Oslizlo (HC Kometa Brno): První třetina byla vyrovnaná. V té druhé nám pomohlo, že jsme na oba vedoucí góly domácích dokázali vždy rychle zareagovat a celou třetinu jsme dokonce vyhráli. Ve třetí třetině jsme se dostali pod tlak vinou vyloučeních, kterých bylo skutečně mnoho. Soupeř toho využil a vyrovnal, v prodloužení jsme si ale vítězství vzali zpět.