HC Energie Karlovy Vary

Bereme každý bod, říká Gulaši po zápase s Brnem

Podobné zápasy si užívá, na ledě patří k nejvýraznějším postavám. V dramatickém utkání s Kometou Brno však Michal Gulaši přišel o 12 minut, které po zákroku na Erata odseděl na trestné lavici. „Situaci jsem viděl na videu a podle mého názoru to faul nebyl,“ říká elitní karlovarský obránce v našem rozhovoru.

Michale, jak jste spokojený s jedním bodem?
Myslím, že jsme dnes odehráli velmi dobré utkání. Bohužel jsme měli hodně vyloučení a soupeř jednu přesilovku využil. Kometa má hodně kvalitní tým, proti kterému bereme každý bod. Je ale škoda, že jsme nezískali víc než jeden.

Čím to, že první třetina byla tak opatrná, když ve druhé padaly góly jak na běžícím pásu?
Zápas jsme začali s příliš velkým respektem. Potom jsme si řekli pár slov v kabině a vletěli jsme do toho. Vrátili jsme se k naší hře. Pokud jí budeme praktikovat pořád, budeme vozit body.

Co říci k Vašemu trestu?
K rozhodčím se vyjadřovat nemohu. Na situaci jsme se ale dívali na videu a podle mého názoru to faul nebyl.

Pobyt na trestné lavici jste očividně hodně prožíval, často jste stál u mantinelu…
Sedět 12 minut na trestné lavici je pro hráče hodně nepříjemné. Člověk neví, co má dělat, navíc celý zatuhne. Proto jsem se tam snažil co nejvíc pohybovat a sledovat hru. Nějak jsem to překousnul, ale byl jsem rád, když jsem se už zase mohl zapojit do zápasu.

Jinak vám ale tyto zápasy plné emocí sedí, že?
Tyhle zápasy jsou výborné. Nejen pro hráče, ale určitě i pro diváky. Budu jenom rád, pokud takových utkání bude více, protože emoce k hokeji patří.

Kde se zápas lámal? Když se vám ve 2. třetině nepodařilo zvýšit náskok na 3:1?
To také. A pak ve třetí třetině, kdy jsme měli hodně přesilovek. Kdybychom v nich dali nějaké góly, mohlo to být jiné. Bohužel se nám to nepovedlo a zápas skončil výhrou pro Brno.

Čím to, že se vám dnes přesilovky nedařily?
Chyběla nám hlavně častější střelba. Soupeř hodně dobře bránil, a když jsme chtěli střílet, hned nám vyjížděli proti hokejkám a puku. A pak, když vystřelíme, musíme se víc tlačit do branky.

Jak jste v závěru prožíval čekání na verdikt videa?
Já sám jsem tak trochu tušil, jak to dopadne, takže jsem ani nebyl moc překvapený. To už by se musel stát spíše nějaký zázrak, aby rozhodčí gól neuznal.

V neděli jedete do Chomutova. Může být nevýhodou, že soupeře zatím tolik neznáte?
Několik přípraváků jsme s nimi už hráli. Je to sice nováček, ale výsledky mají skvělé. My se nemůžeme dívat, kdo je kdo. V posledních zápasech se nám celkem daří, dostali jsme se do pohody a tu se musíme pokusit přenést i na led.

Související články

Preview k zápasu | čt 4.10.2012

Energie přivítá vicemistra