HC Energie Karlovy Vary

Návštěvy v aréně jsou obdivuhodné, děkuje kouč Paleček divákům

Po posledním pohárovém utkání v základní části byla z tváře domácího trenéra patrná spokojenost, vysoké vítězství přesto Josef Paleček nepřeceňuje. „Litvínov přijel ze zájezdu ve Švýcarsku a my jsme také v plném tréninkovém zatížení. Proto jsem rád, že jsme oba pohárové zápasy v domácím prostředí zládli,“ uvedl po utkání.

Energie si bez větších problémů poradila s Litvínovem. Svěřenci Josefa Palečka se nakonec radovali z vítězství 6:2. „Toto utkání bylo pro přípravné období typické. Litvínov přijel ze zájezdu ze Švýcarska. My jsme na druhou stranu v plném tréninkovém zatížení,“ začal se trenér ohlížet za utkáním.

Jaké jsou v současnosti tréninkové dávky A mužstva? Kouč okamžitě odpověděl. „Trénujeme dvakrát denně. Na zápasech se to samozřejmě podepisuje, proto jsem rád, že jsme oba zápasy v domácím prostředí v Tipsport Cupu zvládli,“ reagoval.

Energetici se před začátkem soutěže přestěhovali z „plechárny“ do nové KV Areny. „Hráči si už na užší plochu pomalu zvykají a uvidíme, jak to zvládnou do začátku extraligy,“ připojil.

Právě do nové haly si na každé utkání zatím našlo cestu přes tři tisíce fanoušků. „Je to obdivuhodné. Já jsem za to strašně rád. Chtěl bych divákům moc poděkovat, že přicházejí v takovém počtu. Není to obvyklé při přátelských utkání. Takovéto návštěvy jenom dokazují, že hlad po hokeji je ve Varech veliký. Navíc diváky bylo i slyšet, což hráči mají rádi a pomáhá jim to k lepším výkonům,“ pochválil Paleček karlovarské obecenstvo.

V posledních zápasech, ať doma proti Liberci nebo i proti Mladé Boleslavi, měla Energie vysoký počet vyloučených. V pondělním utkání už to bylo jiné. Martin Zaťovič sice dostal vyšší trest, ale jinak Karlovaráci seděli u trestoměřičů jenom čtyřikrát. „Každé utkání je jiné. Některá utkání se hrají hodně na hraně jiná zase ne. S Litvínovem to bylo trochu volnější proti Liberci naopak tvrdší. Většina faulů pramení z toho, že hráči jsou v plné tréninkové zátěži. Projevuje se u nich únava a už jim tolik nejdou nohy a pomáhají si hokejkami,“ vysvětlil karlovarský lodivod.

Energie vedla už v polovině zápasu nad Litvínovem o pět branek. „I proto nebylo tolik faulů. Pro psychiku hráčů je takovéto vedení dobrá, ale na druhou stranu to může být i velice zrádné. Pokud si hráči neuvědomí, že se utkání hraje šedesát minut, a začnou k utkání přistupovat laxně, tak se celý zápas může ještě zvrtnout,“ nabádá Josef Paleček ke skromnosti.

Před zájezdem do švýcarského Zugu čeká energetiky ještě jedno utkání. Ve středu nastoupí od 18 hodin proti Ingolstadtu. „Hráli jsme s nimi v loni na Spengler Cupu. Jinak je to pro nás neznámý soupeř. Je to další přípravné utkání s kvalitním soupeřem a my do toho půjdeme s tím, že chceme vyhrát,“ V sestavě Západočechů se určitě neobjeví Václav Skuhravý a Václav Pletka. Oba jsou mimo hru pro zranění. „Určitě dojde k nějakým změnám v sestavě. Budeme zkoušet další varianty,“ uzavřel kouč.

Související články

Preview k zápasu | ne 16.8.2009

Energetiky čeká boj o semifinále poháru