HC Energie Karlovy Vary

Trénuju to s Kubou Čuttou, tak jsem neměl strach, že bych prohrál, usmíval se po rvačce Martin Zaťovič

V utkání se nezapsal ani do kolonky střelců a nebyla mu souzena ani kolonka pro asistenci. I tak si Martin Zaťovič našel své místo v zápise o utkání. Za pohlednou šarvátku proti litvínovskému Švarnému sklidil nejen ovace od domácího publika, ale také 5 minut a trest do konce utkání. To ale v žádném případě nemohlo sebrat úsměv z tváře mladého energetika, který si užívá nové arény včetně kostky nad ledem.
Martine, jak byste zhodnotil vítězné utkání?
Vstoupili jsme do utkání výborně a zahráli jsme výborně první třetinu. Zápase se pak od toho odvíjel. Potřebovali jsme dneska vyhrát, abychom měli šanci na postup v Tipsport Cupu, a to se nám podařilo. Prohra by znamenala konec.

Mluvíte o postupu, ale ten bude jen v případě, že Ústí nad Labem prohraje právě s Litvínovem.
Určitě se podívám jak to dopadne, protože chceme postoupit a uvidíme, jak se to vyvine.

Litvínov se zdál zvláště v první třetině a začátkem druhé části velmi unavený z posledních zápasů. Ve druhé půli zápase ale jako by se rozehrál…
Bylo vidět, že mají za sebou náročný program a dlouhou cestu a byli asi unavení. Nebyli ani v kompletní sestavě a to se na hře podepsalo.

Po vstřelení šesti branek jste polevili nebo byla vyrovnanost dána tím, že se Litvínov rozehrál?
Litvínov se dostal do pohybu. O nic jim už nešlo a nehleděli na výsledek, chtěli to nějakým způsobem zkusit dotáhnout do úspěšného výsledku.

Na straně Severočechů bylo 8 vyloučených. Dvě využité přesilovky je dobré znamení do dalších zápasů a do extraligy. Zkoušíte ještě něco vymýšlet nebo máte styl přesilovek nacvičený?
Každý se snaží vymyslet něco abychom dali gól, ale dnes nebyl ani moc kvalitní led a museli jsme všechno střílet. Padly tam takhle obě dvě branky.

Přejdeme ke rvačce. Vypadalo to, že jste se ani rvát nechtěl...
Dostal jsem dva krosčeky před bránou a čekal jsem jestli ho rozhodčí vyloučí. Nevyloučil, tak jsem mu to chtěl vrátit, vrátil jsem mu to a on na mě rozjel, že se chce rvát. Nejdřív jsem se držel, že počkám co bude…(směje se)

Nejdřív jste dostal dvě rány do obličeje, pak jste to vzal ale vzal do vlastních rukou...
Držel jsem si ho nejdříve a čekal jsem, jestli toho nechá nebo ne. Nenechal, tak mu taky přilétly. Trénujeme to s Kubou Čuttou, tak jsem neměl strach, že bych prohrál. (směje se)

Když jste seděl na střídačce a byl na Vás záběr, vydržel jste se dlouho dívat a usmívat přímo do kamery…
Kluci mi říkali, že jsem na kostce, tak jsem trochu chtěl uvolnit atmosféru. Je to zatím velký nezvyk, dívat se v Karlových Varech do kamery a být na kostce nad ledem.

Související články

Preview k zápasu | ne 16.8.2009

Energetiky čeká boj o semifinále poháru