HC Energie Karlovy Vary

Energetičky se setkaly s dětmi z dětského domova

V neděli 30. června proběhlo v malé hale KV Areny setkání hokejistek Energie s dětmi z dětského domova v Horním Slavkově. Malí i velcí návštěvníci zhlédli trénink Dračic v in-line hokeji, kterým si zpestřují letní přípravu, a odnesli si upomínkové předměty.

Setkání bylo naplánováno na pátou hodinu odpolední a po převlečení hráčů a hráček se mohlo začít s hraním in-line hokeje v tréninkové hale karlovarské KV Areny. Děti z dětského domova se do hry nezapojili. „Nechci, aby někdo z nich přišel k úrazu. Někteří děti si s sebou vzali brusle a zkusíme si s nimi trochu zahrát, ale nemají výstroj a bez výstroje je in-line hokej o zranění,” nechal se slyšel Jaroslav Kliment, trenér hokejistek.

Výběr HC Energie byl poskládán z hráčů a hráček z několika věkových kategorií. Na ledě se objevily nejen hráčky Dračic, ale i děti ze čtvrtých tříd či dorostenci. In-line hokej, jak bylo možno vidět, jim není cizí a děti z dětského domova z Horního Slavkova se tak měly na co koukat. „Bylo to osvěžující a velice pěkné zpestření dne. Na in-line hokej mě bavilo koukat a určitě bych se přišel podívat znovu,” řekl Martin Kuklík, který za dětský domov v Horním Slavkově převzal upomínkové předměty. Dobrý vztah k hokeji měli ale i další kamarádi Martina. „Osobně mám velice pozitivní vztah k hokeji a když je příležitost, jdu se podívat,” neskrýval nadšení Honza Šmíd. Celé setkání poté ukončilo společným fotografováním všech zúčastněných s úsměvy na tváři.

Během hraní jsme také vyzpovídali Jaroslava Klimenta

Trenére, jak vznikla myšlenka uspořádat toto setkání s dětmi z dětského domova?
Setkání se uskutečnilo letos poprvé a zrealizovalo se díky dobrým vztahům s lidmi z dětského domova v Horním Slavkově. Konzultoval jsem to například s mojí paní a došli jsme k názoru, že by bylo hezké pro děti něco podobného uspořádat, aby měly zážitek.

Berete to jako zpestření pro hráčky Dračic nebo hlavně pro samotné děti, které se přišly podívat?
Myslím si, že je to zážitek pro obě strany a každý si z toho něco odnese. Doufám, že jen to pozitivní.

Plánujete setkání opakovat a časem z něj udělat třeba i tradici?
Plánujeme, že se za dětmi v Horním Slavkově stavíme, abychom jim oplatili návštěvu. Pokud budou spokojené, tak určitě uděláme další setkání.

Pro dívky z Dračic je hokej koníček a zábava. Nemají smluvní povinnosti jako profesionálové z A-týmu. Musel jste je přemlouvat, aby dorazily na setkání?
Téměř všechny dívky, které neměly rodinné povinnosti nebo nejsou na dovolené, přišly a žádnou z nich jsem přemlouvat nemusel. Byly také zvědavé, jak toto setkání proběhne.

Zřejmě mají Dračice in-line hokej v programu letní přípravy, že?
In-line hokej chodíme hrát, a proto jsme setkání spojili s touto hrou. Jsou to s hokejem hodně podobné sporty, akorát je in-line hokej o něco pomalejší, kotouč je také pomalejší. O to lepší je to na zlepšení techniky. Myslím si, že hráčům i hráčkám ledního hokeje má tento sport určitě co nabídnout.

Jak silný vypadá váš tým před novou sezónou? Očekáváte přírůstky do sestavy?
Dívek hrajících lední hokej je málo, což je celkem škoda, protože i dívky v ledním hokeji se mohou prosadit. V ročníku 2005 máme například čtyři šikovné dívky a pokud je hokej neomrzí a zůstanou u něj, budeme za čtyři až pět let mít další posily. Momentálně se hledají nové tváře velice těžko.

Jaké plány máte s týmem pro nadcházející sezonu?
Rádi bychom se vyhnuli baráži a uhráli o dost lepší výsledek, než se nám podařilo sezónu předešlou. Ostatní týmy jsou ale více konkurenceschopné a takový ženský tým Slavie má obrovské zázemí. Mezi takovými týmy se hraje opravdu těžko. O to více se ale budeme snažit uhrát co nejlepší výsledek. Letos se prosadilo zrušení baráže, takže musíme co nejvíce bodovat.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho štěstí!