HC Energie Karlovy Vary

Tipsport Hockey Cup pokračuje na ledě pražské Slavie

Po výhře na ledě Litvínova a domácí prohře s Chomutovem odjíždějí energetici k dalšímu pohárovému utkání do Prahy. Ve třetím kole se totiž střetnou se Slavií. Oba týmy prošly řadou změn, ale určitě mají na paměti dvě finálové série, které vzájemným střetnutím vždy přidají na pikantnosti. Jak se Energii povede ve druhém venkovním vystoupení, můžete sledovat již tento čtvrtek od 17:30 prostřednictvím našeho online přenosu.

Přestup, kam se podíváš

Změn zaznamenal klub z metropole opravdu hodně a neušel jim ani jeden post na ledě. Z branky odešel do Havlíčkova Brodu Stanislav Neruda, a tak Pražané našli jeho náhradu v reprezentačním gólmanovi Miroslavu Kopřivovi. Transfer v obraně je všem znám, jelikož právě ze Slavie přišla do Karlových Varů opora zadních řad Slavie Karol Sloboda. Slávisté místo něho dosadili Petra Kuboše z Vítkovic. A u slezské metropole ještě zůstaneme. Po odchodu kanonýra a tahouna týmu Romana Červenky „obrali“ Pražané Steel ještě o dva útočníky. A nejedná se o neznámá jména. Do týmu přestoupili Lukáš Krenželok a Juraj Štefanka.

V přípravě většinou suverénní

Co se týče poháru, je na tom Slavia stejně jako Energie. První zápas prohrála na svém kluzišti s Plzní v poměru 1:3. Druhý zápas ji čekal venku s Litvínovem a Slavia bez zaváhání brala tři body po výhře 2:0. Pokud však opustíme turnajová střetnutí a podíváme se na přátelská utkání, vykazují slávisté značné kvality. První utkání na ledě Litoměřic zvládli, jak se na favority sluší a patří v poměru 5:0 a druhý přátelák vyhráli také bez inkasované branky proti Chomutovu 3:0.

Statistiky v přípravě

HC Energie Karlovy Vary
Utkání v přípravě3 - 1 - 0 - 1 - 1 – 7:10
Nejproduktivnější hráčJesse SAARINEN - 3 body (1+2)
Nejlepší střelec7 hráčů - 1 branka
Nejlepší nahrávačJesse SAARINEN - 2 asistence

HC Slavia Praha
Utkání v extralize4 - 3 - 0 - 0 - 1 - 11:3
Nejproduktivnější hráč6 hráčů - 2 body
Nejlepší střelecVladimír Růžička, Lukáš Endál – 2 branky
Nejlepší nahrávačPetr Kuboš - 2 asistence

Vzájemné zápasy 2009/2010

02. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 1:4
15. kolo HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 0:3
28. kolo HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 2:1
41. kolo HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:1

Sestavy z posledního utkání

HC Energie Karlovy Vary: Mensator (Sáblík) - Dobroň, Boldyrev, Melenovský, Žmajev, Hřebejk - Parýzek, Kokko, Saarinen, Dej, Košťál - Nosek, Gřegořek, Kumstát, Skuhravý, Sailer - Hájek, Mucha, Zucker, Kuběna, Zaťovič.

HC Slavia Praha: Slipčenko - Kadlec, Žižka, Špelda, Vašíček, Roth, Kuboš - Branda, Doležal, Čermák, Endál, Holec, Krenželok, Micka, Růžička, Svoboda, Tomica, Vondrka, Štefanka.


Naváží energetici na venkovní výhru v Litvínově a vyplení pražský hokejový stánek?

Související články