Energie stráví přestávku předposlední

ELH: HC VERVA Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Ani po změně trenérů se Energii nepodařilo zacelit mezery ve své obraně. Druhé podkrušnohorské derby ztratila především v prostřední třetině, kterou prohrála 1:3. Porážku dvěma góly pouze zmírnil Martin Zaťovič. Příští utkání sehrají Karlovaráci 12. listopadu v Brně.
Tipsport extraliga, 19. kolo, ne 4.11.2012
5:2
1:0, 3:1, 1:1
Branky a nahrávky: 7. Lukeš (Hübl, Posmyk), 26. Lukeš (Majdan, Hübl), 35. Trávníček (Hanzl, Martynek), 37. Posmyk (Lukeš), 43. Hanzl (Stříteský, Trávníček) - 23. Zaťovič (Kumstát), 46. Zaťovič (T. Káňa, Gulaši). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Ondráček, Pouzar. Vyloučení: 6:6, navíc Pech (KVA) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 4150. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2.
Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Zeman, Kousalík, Holub, Martinka, Brejčák - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Kubinčák, J. Černý, Ručinský - Baláž, Martin Frolík, Rapáč
Karlovy Vary: Mensator (43. Závorka) - D. Nosek, Gřegořek, D. Kohn, Gründling, MacDonald, Gulaši - Kumstát, Pech, Zaťovič - Skladaný, Skuhravý, Košťál - Pohl, T. Káňa, J. Doležal ml.

Energie začala utkání útočnou aktivitou. Už v samotném úvodu ujížděli dva energetici ve dvou proti jednomu obránci, ale zakončují Kumstát trefil pouze beton brankáře. Do vedení se tak dostali jako první litvínovští hokejisté. František Lukeš si zpracoval skákavý kotouč, který následně dělovkou vyslal na branku. Mensatorovi proletěl těsně nad betonem.

Hosté měli k dobru dvě přesilové hry. Ani jednu z nich sice nedokázali v první třetině zužitkovat, ale dočkali se hned v úvodu druhé třetiny. Při standardním počtu hráčů na ledě si Martin Zaťovič položil brankáře a svůj bleskový nájezd z levého křídla zakončil bekhendovou kličkou. Příliš dlouho ale radost na straně Západočechů nevydržela. Na dvě minuty za držení se nechal vyloučit Dustin Kohn a přesilová hra Litvínova se zapsala jako využitá hned po patnácti sekundách. František Lukeš se dostal k odraženému puku a přímo z pravého kruhu propálil Mensatora.

Karlovy Vary začaly doplácet na svou nedisciplinovanost. Skoro polovinu třetiny odehrály v oslabení, což je velmi poznamenalo v dalším průběhu utkání. Jednu z přesilových her se podařilo využít Michalu Trávníčkovi, který se dostal mezi kruhy a z první zakončil přesně mezi betony. Energie kapitulovala ve druhé dvacetiminutovce ještě jednou. Mensator pohotově vykopl střelu od modré, ale už nestačil na následnou dorážku Marka Posmyka, který si sjel na pro puk k pravému kruhu a karlovarský brankář se nedokázal včas přesunout.

V úvodu poslední třetiny navýšil Robin Hanzl tečí na vzdálenější tyč. Tento moment byl zároveň posledním, kdy v brance stál Lukáš Mensator. Na zbytek zápasu poslali trenéři hostů do branky Tomáše Závorku, který už sice neinkasoval, ale na zvrat bylo příliš pozdě. Alespoň snížení zařídil svým druhým gólem Martin Zaťovič. Zbytek zápasu byl ve znamení karlovarské snahy o dramatizaci zápasu. Z toho však plynula i notná dávka nervozity. Lukáš Pech vztekle hodil hůl o zem poté, co se dožadoval odpískání faulu, a zamířil na trestnou lavici za nesp. chování.

V posledních minutách utkání měl ještě Tomáš Závorka hodně práce, ale ani jeden z hráčů Litvínova si na něj nepřišel. Energie tak prohrála popáté v řadě a počas reprezentační pauzy bude na předposlední pozici extraligové tabulky.

Vladimír Jeřábek (HC VERVA Litvínov): Výsledek vypadá jednoznačně, ale tak jednoduché to nebylo. V první třetině nás podržel brankář, mohli jsme ji klidně prohrát, ale jakmile jsme utekli do stavu 4:1, tak jsme si to už pohlídali. Poté už to bylo perfektně odmakané a odbráněné utkání. Byl to kolektivní výkon, za který můžeme klukům poděkovat.

Jaromír Kverka (HC Energie Karlovy Vary): Chtěl bych poblahopřát soupeři. Litvínov odehrál velmi dobré utkání. My jsme to bohužel nezvládli. Co jsme si před zápasem řekli, to jsme dnes poměrně zvládali, ale rozhodujícím faktorem bylo to, že Litvínov proměnil tři přesilovky. My jsme nevyužili ani jednu. Navíc domácí z pěti gólů trefili čtyřikrát krásnou šibenici. Jejich přesilovky a velmi dobrý výkon dnes rozhodly.