HC Energie Karlovy Vary

Děláme chyby a to rozhoduje, řekl po derby Martin Zaťovič

Nespokojenost fanoušků, vedení Energie i samotných hráčů. Tak se dá před první reprezentační přestávkou shrnout výkon karlovarských hráčů, kteří pauzu přečkají na předposledním, tedy třináctém, místě. V podstatě jedinou lajnou, které se daří, je pětka složená kolem Lukáše Pecha. I v zápase proti Litvínovu byla jedinou, která se dokázala prosadit. Martin Zaťovič dal dva góly, ale jeho náladu to samozřejmě nezvedlo.

Energetici nevstoupili do utkání nejlépe a již po sedmé minutě musela dohánět jednobrankové manko. V druhém dějství však Martin Zaťovič vyrovnal stav utkání a vypadalo to, že se Energie zvedá zase na hladinu. O opaku je však přesvědčili litvínovští hráči, kteří vstřelili další čtyři branky. Pouhou korekci ve stavu utkání si připsal ještě jednou Martin Zaťovič. Energetici ale po ne zrovna dobrém výkonu i tak padli 5:2.

„Bylo hodně vyloučených a z toho jsme dostali hodně branek v oslabení, což nás sráží. My musíme porážet soupeře v pěti, jinak je to strašně těžké,“ hodnotilo se těžce utkání střelci dvou karlovarských branek.

Ještě před zápasem na litvínovském ledě byly z lavičky odvoláni Vladimír Kýhos a Martin Pešout. Nepříznivé výsledky západočeského kádru vedly ke kroku, o kterém se již delší dobu mluvilo. V podkrušnohorském derby se jako lodivod mužstva postavil Karel Mlejnek a s ním Jaromír Kverka, někdejší to střelec karlovarské Energie.

„Prostě se nedaří. Nedaří se, ať je tam jakýkoliv trenér. Ti trenéři to bohužel nehrají. Impuls to třeba bude nebo je nebo se něco změní, ale je to v nás, je to v našich hlavách. Nedáváme góly a to rozhoduje. Děláme chyby a to rozhoduje. Trenér ty góly nedá,“ řekl po prohraném utkání na první pohled zklamaný střelec deseti branek v letošní sezoně.

Po první trefě Martina Zaťoviče v zápase s litvínovskou Vervou se zdálo, že se Karlovy Vary probouzejí a několikrát to i vypadalo, že by právě ony mohly táhnout za delší konec provazu. Rázem však přišla další trefa Lukeše a to hráče z města horkých pramenů poslalo ke dnu. Kratší konec provazu se jim v posledních pěti zápasech stal osudným. „Dali jsme na 1:1, dostali jsme gól hned v oslabení a to je přesně ono. Když nedáme gól, tak nemůžeme jít hned do oslabení. Měli jsme to nějaký čas udržet a něco se zápasem udělat. Jak ale dostaneme tři góly v oslabení na hřišti soupeře, tak my musíme dát pět, což se málokdy povede,“ byla po prohraném derby nespokojená s výkonem celého mužstva karlovarská dvaadvacítka.

Po devatenáctém kole Tipsport extraligy je na řadě první reprezentační přestávka, která Energii přijde vhod. Její třinácté místo v tabulce vypovídá o hodně věcech. Mimo jiných také o odvolání trenérské dvojice. Během přestávky bude muset management HC Energie rozhodnout o tom, kdo bude dne 12.11.2012 stát za hráči Karlových Varů v duelu proti Kometě Brno.

„Já vůbec nevím, co bude nebo nebude. Dlouho se nám nedařilo. My hlavně musíme potrénovat, abychom do těch dalších třiceti zápasů měli sílu a tak, jak máme sérii proher, tak abychom měli sérii výher a bodů. Musíme sbírat body, protože my nemáme žádnou remízu, výhru s prodloužení nebo nájezdů a ty body v konečném součtu budou chybět, takže musíme zabrat. Pevně doufám, že to půjde nahoru,“ naznačil plán pro reprezentační přestávku Martin Zaťovič.

Karlovým Varům by měl pomoci jeden z nejlepších brankářů na světě, ikona mistrovství světa 2010 Tomáš Vokoun. Nynější brankář Pittsburghu Penguins by v probíhající výluce NHL měl podpořit právě tým ze svého rodného města – Karlovy Vary. „Je nevím, jak to Tomáš má nebo nemá, to jde mimo mě. Pokud ale přijde, tak je to brankář světové extratřídy. Jestli mu ale nepomůžeme, tak podle mě nezmůže ani on nic. Všechno je o naší hře v obranné fázi a tu právě musíme zlepšit, abychom se zvedli.“

Související články

Preview k zápasu | so 3.11.2012

Pod novým vedením Energie míří do Litvínova