HC Energie Karlovy Vary

Zpověď: Petr Gřegořek

Místo v obraně po Ondřeji Němcovi nezůstalo dlouho prázdné. Chránit prostor před gólmanem bude nyní úloha i dvaatřicetiletého Petra Gřegořka. Poslední roky nastupoval v dresu Českých Budějovic. Z jihu Čech se přesouvá do Karlových Varů, kde podepsal tříletou smlouvu. Stejně jako všichni spoluhráči i on si musel projít tradiční zpovědnicí.
V kolika letech jste začal hrát hokej a kdy jste se napevno usadil na svém postu?
Myslím, že na postu jsem se usadil hned po třetím tréninku, když mě mamka vytáhla z branky. Jinak jsem začal ve druhé nebo třetí třídě, to znamená v osmi, devíti letech.

Jaké máte nejvyšší cíle v hokeji?
Tak cíle…měl jsem sen a ten se mi letos splnil, tím bylo mistrovství světa. Co se týče cílů, tak jsem nikdy nebyl z těch, co by si kladli cíle.

Co je podle Vás základem úspěchu v hokeji?
Toho je spousta, kromě dřiny, talentu, štěstí a také toho, aby rodiče své dítě u hokeje vůbec udrželi. Je toho opravdu více.

Co si říkáte, když na ledě provedete velkou chybu?
Kdysi jsem to bral hůř, dlouho jsem se trápil. Teď mě to samozřejmě vždy štve, ale pochopil jsem, že když se tím člověk bude trápit déle, tak to jenom zhorší. Snažím se co nejrychleji zapomenout, ikdyž to někdy dost dobře nejde.

Jaké máte koníčky a co nejraději děláte v letní přestávce?
Z koníčků je to v současnosti hodně golf. I tady je spousta kluků, co se mu věnuje, tak si to asi užiju. Jinak mám rád míčové hry.

Jaká je Vaše přezdívka a jak vznikla?
Nejčastěji mi říkají Greg. Vzniklo samozřejmě z příjmení.

Jaké je Vaše životní motto?
To nemám. Nikdy jsem se žádným mottem neřídil, každopádně vím a postupně času jsem zjistil jednu pravdu a to je, že co tě nezabije, to tě posílí. To je pravda, která platí vždy. A pak vlastně ještě všechno zlé je k něčemu dobré. Je si to podobné, ale funguje to.

Jaký je Váš nejoblíbenější soupeř?
To se nedá říct. Já jsem hrál vždy rád se Spartou. Ty zápasy byly pokaždé od počátku vyhecované už tím, kolik na ně přišlo lidí, když jsem hrál za České Budějovice. Tak proto asi Sparta.

A Váš nejneoblíbenější soupeř?
Špatně se mi hrálo třeba v Plzni. Nevím proč, ale prostě Plzeň.

Jakou hudbu rád posloucháte?
Hard rock a heavy metal. Jsou to spíš takové tvrdší styly. Jak ty starší kapely, tak ty nově vznikající, je toho také více.

Na jaký film se rád podíváte?
Velmi rád se podívám na nějakou starší francouzskou komedii. Třeba s Pierre Richardem.

Co Vás dokáže nejvíce naštvat?
Bezohlednost.

Jak by podle Vás vypadal ideálně strávený den?
Ideálně strávených dnů může být spousta, ale když už jsme mluvili o golfu, tak půl dne s partou na golfu. Hlavně jde o to, aby to bylo mezi lidmi, které má člověk rád.

Jaký je Váš životní vzor?
Ten nemám.

Jaké je Vaše nejoblíbenější jídlo a pití?
Nebudu říkat jen jedno konkrétní, ale mám rád rakouskou kuchyni.

Kdybyste si mohl přát tři věci, co by to bylo?
Na to člověk nemůže odpovědět jinak, než zdraví pro sebe, pro rodinu a podobně. Rozhodně tu nebudu popisovat, jaké by bylo mít 18 milionů dolarů na kontě. (smích)