Předposlední příprava energetikům nevyšla, na Boleslav nestačili

Předposlední přípravný zápas na ligovou sezonu přivál Karlovarské na led mladoboleslavských bruslařů, nicméně vítězná radost z toho nebyla. Domácí rozhodli o své výhře dvojicí slepených gólů v závěru úvodní desetiminutovky, na což už energetici nedokázali najít dostatečnou odpověď a nakonec prohráli 1:3.
Příprava na sezonu, přát., út 27.8.2019
Ml.Boleslav
3:1
2:0, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 8. Skalický (Zohorna, Zbořil), 10. Flynn (Kousal, Najman), 52. Najman – 32. Hlava (Kohout, Knotek).
vyloučení6:3
využití1:0
Ml.Boleslav: Krošelj – Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Kovačevič, Kurka – Šťastný, Houška, Pabiška – Skalický, Zbořil, Klepiš – Zohorna (C), Musil, Stránský – Flynn (A), Najman, Kousal (A)
Karlovy Vary: Novotný – Šenkeřík, Stříteský, Graňák (A), Plutnar, Šafář, Eminger, Rulík, Kubka – Rachůnek (A), Gríger, Flek – Koblasa, Raška, Beránek – Mikúš, Knotek, Kohout – Hlava, Skuhravý (C), Vondráček

Úvod utkání poznamenala vyloučení. Oba týmy si v prvních pěti minutách vyzkoušely početní výhodu, šance ale ani na jedné straně nepřišla. Potom se proti pravidlům provinil Tomáš Knotek, toho času ve Varech hostující z Boleslavi, a domácí už druhou přesilovku využili. Nejprve sice ve veliké šanci netrefil odkrytou část branky s kapitánským céčkem hrající Zohorna, potom ale po rychlé kombinaci odrazil Bednář po další Zohornově ráně puk jen na hranu brankoviště na hůl Pavola Skalického, který zblízka dorazil puk do sítě.

Bruslaři v ofenzivě pokračovali a zanedlouho přidali druhý zásah. Po křížném pasu Kousala si na pravém kruhu srovnal kotouč Oscar Flynn a zápěstím vypustil přesnou střelu pod břevno. Ještě před úvodní přestávkou se domácí několikrát dostali do úniků dvou proti jednomu obránci, ale další branky už nepřidali. Na druhé straně Energie hrozila jen sporadicky a brankář Krošelj spolehlivě kryl všechny útočné snahy Západočechů.

Na začátku druhé třetiny hrály Vary další početní výhodu. Gólu v ní nedosáhly, ale dostaly se díky ní do tempa a zatápěly domácím. Boleslav ale držel spolehlivý Gašper Krošelj. Nepříjemný moment potom zasáhl domácí tým. Martin Pláněk schytal do obličeje tvrdou ránu, nakonec ale sám vstal a dokázal odjet na střídačku.

Tempo zápasu postupně upadalo a hra se kouskovala. Toho využili hosté, po zakázaném uvolnění Bruslařů zvládli buly v útočné třetině a Kohout nachystal palebnou pozici pro Nicka Hlavu, který z levého kruhu po zemi dopravil touš za záda Krošelje. Domácí potom přečkali další oslabení a po jeho skončení zahrozili. Musil si sjel do druhé vlny na Kousalův pas, zblízka však minul branku. Závěr prostředního dějství dohráli domácí v klidu s pukem na holi. Po čtyřiceti minutách tak vedli 2:1.

Třetí třetinu zahájili aktivněji hosté, znovu ale naráželi na pozorného Krošelje. Naopak Novotný v bráně Energie už byl téměř překonaný při dorážce Skalického, jeho dorážku ovšem nakonec gólman Varů vyškrábl nad. Při následné přesilové hře nejprve předkládal Skalický puk Zbořilovi a potom našel Šťastný velmi elegantní zadovkou Najmana, jehož bomba prosvištěla těsně vedle. Boleslav stupňovala tlak a první formace si vytvořila několik nadějných akcí, Novotný ovšem odolal.

Při vyloučení Kovačeviče hosté rozebrali čtyřku v bílých dresech, ale Graňák na Krošelje zblízka nevyzrál. Slovinec v boleslavské brance si poradil i s dalšími dvěma pokusy a nadále držel svůj tým o krok napřed. Vedení Boleslavi potom navýšil Ondřej Najman, který se troufale vrhl mezi tři obránce, proskočil mezi nimi a se štěstím procpal puk za záda Novotného. Z dorážky potom neuspěl Kousal, na opačné straně zase Raškovo zakončení přečetl Krošelj. Domácí tým tak zapsal výhru 3:1 a i ve čtvrtém přípravném zápase zvítězil.

Další přátelský zápas čeká na boleslavské hokejisty už ve čtvrtek. V Poděbradech se střetnou s pražskou Spartou.