HC Energie Karlovy Vary

Energie zvládla souboj s prvoligovou Slavií s čistým kontem

Souboj se Slavií se neodehrál v nijak závratném tempu, i tak si ale Karlovarští odehráli to, co potřebovali. Po většinu času měli hru ve svých rukách a mohli si tak vyzkoušet vše, co potřebovali. Energetici soupeři postupně nasázeli tři branky, a na konci se tak mohli ze třetí výhry z přípravy.
Příprava na sezonu, přát., čt 27.8.2020
Karlovy Vary
Slavia
3:0
1:0, 2:0, 0:0
Branky a nahrávky: 16. Beránek (Plutnar, Pohl), 29. Flek (Kowalczyk), 35. Koblasa (Kowalczyk, Černoch).
Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Belko, Kokrment
vyloučení1:4
využití0:0
oslabení0:0
diváci914
Karlovy Vary: Novotný – Šenkeřík, Kotvan – Plutnar, Pohl – Pulpán "C", Winhold – Kowalczyk – Lauko, Kaše, Flek "A" – Hladonik, Mikúš, Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Vildumetz, Zabloudil
Slavia: Michajlov – Duda, Novák "C" – Barák, Hovorka – Hejda, Valík – Holý – Kuťák, Jaroslav Bednář, Kafka – Doležal "A", Vlček, Všetečka – Tomica, Vrdlovec, Šteiner – Ondráček, Kohút, Petrov

Komentář k utkání

Čtvrteční zápas sliboval gólovou nadílku, opak však byl pravdou. Energetici sice naskočili bez pár zkušenějších hráčů, i tak ale měli v první části velikou herní převahu. Většinu času se hrálo v obranném pásmu Slavie, energetici drželi kotouč na svých holích, nedařilo se jim ale v zakončení. Několikrát je zradila i finální přihrávka, párkrát zradil pas na modrou čáru, kvůli čemuž se přerušila celá útočná akce. Energetici ostřelovali slávistického brankáře opravdu ze všech stran, na druhé straně Filip Novotný se v první třetině poměrně nudil. Až ke konci první periody se dokázal prosadit Ondřej Beránek, jedna z několika střel zapadla za brankářova záda. Michajlov ale jinak celých úvodních dvacet minut převáděl skvělé výkony.

Druhá perioda se nesla ve zcela stejném duchu jako ta první. Domácí hokejisté drželi kotouč na svých holích, drželi se v útočném pásmu a kombinovali, zakončení ale stále nebylo to pravé. Michajlov kryl jednu střelu za druhou a jeho spoluhráči většinu času jen vyhazovali. Jednou za čas se dostali až do útočného pásma, tam je ale buď zradila finální přihrávka, nebo bez větších problémů zakročil Filip Novotný. Energetici po dlouhém trápení přetavili svou snahu ve druhou branku, když se trochu se štěstím prosadil Jakub Flek. Karlovarští hokejisté pokračovali v nastoleném tempu, které nebylo moc vysoké, a několik minut před druhou sirénou se prosadil i Petr Koblasa.

Ani závěrečná třetina nepřinesla nějaký veliký obrat v převáděné hře. Domácí se stále drželi na puku a tlačili se do zakončení, slávisté se stále po většinu času bránili. Jednou ale byli velmi blízko brance, a to když přišlo nahození puku z rohu kluziště, které Filip Novotný na poslední chvíli zkrotil až na brankové čáře. Závěr třetí třetiny byl zpestřen událostí, kdy po pádu slávisty došlo k roztržení sítě. Ledaři ale zareagovali vskutku rychle a branku nakonec celou vyměnili. Třetí část a vlastně další zbytek zápasu už další šance nenabídly a energetici z duelu se Slavii odešli vítězně.

Ohlasy trenérů

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Byl to pro nás velmi přínosný zápas s organizovaným soupeřem, který hrál výborně do obrany a byl výborně kondičně připraven. Byť se jedná o prvoligového soupeře, tak to byl pro nás zápas opravdu přínosný. Trošku nás mrzí, že jsme nebyli produktivnější směrem dopředu, dozadu jsme soupeři povolili pár brejkových situací, ale podržel nás Filip Novotný.

Martin Štrba (HC Slavia Praha): Byl vidět jasný rozdíl mezi extraligou a Chance ligou. Zápas nám ukázal, kde máme slabiny, na druhou stranu jsme si alespoň nacvičili hru v obranném pásmu, která nebyla špatná. Chyby tam samozřejmě byly, ale po systémové stránce to tak špatné nebylo. Vary měly celý zápas hru pod kontrolou, takže jednoznačné vítězství. Nám to ale ukázalo spoustu věcí a máme na čem stavět.

Fotogalerie

Související články