Gól v předposlední minutě rozhodl, dorostenci padli se Spartou

Další ze střetnutí v rámci duelů o pořadí v play-off mladí energetici nezvládli. Utkání plné zvratů rozhodl minutu před koncem sparťanský Stepančuk.
Extraliga dorostu, II. 18, so 26.2.2022, KV Arena
Sparta
5:6
2:2, 1:3, 2:1
Branky a nahrávky: 8. Holejšovský (Vimr), 15. Pastor (Mähler), 26. Zeman (Váňa, Csabi), 42. Pastor (Šmíd, Mähler), 49. Pastor (Váňa, Kubíček) – 1. Odehnal (Stepanchuk, Žmola), 8. Jánský (Křišťan), 28. Žmola (Odehnal, Šeba), 30. Fábry (Bartoň), 40. Novák, 59. Stepančuk (Odehnal)..
Rozhodčí: Malá – Malý, Deja
vyloučení4:4
využití1:0
střely na branku46:34
diváci58
Karlovy Vary: Ebenstreit – Anton, Kubíček, Postl, Mähler, Smýkal, Cipko – Zeman, Váňa, Csabi, Pavelec, Pastor, Šmíd, Holejšovský, Vimr, Šuma
Sparta: Kogler – Port, Mack, Bartoň, Šeba, Byakov, Janský – Novák, Fábry, Vašíček, Skuratov, Stepanchuk, Žmola, Odehnal, Poláček, Křišťan, Potoma, Žemlička

V prvních dvaceti minutách byly k vidění čtyři branky. Skóre otevřel už po pětapadesáti sekundách Mikuláš Odehnal, ten si sjel do pravého kruhu, odkud bekhendem přehodil Ebenstreitův pravý beton. Energetici od inkasované branky ze hry moc neměli, což se projevilo další přesnou trefou Sparty. V osmé minutě se povedlo Janu Jánskému zpoza brány procpat puk mezi tyčí a betonem karlovarského gólmana. Ani ne půl minuty ale stačilo Karlovarským k první gólové odpovědi. Petr Holejšovský dostal nabito do předbrankového prostoru, kde rychlou stahovačkou oklamal a překonal Koglera. Pět minut před první sirénou vyrovnal Tobiáš Pastor, ten obdržel kotouč na okraj pravého kruhu, odkud bez větších problémů trefil nechráněnou sparťanskou síť.

I druhá dvacetiminutovka byla čtyřgólová. V šestadvacáté minutě dostal poprvé v zápase do vedení Energii Matěj Zeman. Ten obdržel zpoza brány puk a zblízka jej propasíroval až za Koglera. Za necelé dvě minuty bylo ale znovu srovnáno. Jakub Žmola ujel všem a z mezikruží rozvlnil síť za karlovarským gólmanem. Po dvou minutách šli Pražané do vedení. Andrej Fábry dostal nabito po Bartoňově zachycení karlovarské rozehrávky a propálil vše, co mu stálo v cestě. Šestapadesát sekund před druhou sirénou upravil na 5:3 pro Spartu Lukáš Novák, kterému se podařilo uniknout všem, zamíchat před bránou s pukem a nenechal Ebenstreitovi jedinou šanci k zásahu.

Poslední třetina přinesla další tři branky a velice vyostřenou hru. Karlovarští zvládli po dvou gólech Tobiáše Pastora vyrovnat. Pastor tak zkompletoval hattrick. Až do poslední minuty to vypadalo, že se v karlovarské aréně bude prodlužovat. Vyrovnaný stav ale svým únikem rozsekl Alexandr Stepančuk.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): Řekli jsme si, že bychom chtěli do utkání vstoupit pravou nohou. Stal se nám pravý opak. Nicméně jsme se do toho zápasu dokázali vrátit, otočit to. Pak nám znovu soupeř utekl o dva góly, a my jsme se zase vrátili. Bohužel se minutu před koncem stala extrémně hrubá chyba, kdy nám hráč projel celé hřiště, de facto jako v sedmé třídě. To by se před play off rozhodně stávat nemělo. To nás stálo zápas. Nám nezbývá než Spartě pogratulovat ke třem bodům.

František Ptáček (HC Sparta Praha): Kvalitní zápas, hodně branek na obě strany. Obě mužstva dobře útočila. Z mého pohledu musíme zlepšit hru dozadu a věci, které způsobují, že dostáváme branky. Dopředu jsem s výkonem spokojený.