Hokejistky si zkomplikovaly cestu do A skupiny

Ženy: HC Energie – HC Lasselsberger Plzeň 1:9 (0:2, 0:4, 1:3)
Nedělní večer byl na karlovarském zimním stadionu zamluven pro zápas domácích hokejistek s Plzní. Hosté, kteří přijeli bez útočnic Dvořákové se Staňkovou, si od začátku vytvářeli spoustu šancí a postupně začali navyšovat skóre. Největší měrou se o to postarala útočnice Eliška Zahálková, která vstřelila čtyři branky, zdatně jí sekundovala obránkyně Šárka Timofijová, autorka tří gólů. Domácí tým se dočkal vstřelení branky až v 59. minutě, kdy nařízené trestné střílení proměnila desetiletá Martina Mašková.
Liga žen - skupina B, n11, so 28.2.2009, Zimní stadion Karlovy Vary
Plzeň
1:9
0:2, 0:4, 1:3
Branky a nahrávky: 59. Mašková – 3., 27., 40., 51. Zahálková (2x Timofijová, Mannová), 5., 23., 29. Timofijová (na první Zahálková, Mannová), 42. Steiningerová (Mannová), 46. Krauzová (Steiningerová). Rozhodčí: Florián – Fiala, Hynek. Vyloučení: 4:4 Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Zásahy brankářek: Lukešová 33 – Šimůnková 18.

Plzeň do utkání vlétla a hned poté, co Lukešová semaforem zastavila ránu Mannové z mezikruží, se Zahálková protáhla po pravém mantinelu před brankářku a zasunula puk za její záda – 0:1. První šancí domácích byl ve 3. minutě průnik Hajdové, s jejímž píchnutím do puku si Šimůnková poradila. Vzápětí se puk dostal na druhou stranu kluziště, kde operovala Zahálková, která si obhodila obránkyni, vystřelila, puk Lukešové vypadl na brankovou čáru a dojeduvší Timofijová měla jednoduchou práci – 0:2. Hosté nadále tlačili, osamocená Krauzová branku přestřelila, na druhé straně vyzkoušela Hornová vyrážečku Šimůnkové. Ve 13. minutě nejprve Steiningerová neuspěla proti Lukešové a na druhé straně ani dobrá střela Bauerové neskončila na ničem jiném než vyrážečce Šimůnkové. Plzeň si zkusila i přesilovou hru, ale kromě dravého průniku Timofijové nic nevymyslela. Závěr třetiny ukázal v lepším světle i domácí tým a tak se hrálo především ve středním pásmu.

Druhou třetinu zahajoval domácí tým v početní výhodě, ale jedinou šancí byl únik hostující Outlé, který zmařila seknutím Bauerová. Ta tak mohla litovat, protože při jejím vyloučení padl další gól – střelu Kotousové dorazila do branky nehlídaná Timofijová – 0:3. A po další nevyužité přesilovce Dračic se k puku dostala Zahálková a blafákem nedala Lukešové šanci – 0:4. Ve 29. minutě pak dorazila puk za záda Lukešové Timofijová, čímž dovršila hattrick, a bylo to 0:5. Závěr třetiny patřil ale domácím hokejistkám, které se rozpomněly na své umění. Po akci Maškové střílela na lapačku Bauerová, po ní také Pöpperlová a své štěstí zkoušela natlačením Hajdová. Ve 38. minutě střílela Schildhabelová na zadní tyč a Šimůnková akrobaticky vytáhla puk lapačkou. Poslední střela třetiny byla plzeňská a gólová – Outlá přenechala puk Zahálkové, která ho procedila přes lapačku do branky – 0:6.

Ve třetí třetině si Plzeň zajistila dostatečný náskok ve skóre, i když mnoho dalších šancí promarnila. V oslabení na úvod třetího dějství se nadvakrát prosadila Steiningerová – 0:7, ve 46. minutě pak Lukešová zvládla zkrotit dva pokusy Plzeňanek, na třetí dorážku Krauzové už ale neměla nárok – 0:8. Devátou branku pak přidala Zahálková v 51. minutě, když se trefila Lukešové nad vyrážečku. Co se týče Dračic, byla třetí třetina jejich nejlepší. Mělo to tři důvody: prvním byla brankářka Lukešová, která proti střelám Mannové, Zahálkové zakročila výtečně. Dalším důvodem byl dostatek šancí – pěknou akci 3 na 1 ještě Dračice překombinovaly, střelou ale skončil nájezd Pecinové a Maškové. Hodně šancí měla i rychlonohá Hajdová, hlavně když v 56. minutě ve vlastním oslabení ujela, ale jí bravurně vychytala Šimůnková.V čase 58:29 pak unikající a zakončující Wadowskou zahákovala Timofijová a rozhodčí nařídil trestné střílení. K němu se postavila drobounká Mašková a střelou nad vyrážečku určila konečné skóre na 1:9, což kvitovali hlavně četní a hluční fanoušci domácích hokejistek.