Jako přes kopírák: aktivní Energie bere po nájezdech jen bod

HC Sparta - HC Energie 2:1 sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Naprosto stejný průběh, naprosto stejné skóre, naprosto stejný bod za porážku po samostatných nájezdech. Podobně jako v neděli doma s Českými Budějovicemi, i o dva dny později na ledě pražské Sparty byla Energie po většinu zápasu aktivnějším mužstvem, dlouho dokonce zásluhou Štěpána Hřebejka (na snímku) o gól vedla. Jenže její další šance znovu polapil pozorný brankář soupeře, Pražané zásluhou Bartánuse srovnali a opět se šlo za stavu 1:1 do prodloužení a následně i do penaltového rozstřelu. V něm byli šikovnější domácí. Za Energii se trefil jen Melenovský, jinak vynikajícího Mensatora na druhé straně překonali Výborný a Treille. I proto připisují Západočeši za další velmi solidní výkon pouze jediný bod.
Tipsport extraliga, 13. kolo, út 19.10.2010, Tesla Arena
Sparta
2:1sn
0:1, 1:0, 0:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 37. Bartánus (Ton, Vykoukal), rozhodující sam. nájezd Y. Treille - 7. Hřebejk. Rozhodčí: Fraňo, Blecha - Jílek, Jindra. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 3618. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Jan Hanzlík, Philipp, O´Brien, Salcido - Y. Treille, Koreis, Smoleňák - Ton, Broš, Bartánus - Kůrka, D. Výborný, Hromas - Pacovský, Karpov, Tůma
Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Čutta, Sloboda, Gřegořek, Parýzek, Kokko, Dobroň, Hájek - Kumstát, Skuhravý, Sailer - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Skladaný, Dej, Melenovský - Kuběna, Cyganov, Hřebejk

Jak Sparta, tak i její zápodečeský soupeř naskočili do utkání plni odhodlání. Hra se přelévala ze strany na stranu a oba gólmani si připsali několik zákroků. O poznání víc se však potil sparťanský Pöpperle. Domácí jedničce znepříjenil život především Karol Sloboda svojí dělovkou z páté minuty. O pár chvilek později Pražané vlastní chybou nabídli hostům první zásah. A ten také přišel. Radek Philipp se nechal ve středním pásmu školácky obrat o kotouč Štěpánem Hřebejkem, který si poradil s ležícím Pöpperlem a zkušeně zavěsil. Karlovarští se náhle ujali otěží zápasu a uzamkli svého soupeře ve vlastní polovině. Pražanům se však přeci jen povedlo několikrát se vymanit ze spárů Energie a podniknout vlastní útočnou akci. Jak Broš, tak junior Tůma však svými šancemi pohrdli. Po prvních dvaceti minutách tak odcházeli do šaten šťastnější hosté.

Záhy po startu druhého dějství se ve slibné pozici ocitl Bartánus, to však ale ještě svůj pokus mezi tři tyče nepropasoval. Hosté záhy na to nabídli Pražanům minutu a půl dvojnásobné přesilovky. Tou však sparťané pohrdli. Ve 24. minutě se v několika slepených možnostech ocitli Melenovský se Skladaným, za pomoci štěstí a Pöpperleova betonu ale domácí krušné momenty přečkali.

Ještě jednou se energetici dostali do tří. Sparťané ovšem znovu kromě několika střel Briana Salcida od modré pranic kloudného ve třetině soupeře nevymysleli. Přesto ale o několik chvil později udeřili. Petr Ton objevil nikým nehlídaného Marka Bartánuse, který svou třetí trefou v sezóně navázal na kvalitní výkon ve Vítkovicích. V posledních minutách druhé třetiny se prozměnu Holešovičtí vinou vlastních faulů krátce po sobě poslali několikrát za sebou do tří a nabídli tak Západočechům zajímavou možnost vrátit na své hokejky vedení.

A energetici jí krátce po startu třetího dějství málem využili. Lukáš Pech pálil osamocen z první na Pöpperleho, jenž se však stihl přemístit a složitou situaci s přehledem vyřešit. Ve 46. minutě oslovil Smoleňák rozjetého Koreise. Sparťanskému forvardovi se ale v poslední chvíli vrhl pod nohy jeden z vracejících se karlovarských beků.

I v další sparťanské šanci figuroval Koreis. Milimetrovým pasem našel Yoricka Treilleho, který ale místo individuálního průniku zvolil střelu, s níž Mensator neměl nejmenší potíž. Sparťané evidentně nechtěli ve své hale třetí prodloužení za sebou, avšak ani jejich zvýšená aktivita ke konci už nastavenému času nezabránila. Prodloužení nepřineslo mnoho šancí, byť sparťané odehráli jeho poslední minutu v početní výhodě. TESLA ARENA se tak poprvé v letošní sezóně dočkala nájezdů.

V nich se nejprve prosadil kapitán Výborný, na jeho pokus ale – s velkou porcí štěstí – odpověděl Melenovský. Ve třetí sérii však uspěl Yorick Treille a když si na domácím brankáři vylámal zuby Hřebejk, bylo rozhodnuto. Sparta potřetí za sebou vyhrála na vlastním ledě v nastaveném čase.

Miloš Holaň (HC Sparta Praha): Pro nás jsou to vydřené dva body, založené na vynikajícím výkonu brankáře Pöpperleho. Samozřejmě, že by bylo lepší, kdybychom získali tři body v zápase doma, ale kluci chtějí, dřou, není tam pohoda na hokejkách. V momentální situaci jsou i dva body pro nás hodně. Spekulace o mém odvolání jdou mimo mě. Zajímám se o svoji práci a co řeší vedení, je druhá věc.

Václav Baďouček (HC Energie Karlovy Vary): O lepší výsledek jsme se připravili v první třetině, kdy bylo vidět, že Sparta není ve své kůži. My jsme to nedovedli potrestat víc než jedním gólem. Nakonec jsme spokojeni s bodem, protože pokud utkání dospěje do nájezdů, tak tam je to loterie a my nemáme žádného vyloženého střelce, o kterého bychom se opřeli.