Jediný gól juniorům na výhru nestačil, body putují do Mladé Boleslavi

Diváci, kteří se přišli podívat na sobotní zápas, si užili rychlý a akční hokej. Hrálo se nahoru a dolů a k vidění bylo hodně zajímavých šancí na obou stranách. Obzvláště energetikům kotouč létal kolem branky Bruslařů hodně těsně. Za záda hostujícího gólmana našel kotouč cestu pouze jednou, zatímco soupeři se podařilo skórovat dvakrát a to mu vyneslo zisk tří bodů. Energetikům kvůli marodce prořídly obranné řady a tak v dnešním duelu nastoupil obránce z týmu dorostu Nick Mähler. Ten během své premiéry v extralize juniorů zazářil a předvedl několik výborných obranných zákroků, ale vidět byl i během akcí v poli. Svým výkonem si získal pozornost a uznání Václava Eismanna, trenéra juniorky Energie.
DHL Extraliga juniorů, 49. kolo, pá 24.2.2023
Ml.Boleslav
1:2
0:1, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 34. Šmajda (Csabi) – 11. Moyseyev (Hruška, Malínek), 52. Hruška (Hradec, Rajgl).
Rozhodčí: Čáp, Glanc – Kotlík, Dědek
vyloučení1:1
využití1:0
střely na branku18:25
diváci77
Karlovy Vary: Dybal (Pavlovic) – Smýkal, Mähler, Cipko, Kubíček, Zolnaj, Bulka (A), Anton – Varvařovský, Adámek, Skuhravý, Šmajda (A), Šlechta, Babeliak, Handl, Váňa, Csabi, Kusak, Botoš (C)
Ml.Boleslav: Forst (Hora) – Sypecký, Vlasák, Rajgl, Hrouda (A), Vochvest, Čech, Němec, Moravec (C), Polák, Lisler, Moyseyev, Gardoň, Malínek, Vítek, Hruška, Zvagulis, Vimmer, Král, Hradec (A)

Už od úvodního vhození to na ledě doslova lítalo. Oba gólmani museli být ve střehu, protože hráči neustále přecházeli z jednoho pásma do druhého. První větší šanci měl David Varvařovský, který se dostal sám před branku, jenomže v té rychlosti nestihl zamířit a kotouč proletěl kolem ní. Skórovat chtěl i Adam Vlasák. Jeho střelu blokem zastavil obránce Jakub Anton. Zakončení nevyšlo ani Adamovi Csabimu. Na modré se v sedmé minutě rozmáchl Jiří Sypecký, jeho střelu tečoval Matěj Smýkal do ochranné sítě za Dybalovou brankou. Do úniku se dostal Matyáš Váňa, který kvůli bránícím hráčům za zády kotouč více přizvedl a ten tak proplachtil nad brankou a skončil v ochranné síti.

Gólovou radost si nakonec jako první užili Bruslaři poté, co se prosadil Nikita Moyseyev. Po tomto gólu se musel Adam Dybal chvíli ohánět proti výpadům hostí a vydatně mu v tom blokováním střel pomáhali jeho spoluhráči. Necelé tři minuty před koncem třetiny byl kousek od skórování Samuel Šmajda, který už chtěl poslat kotouč do odkryté části branky. Na poslední chvíli mu ho však vypíchl Tomáš Moravec. Parádně dostal kotouč zpoza branky Adam Csabi, jenomže před brankou byli jenom hráči v zelených dresech. Třetina skončila za stavu 1:0 ve prospěch Bruslařů.

Stejný svižný a bruslivý hokej jako v první třetině byl k vidění i v té druhé. Hned ve druhé minutě se po střele Vojtěcha Poláka rozezvučela tyčka u Dybalovy branky. Na druhé straně neuspěl Matěj Smýkal, jehož střela sjela po betonu Daniela Forsta. Snahy na srovnání zbrzdilo oslabení energetiků. V něm na poslední chvíli sjel kotouč z hole Vojtěchovi Polákovi a energetici se díky tomu vysvobodili. Do střely Oskara Lislera si klekl Jakub Anton. Nutno podotknout, že na to jak byly obranné řady Energie kvůli marodce oslabeny, odváděli zbývající obránci skvělou práci. Bruslaři se od Dybalovy branky nehnuli ani po konci početní výhody, ale na domácího gólmana si nepřišli. Stejně se ale na druhé straně činil i gólman Bruslařů. Přesvědčil se o tom i Kryštof Bulka, jehož střela skončila svou pouť na Forstově betonu.

Energetici nakonec srovnali v početní výhodě. Samuel Šmajda dostal u branky nabito od Adama Csabiho. Kotouč po jeho střele po ledě projel pod nohama bránících hráčů a skončil v odkryté části branky. Bruslaři mohli jít vzápětí do vedení, když se kousek od branky napřáhl jeden z nich. Jenomže skvěle zakročil Nick Mähler, který se k němu přihnal jako vítr a kotouč mu sebral doslova pod nosem. Pro mladičkého obránce z týmu dorostu bylo dnešní utkání premiérou v juniorské extralize a na ledě se rozhodně nedal přehlédnout. Po druhé třetině se šlo do kabin za stavu 1:1.

Třetí třetina se nesla ve znamení snah obou týmů vstřelit gól a dostat se do vedení. Ačkoliv se energetici snažili, tak se jim vůbec nedařilo dostat kotouč do branky. Do výborné šance se dostal Adam Csabi, který sám mířil k hostující svatyni, jenomže dojíždějící hráči mu zakončení zkomplikovali a jeho střela neměla potřebnou razanci a kotouč skončil pod Forstovou lapačkou. Další parádní obranný zákrok vytáhl Nick Mähler proti střele Kristerse Zvagulise. Vojtěch Malínek střílel těsně před brankou do její odkryté části, jenomže do střely pohotově vpadl Jakub Anton. Malínek byl zřejmě zklamaný a po Antonovi vyjel. Došlo k menší strkanici, která se však obešla bez potrestání ze strany rozhodčích. Adam Dybal si následně připsal několik zákroků.

Jenomže pak přišel hodně smolný gól. Vojtěch Hradec střílel kousek od modré a jeho dělovku Dybal skryl v náruči. Jenomže, jak se k němu Bruslaři rozjeli, tak skončil na zádech a kotouč mu vypadl. Jakub Hruška před brankou nezaváhal a kotouč do ní zametl. V závěru třetiny nevyšla šance Adamovi Csabimu a se svou střelou z kruhu neuspěl proti Forstovi ani Boris Babeliak. Energetikům nepomohla ani závěrečná power play. Z vítězství se nakonec potřetí v sezóně radovali Bruslaři.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary):

V první řadě chceme pogratulovat našemu soupeři k vítězství. Z naší strany to bylo utkání, kdy jsme poprvé v sezóně řešili takové absence v obranných řadách. Proto jsme potřebovali, aby naši útočníci převzali větší zodpovědnost za sebeprosazení v osobních soubojích a za výkon týmu. Musím říct, že od hráčů jako je Samuel Šmajda, Matyáš Adámek, Adam Csabi a Matyáš Váňa, kteří jsou v kontaktu s reprezentací nebo teď dostávali šanci v seniorském hokeji prostě očekáváme víc, že to mužstvo potáhnou, což se v tomto utkání nestalo. Vidím to jako jednu z příčin porážky, samozřejmě v kombinaci s naším slabým ofenzivním sebeprosazením. Na druhou stranu velkým pozitivem, když už jsem u těch konkrétních jmen, tak velkým pozitivem našeho utkání je výkon Nicka Mählera, ze kterého jsem já osobně byl nadšený. Nebojím se říci, že to byl výkon atakující reprezentaci České republiky do sedmnácti let.