Junioři: Postup jen přes dvě domácí výhry!

Junioři: HC Č. Budějovice - HC Energie 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
První osmifinále se karlovarským juniorům podle představ nevydařilo. Třetí celek základní části dokázal po první přestávce bleskově srovnat Dejem (na snímku) jihočeský náskok, jenže po 18 vteřinách energetici znovu inkasovali a na tento direkt již nedokázali odpovědět. Série hraná na dvě vítězná utkání se tak stěhuje do Karlových Varů. Energie musí ve čtvrtek od 17:30 bezpodmínečně zvítězit, aby si zajistila třetí rozhodující zápas. Ten by se hrál taktéž na stadionu v Dolní Kamenné, a to v sobotu od 12:15.
Extraliga juniorů, OF1, út 26.2.2008, Budvar Aréna
České Budějovice
4:1
1:0, 2:1, 1:0
Branky a nahrávky: 16. Zíb (Formánek, Ťoupal), 21. Ťoupal (Soudek, Horák), 27. Klement (Fefebauer), 58. Ťoupal (Zourek, Stejskal) - 21. Dej (Kuběna). Rozhodčí: Svoboda - Pešek, Šátava. Vyloučení: 9:9, navíc Majer (KVA) 10 min. os. trest. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 337. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
České Budějovice: Klestil - Semrád, Klement, Předota, Dietz, Zourek, Havran, Zíb - Ježek, Feferle, Stejskal, Ferebauer, Horák, Ťoupal, Polodna, Formánek, Rezek, Soudek
Karlovy Vary: Panec (od 27. Hruška) - Schmidt, Přindiš, Tomeček, Boguský, Tollinger, Zmeškal, Rohan M. - Šnajdr, Topinka, Hudák, Záhora, Kellner, Mareček, Sláma, Mistoler, Dej, Majer, Budínský, Kuběna, Rohan T.

1. třetina

Hru “Do ničeho se nepouštět a čekat na chybu soupeře“ ukončil až první udělený dvouminutový trest. Do té doby se toho moc neudálo, opatrný hokej přílišné množství šancí nenabídl. K zajímavé možnosti se dostal po spolupráci „mladých pušek“ Soudka a Horáka druhý jmenovaný, Panec ale jeho zakončení vykryl. Na druhé straně zkoušel Klestilovu pozorost Dej. Klestil střelu od modré viděl, neměl nijak zakrytý výhled, a tak bez problémů zasáhl.

Prvním vyloučeným zápasu byl hostující Šnajdr, v 11. minutě pak v přesilovce střílel Stejskal do betonů brankáře Pance, osamocený puk mohl dorazit do brány Polodna, ale karlovarští obránci mu stačili včas zablokovat hokejku. Těsně poté, co časoměřiči vpustili v 16. minutě do hry dalšího potrestaného karlovarského hráče, obránce Schmidta, se svěřenci trenérského dua Stárek – Kupka prosadili. Čas k palbě z mezikruží dostal Petr Zíb. Ten nejprve nastřelil jen Pancovu hruď , ale poté se chopil odraženého kotouče, opakované zakončení neuspěchal, vyhnul se padajícímu protihráči a zasunul touš do prázdné brány- 1:0.

Karlovy Vary poté měly velkou šanci ke srovnání. Minutu a třicet čtyři sekund hrály přesilovku pět na tři. A také si dokázaly vytvořit brankové pozice, jenže brankář v domácí bráně, Tomáš Klestil, doslova čaroval. V širokém rozkleku zlikvidoval zakončení Budínského, efektně zastavil střelu Rohana a nakonec vystihl úmysly najíždějícího Topinky.

2. třetina

Diváci, kteří se v první přestávce zapovídali v útrobách stadionu a přišli o začátek druhé dvacetiminutovky, se museli hodně divit. Osmnáct vteřin totiž trvalo Karlovarským, aby srovnali s Jihočechy krok. Jednoho z obránců obral na modré Pavěl Kuběna a předložil puk najíždějícímu Rostislavu Dejovi, který zacílil pod beton ležícího Klestila – 1:1!

Uplynulo opět osmnáct sekund a zaskočené českobudějovické lavičce se mohla opět rozjasnit tvář. Ondřej Ťoupal se protlačil mezi dva bránící protihráče, šikovně plácl do puku a umístil ho přesně ke vzdálenější tyčce- 2:1.

A v čase 26:59 se v karlovarské bráně vymetaly pavučiny. Ferebauer zabojoval za bránou a vyhozený puk zachytil na modré Josef Klement. Ten se nijak dlouho nerozmýšlel a vyslal na Pance nechytatelnou pumelici. Kotouč skončil přesně v šibenici brány- 3:1. Po třetí brance ukončil své působení v karlovarské svatyni Michal Panec a přepustil stráž kolegovi Petru Hruškovi.

Pěkný hokejový moment předvedli junioři z lázeňského města ve 32. minutě. Schmidt našel překrásnou, dlouhou přihrávkou na útočné modré Miroslava Hudáka. Tomu ale touš utekl, stihl tak zakončit jen rybičkou, puk se mu však nad Klestilovy betony zvednout nepodařilo. České Budějovice poté nepotrestaly vyloučení Rohana a naopak mohly v přesilovce inkasovat. Nebezpečně pálil bez přípravy Kuběna, ale na Klestila si nepřišel. Jihočeši poté začali hlídat výsledek a nepouštěli Karlovarské ani v přesilovce do zakončení. Do šaten se tak šlo po druhé třetině za stavu 3:1.

3. třetina

Poslední dějství načly lépe České Budějovice. Agilní Ondřej Ťoupal se uvolnil při přesilové hře svého týmu a bekhendem nastřelil držadlo Hruškovy hole. Ve 45. minutě vyslal na Hrušku jedovatou střelu Soudek, ale těsně přestřelil. Západočeši mohli snížit zásluhou Topinky, ten však Kuběnovu nabídku nevyužil. Českobudějovičtí kontrolovali vývoj zápasu, ukázkově bránili a naopak sami hrozili nebezpečnými výpady.

Pohodu svého týmu demonstroval v 57. minutě Ťoupal. Místo toho, aby se Karlovy Vary pokusily v přesilovce soupeře zatlačit a zápas zdramatizovat, inkasovaly počtvrté. Zourek vysunul mezi západočeské obránce Ondřeje Ťoupala, který nadvakrát, i když s obtížemi, Hrušku překonal. Ťoupal tak korunoval svůj dnešní povedený výkon a stanovil gólovému stavu konečnou podobu -4:1. Závěr zápasu byl ještě nervózní, dohrávalo se při výhodě dvou mužů v poli pro Budějovice, ty už ale neproměnění přesilovky nijak nemrzelo.

České Budějovice vyhrály naprosto zaslouženě, hrály s větším nasazením, důrazem i hokejovým umem. Karlovy Vary předvedly bezkrevný výkon a i v době, kdy měly domácí zatlačit a pokoušet se o snížení, se k ničemu nedostaly. Na mládežnické poměry velice slušná návštěva, 337 domácích diváků, tak musela být s hrou svého týmu naprosto spokojená.

Nejlepší hráči utkání
České Budějovice: Ondřej Ťoupal, Tomáš Klestil, Josef Klement
Karlovy Vary: Tomáš Schmidt, Pavěl Kuběna, Rostislav Dej

Milan Stárek (HC České Budějovice):Spokojenost s předvedenou hrou. Hráli jsme dobře dozadu, výborně zachytal Klestil. Samozřejmě nějaké chyby tam byly, naštěstí jsme po nějakých těch minelách v obraně neinkasovali.
Mikuláš Antonik( HC Energie):Neplnili jsme, co jsme si před zápasem řekli. Možná jsme byli trochu nervózní, hráli jsme nedůrazně. Prohráli jsme zápas, je to 0:1, uvidíme jak to dopadne u nás.