Junioři berou bod z Boleslavi, Dybal zastavil 38 střel

Karlovarští junioři zapisují další bodový zisk do extraligové tabulky. Na ledě Mladé Boleslavi platil až do 45. minuty bezbrankový stav, který zlomil přesnou ranou Samuel Šmajda, domácí ale okamžitě srovnali a následně o své výhře rozhodli v prodloužení. Brankář Adam Dybal v dresu Energie pochytal 38 ze 40 střel.
DHL Extraliga juniorů, 7. kolo, pá 23.9.2022
Ml.Boleslav
2:1p
0:0, 0:0, 1:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 46. Polák (Půček, Gardoň), 63. Moravec (Křepelka, Polák) – 45. Šmajda (Sapoušek, Bulka).
Rozhodčí: Jechoutek, Zeliska - Hnát, Maňák
vyloučení3:3
využití0:1
střely na branku40:18
diváci131
Ml.Boleslav: Volevecký (Stuchlík) – Moravec, Němec, Křepelka "A", Jasečko, Vochvest, Rajgl "A", Hrouda – Vlasák, Hradec, Malínek, Gardoň, Moyseyev, Půček "C", Polák, Hruška, Zvagulis, Šachl, Leden, Vyroubal.
Karlovy Vary: Dybal (Ebenstreit) – Tůma, Kočí, Bulka, Krajčík, Zolnaj, Anton, Dorot "A" – Sapoušek "C", Kusak, Šlechta, Adámek, Šmajda, Váňa, Šmíd, Menc, Varvařovský, Hand.

Na ledě se od úvodních sekund odehrával svižný hokej nahoru dolů. Oba brankáři si na puk sáhli už v první minutě utkání. Tomáš Volevecký přikryl puk po odrazu od zadního mantinelu, Adam Dybal zase zastavoval střelu Vojtěcha Poláka. V 7. minutě na trestnou lavici odešel Robert Šlechta, který zde doplnil Tadeáše Tůmu. Bruslaři si ve vylepšené početní převaze našli prostor pro několik střel, jenže žádná z nich nebyla dostatečně přesná. V 17. minutě po pravé straně hrozil Robin Sapoušek, jenž však celou akci pokazil nepřesnou zadovkou na Roberta Šlechtu. Střelu Vojtěcha Malínka z vrcholku levé kruhu zastavil Adam Dybal, když byl pak čase 19:38 překonán po střele Tomáše Vyroubala, zaskočila za něj pravá tyčka hostující svatyně. I proto se oba celky po první třetině vracely do kabin bez střeleckého úspěchu.

Nástup do druhé periody měli jasně lepší domácí borci. Střela Marka Vlasáka z mezikruží jen těsně minula klec Adama Dybala, hostující brankář následně lapil také průnik Vojtěcha Poláka. Ve 26. minutě se podruhé přihlásila o slovo branková konstrukce karlovarské branky, která do sítě nepustila ostrý příklep Šimona Němce od modré čáry. V brance domácích se Tomáš Volevecký zapotil, když musel odolávat tlaku ve dvou po sobě jdoucích přesilovkách Energie. Na mladoboleslavského brankáře nenašel recept Aleks Menc a vzápětí zklamal také Matyáš Váňa, který dorážkou zcela minul domácí svatyni. Těsně před koncem druhé části mohl bezbrankový stav zlomit Jan Půček, ke němuž se odrazil puk po akci Vojtěcha Poláka. Ani kapitán Bruslařů však síť nerozvlnil, ačkoliv už ležící Adam Dybal neměl šanci jeho střelu zachytit.

V čase 40:47 do třetice zaznělo cinknutí tyče. Tentokrát to bylo břevínko, které střelou ze slotu rozezněl Marek Vlasák. Po vyloučení Matěje Gardoně přišel první gól zápasu, naneštěstí pro Bruslaře puk skončil za zády Voleveckého. Autorem gólu byl Samuel Šmajda, jenž využil krosové přihrávky Robina Sapouška. Už za 23 sekund však bylo opět vyrovnáno. K puku se v útočné třetině dostal Vojtěch Polák a vyjel si s ním na kruh, odkud pálil přesně mezi betony Adama Dybala. Na ledě se pak přiostřilo, což ve tváři pocítil Tadeáš Tůma, jenž si z úderu hokejkou odnesl krvavý šrám. Matěj Leden pak dohrál Filipa Krajčíka a hostující bek se nepříjemně udeřil o hranu mantinelu. Vyvrcholení přišlo v 57. minutě, kdy Radim Handl ostře trefil Vojtěcha Hradce. Karlovarského forvarda si okamžitě našel Tomáš Vyroubal a několika ranami mu vysvětlil, že se mu jeho zákrok nelíbil. Reakce boleslavského forvarda se zase nelíbila rozhodčím, kteří ho obratem poslali do sprch. Bruslaři svou obětavostí dokázali bez větších problému vyčkat do zaznění třetí sirény a dotáhnout tak zápas alespoň do prodloužení.

Západočeši rozpačitý výkon v přesilovce potvrdili i v nastaveném čase. Na led se po minutě vrátil také Petr Šachl, jenž na trestné lavici odpykával pětiminutový trest. Hrálo se tedy ve čtyřech a bylo to až do poslední vteřinky. Bez přerušení totiž časomíra běžela až do času 62:21, kdy se dnes naposledy zastavila. Zapříčinil to výstřel Tomáše Moravce, jenž si na modré udělal prostor a ukryl svoji střelu mezi projíždějící hráče, takže Adam Dybal puk vůbec neviděl.

Václav Pletka:Z naší strany dobré utkání, kluci těch necelých 65 minut ubojovali. Naší slabinou je koncovka, my si vytvoříme šance, ale nedáváme z nich góly. Obrovské pozitivum bylo, že jsme dlouho neinkasovali. Když to přišlo, tak jsme zase rychle odpověděli a nakonec fantasticky ubráněné pětiminutové oslabením. Myslím si, že jsme byli lepší a zaslouženě vyhráli.

Václav Eismann: Na mladoboleslavském ledě jsme předvedli kvalitní defenzivní práci a odehráli jsme to tak, jak jsme si to představovali. Ofenzivně to bylo od nás slabé, domácí měli v tomto ohledu navrch. Nejdůležitějšími momenty byl náš gól v přesilovce na 1:0, po kterém jsme hned v dalším střídání inkasovali a nevyužitá pětiminutová přesilovka. My ten dnešní bod bereme s velkou pokorou, protože jsme nebyli lepším týmem. Domácím gratulujeme k zisku bonusového bodu