Junioři na úvod nadstavby podlehli Pardubicím

Mladí Energetici při svém prvním zápasu nadstavbové části juniorské extraligy nezlomili prokletí domácího ledu a podlehli Dynamu 2:4.
DHL Extraliga juniorů, II. 1, út 15.2.2022
Pardubice
2:4
0:0, 1:2, 1:2
Branky a nahrávky: 39. Šmajda (Adámek L., Bulka), 51. Adámek L. (Vogel, Kočí) – 29. Kubíček (Nedelka), 31. Kubíček (Kaplan), 46. Costa (Tvrdík), 59. Kaplan .
Rozhodčí: Svoboda, Zubzanda - Gerát, Tvrdík
vyloučení4:7
využití1:1
oslabení0:1
střely na branku35:38
Karlovy Vary: Dybal – Benda (A), Dorot, Kočí, Vogel, Pohanka, Krajčík – Adámek M., Adámek L. (C), Csabi, Bulka, Rymon, Šmajda, Šlechta, Botoš, Seidler, Handl, Kusak
Pardubice: Borovička – Chadaba (A), Kubíček (C), Tvrdík, Kaštánek, Nedelka, Hebek – Herčík, Šťastný (A), Kaplan, Rouha, Štetka, LIchtag, Costa, Novotný, Kloz, Paleček, Koudelka

Zápas byl od začátku vyrovnaný. V první třetině se ani jednomu týmu nepodařilo vstřelit branku, i když zajímavých střeleckých šancí bylo k vidění několik. Blízko brance byli zhruba v páté minutě Pavol Štetka, jehož střela klec Energetiků jen těsně minula a Tomáš Hebek, jehož dělovku Adam Dybal zlikvidoval. Z mezikruží se Kryštof Bulka pokusil prostřelit Michala Borovičku, ale ten jeho střelu zneškodnil. V polovině první třetiny utrpěl útočník Michal Kusak zranění, po kterém mu z ledu do šatny pomáhali spoluhráči a do zbytku utkání se již nezapojil. Krátce před koncem třetiny Energetikům zatrnulo, neboť Ondřej Šťastný vypálil těsně před brankou domácích, ale Adam Dybal stačil sklapnout betony.

Krátce po začátku druhé třetiny pálil od modré Vítek Benda, ale Borovička svou lapačkou naději Energetiků na branku zlikvidoval. Zhruba v polovině třetiny během přesilové hry Dynama otevřel skóre kapitán hostů Martin Kubíček. Energetici nestihli ani sešikovat útok k vyrovnání a Martin Kubíček překonal Adama Dybala podruhé. Energetikům se poté podařilo ukořistit kotouč a usadili se v útočném pásmu, jejich střely však přes Michala Borovičku neprošly. Velká šance se naskytla Filipovi Krajčíkovi, který propálil obranu hostů od modré, ale střela nakonec pouze orazítkovala Borovičkovy betony. Šanci na nulové konto z dnešního zápasu sebral necelé dvě minuty před koncem brankáři hostů Samuel Šmajda.

Ve třetí třetině byl k vidění velmi svižný hokej. Oba týmy se snažily střelecky prosadit. Úspěšnější byl tým Dynama, kdy přibližně v šesté minutě Kale Costa zvýšil náskok hostů. V polovině třetiny se Energetikům podařilo snížit náskok brankou Lukáše Adámka. Před koncem třetiny si domácí vyžádali oddechový čas. Adam Dybal poté opustil svou svatyni a Energetici zkoušeli vyrovnat v šesti. Jejich naděje však necelou minutu a půl před koncem zmařil Robin Kaplan, který se trefil do prázdné branky. Body z dnešního zápasu si tak odvezlo Dynamo.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): „Oba týmy předvedly emoční ponořenost do úvodního utkání osmifinálové skupiny. Soupeř disponoval výraznějšími fyzickými parametry a zkušenějším hráčským kádrem. My jsme během utkání nenašlli způsob, jak dorovnat právě zmíněné parametry. Chyběla nám přesnost v předfinální a finální fázi. Pardubice dokázaly vstřelit čtyři branky, ač neměl výraznější šance než my, to nakonec utkání rozhodlo. My se teď musíme připravit na další utkání, abychom předváděli, co se týče kvality hry, lepší výkony.

Marek Dvořák (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice): Jsme šťastní, že jsme urvali tři body a dotáhli jsme se na ten bonus, který Vary měly. Myslím si, že to byl pěkný zápas. Bylo to nahoru a dolů. Domácí jsou nabruslení, věří si na kotouči a myslím si, že se to divákům muselo líbit. My jsme dali nějakou branku a potom jsme zodpovědnou hrou dotáhli zápas do vítězného konce.