Junioři na úvod sezony padli proti Havířovu v nájezdech

Energetici odstartovali juniorskou ligu akademií doma proti hokejistům z Havířova. Celek z Moravskoslezského kraje svedl s domácími velmi vyrovnaný souboj, ve kterém se vyznamenali hlavně brankáři. Zápas se nerozhodl ani v prodloužení a šlo se na nájezdy. V těch se jako jediný trefil hostující útočník Ondřej Becher.
diváci108
Karlovy Vary: Horák – Benda "A", Krajčík, Bulka, Tureček, Stejskal, Pohanka, Cestr – Adámek, Novotný "C", Bačo, Kupčo, Sapoušek, Rymon "A", Šmajda, Jiskra, Rozhon, Seidler, Remeš
Havířov: Štipčák – Kuboš, Kočí, Korytko, Ketner, Zmarzlák, Thiel – Petriska "A", Mastič, Horváth, Vašenka "C", Hledík, Pastor, Makovec, Tomeček "A", Bochnak, Špaček, Becher, Kubík

V první části se hrál vyrovnaný hokej. Moc akcí ovšem na ledě k vidění nebylo, celky se spíše rozehrávaly. Mírnou převahu měl papírový favorit z Karlových Varů, což dokázal několika šancemi. Tu největší měl po dvou minutách hry domácí obránce David Tureček, který projel obranou a dostal se až k brance, hostující gólman Marek Štipčák jeho pokus však vytěsnil. Naopak na druhé straně brankář Adam Horák příliš práce neměl, Havířům se nedařilo prosadit směrem dopředu.

Do druhé třetiny vstoupila obě mužstva s o poznání větší vervou než do té první. Zejména v jejím úvodu tahali Havířovští za kratší konec. Energetici je přehrávali a měli jednu příležitost za druhou. Na přelomu poloviny zápasu ujel všem obráncům Lukáš Adámek a na Štipčáka se řítil sám, ten ale kličku domácího forvarda přečetl a podržel svůj tým. Po chvíli měl ve vlastním oslabení velkou šanci na druhé straně Maxim Mastič, Adam Horák jeho střelu zleva vyškrábl lapačkou. Poté měli navrch znovu energetici, brankář hostí ale všechno nebezpečí zmařil a do šaten se tak šlo stále za bezbrankového stavu.

Třetí dvacetiminutovka se nesla ve vyrovnaném duchu. Na ledě bylo plno velkých příležitostí, nikdo ale nedokázal nic zúročit v kýženou branku. Hra byla nestálá, přelévala se z jednoho konce kluziště na druhý a nezdálo se, že by někdo měl vyloženě navrch. Vyznamenali se hlavně oba brankáři, kteří podali skvělý výkon a své svatyně ubránili před jakýmkoli nebezpečí a následovalo tak prodloužení.

V prodloužení soupeři znovu na nic nečekali a hned se hrnuli do útoku. Ani jeden z gólmanů nepodlehl náporu útočníků a na řadu přišly samostatné nájezdy.

V nájezdech padl jediný gól, který dal havířovský útočník Ondřej Becher, který zařídil po dlouhém boji pro svůj tým bod navíc.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): ,,Gratuluji soupeři k vítězství na nájezdy. Ze začátku utkání byla na našich hokejkách vidět mírná nervozita. Soupeře musím pochválit za to, že hrál neskutečně zarputile, v tomto nás předčil. Vypracovali jsme si několik příležitostí, ale nebyli jsme dostatečně připraveni a pohotoví. Proto jsme vstupní branku nevstřelili. Utkání skončilo 'fotbalově' 0:0 i po prodloužení. Nakonec to celé rozhodl jeden nájezd.“

Tomáš Potěšil (HC AZ Havířov 2010): ,,Jakožto nováčci jsme chtěli soupeře pasovat do role favorita, abychom na ně udělali dobrý dojem. Nejde nám primárně o výsledek, ale o předvedenou hru. Myslím si, že jsem ukázali, že hokej hrát umíme a zanechali jsme tu dobrý výkon.“