Junioři podeváté v řadě bodovali

HC Energie Karlovy Vary - HC Moeller Pardubice 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
K a r l o v y V a r y - Mladí energetici pokračují ve své spanilé jízdě juniorskou extraligou a z dosavadních třinácti kol vyšli pouze jedinkrát bodově naprázdno. Duel proti oslabeným Pardubicím sice začali vlažně a po 31 vteřinách prohrávali, ale i díky dvěma trefám Davida Zuckera nakonec výsledek obrátili ve svůj prospěch. Další branky Energie obstarali Tomáš Sláma a Vít Budínský.
Extraliga juniorů, 13. kolo, so 14.10.2006, Zimní stadion Karlovy Vary
Pardubice
4:1
2:1, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 2. Zucker (Brňák, Tomiš), 11. Sláma (Budínský, Šnajdr), 25. Zucker (Baran, Tomiš), 47. Budínský (Sláma) - 1. Kousal (Rejzek). Rozhodčí: Šindler - Gerát, Merc. Vyloučení: 6:9, navíc Semorád (PCE) 5 min + DKU. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 78. Střely na branku: 46:25. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Karlovy Vary: Benda - Brňák, Novák, Mašek, Schmidt, Boguský, Satora, Zmeškal - Šnajdr, Bauer, Zucker, Kuběna, Baran, Smolík, Sláma, Polák, Tomiš, Mareček, Budínský, Topinka
Pardubice: Růžička - Kučera, Drtina, Salava, Rejzek, Šnejdr - Škumát, Janecký, Nykl, Salava, Kaut, Svoboda, Dobiáš, Jindřich, Kousal, Stoklasa, Paučin, Semorád

Kdo přišel na utkání 13. kola juniorské extraligy především kvůli brankám, uspokojil své choutky velice rychle. Dravý průnik Dobiáše řešil domácí Baran hákováním a Pardubickým stačila na využití přesilovky věru krátká doba. Nerozchytaný Benda střelu Rejzka pouze vyrazil před sebe a volný Robert Kousal bez problémů dorazil do odryté klece. Odpověď energetiků na sebe nenechala dlouho čekat. Zatímco časoměřičům dělal společnost Janecký, vypálil od modré Satora, jeho spoluhráč David Zucker se natlačil před branku a lehkou tečí usměrnil kotouč do sítě. Světelná tabule v té chvíli ukazovala čas 2:00.

Nadále se pokračovalo ve svižném tempu na obou stranách. Mírně navrch měli domácí energetici, ze kterých především v útočné fázi doslova čišela sebedůvěra. Při pohledu na tabulku se ostatně není co divit. Ze zajímavých situací ještě jmenujme nájezd hostí dva na jednoho v podání Škumáta a Stoklasy, který prvně jmenovaný vyřešil střelou do Bendovy výstroje. Na třetí branku se čekalo do 11. minuty. Vít Budínský zavezl kotouč do pardubického obranného pásma, přihrál na modrou z druhé vlny najíždějícímu Tomáši Slámovi, jehož dělovka z první se zastavila až v síti. Při vyloučení Rejzka si domácí zahráli dvě přesilové hry, ale výraznější příležitosti si v nich nevypracovali. Pardubičtí jim ve svém obranném pásmu nedopřáli oddechu a rychlým přistupováním bořili většinu karlovarských šancí v samém zárodku. V závěru třetiny ještě nařídil sudí Šindler trestné střílení proti pardubické bráně, to když byl faulován unikající Budínský. K exekuci se postavil sám postižený karlovarský kanonýr, ale k úspěchu svého bekhendového blafáku potřeboval trochu více zvednout kotouč.

Přestože hosté přeřadili o přestávce na vyšší rychlostní stupeň, zůstaly ty největší příležitosti opět na hokejkách energetiků. Nejprve se Bauer uvolnil v rohu, v mezikruží našel volného Schmidta, ale ten příhodný okamžik pro střelu promeškal a hostující gólman zatím dostatečně zmenšil střelecký úhel. Martin Růžička podržel svůj tým i o minutu později, když se na něj z úhlu řítil samotný Polák. Třetí branky se hokejisté Energie dočkali nakonec v 25. minutě. Po závaru v brankovišti zůstal Růžička klečet u tyčky, nemajíc přehled o poloze kotouče. Nalezl jej až domácí David Zucker a luxusem v podobě prázdné branky nepohrdl.

Pětadvacátá minuta byla tou poslední pro hostujícího Paučina. Poté, co předvedl nešetrný zákrok vysokou holí, odkráčel do šaten s trestem 5 minut plus do konce utkání. Dlouhá přesilová hra domácích ukázala, že podobně jako u A týmu přednosti Energie jsou jinde než v kombinační hře. Hosté se tedy celkem pohodlně ubránili, ale další zkouška ohněm je čekala hned záhy. V 37. minutě usedli na trestnou lavici současně Salava s Paučinem a Pardubice hrály dvě minuty v třech. I nyní postrádala hra energetiků určitou invenci a kromě pokusu Brňáka z mezikruží a několika Schmidtových střel od modré nemusel Růžička řešit vážné situace.

V úvodu třetího dějství poslal hlavní arbitr domácí do čtyřech za příliš mnoho hráčů na ledě. Byli to však paradoxně hokejisté Energie, komu toto rozložení sil na ledě vyhovovalo a střela Budínského v situaci, když společně se Slámou ujížděli na jediného obránce, málem skončila pro hosty pohromou. Po návratu potrestaného hráče na led si domácí hry v pěti příliš neužili, za katr putoval Brňák. Karlovarští aktivním napadáním opět nedali hostům pomyslet na nějaký trvalejší nápor a naopak sami skórovali. Sláma vyslal podél mantinelu Víta Budínského, ten se dvěma rychlými kroky zbavil obránce a svůj nájezd z úhlu korunoval vymetením rohu Růžičkovy branky. Tříbrankové vedení domácích zajistilo poklidný nikoli však pasivní závěr zápasu.

Mikuláš Antonik (Karlovy Vary): Ze začátku to vypadalo na vyrovnaný zápas. Pardubice hrály agresivní hokej, dobře bruslily. My jsme byli takoví trošku ospalí. Pak jsme na kluky zvýšili hlas a oni hned přidali. Lámalo se to hlavně ve druhé třetině, kdy měli hosté hodně vyloučených. My jsme ty přesilovky sice nevyužili, alespoň to však Pardubice stálo spoustu sil.

Jiří Šejba (Pardubice): Přijeli jsme v oslabené sestavě. Ze základního kádru nám chybí tři beci a dva útočníci. Hrajame to s mladými kluky, osmdesát procent z nich nosí košík. A to je zvláště v této juniorské soutěži znát.