Junioři porazili i Kladno a kralují extralize

HC Energie Karlovy Vary - HC Rabat Kladno 7:3 (3:1, 2:0, 2:2)
KARLOVY VARY - S cílem přerušit pětizápasovou sérii výher juniorské Energie přijelo do Karlových Varů Kladno, ale se zlou se potázalo. Domácí lídr české skupiny vedl po sedmi minutách nad druhým v pořadí už 3:0 a hosté se z direktu nevzpamatovali. Dva karlovarští útočníci se trefili dvakrát do černého, jako první to stihl Jan Bauer. Junioři po 27 kolech vedou tabulku už o 7 bodů!
Extraliga juniorů, 27. kolo, čt 7.12.2006, Zimní stadion Karlovy Vary
Kladno
7:3
3:1, 2:0, 2:2
Branky a nahrávky: 2. Baran (Rohan), 6. Jan Bauer (Sláma), 7. T. Polák (Smolík, Záhora), 24. Záhora (T. Polák), 24. Jan Bauer (Sláma), 42. Budínský (Kuběna), 53. Budínský (Kuběna, Mareček) - 10. Bláha (Lhotský, Hudíček), 43. Hlusička (Andres), 47. Hoffmann (Hudíček, Knotek). Rozhodčí: Turčan - Havelec, Fiala. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 80. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:3, 7:3.
Karlovy Vary: Benda - Novák, Mašek, Schmidt, Boguský, Tollinger, Satora, Zmeškal, Přindiš - Sláma, Jan Bauer, Šnajdr - Budínský, Kuběna, Mareček - Topinka, Baran, Rohan - T. Polák, Záhora, Smolík
Kladno: Cikánek (od 24. Bína) - Sedláček, Čermák, Gudas, Mizera, Babický, Stehlík, Souček, Piskáček - Knotek, Andres, Valský, Hoffmann, Rudovský, Veselý, Kazatel, Bláha, Hudíček, Hrdlička, Lhotský, Hlusička

Utkání dvou průběžně nejlepších juniorských celků české skupiny začalo vskutku od podlahy. V čase 0:15 se do solidní šance dostal po Bauerově akci Šnajdr a o dvacet sekund později dorážel na druhé straně nebezpečně Valský. A na gól se opravdu dlouho nečekalo. Na konci 2. minuty sice nenašel Rohan v samostatném nájezdu skulinu mezi Cikánkovými betony, ale Martin Baran už z druhé vlny mířil přesně. Ve 4. minutě se do dalšího sóla uvolnil po Stehlíkově minele Schmidt, kterému účinnější zakončení znemožnilo hákování chybujícím kladenským obráncem. Mladí energetici hned svou první přesilovou hru využili, když si v pravém rohu několikrát vyměnili puk Bauer se Slámou, vzápětí si Jan Bauer najel mezi kruhy na Slámovu přihrávku a bylo to 2:0. Uběhlo jen něco málo přes minutu, Smolík našel zpoza brankové čáry neobsazeného Tomáše Poláka a nejmladší hráč domácích pověsil pod horní tyč už třetí trefu. Otřesený Cikánek odjel z branky, po krátkém uklidňování od svých spoluhráčů však nabral zpětný kurs.

Kladenští v první chvíli vypadali na rezignaci, ovšem nakonec jim elán do žil vrátila chyba karlovarské obrany. Ta se zapomněla kdesi na švestkách a v polovině 10. minuty měl Lhotský před Bendou dost času na přihrávku ke druhé tyči, odkud nerušeně skóroval na 3:1 Jan Bláha. Ten také uzavřel účet první třetiny, protože do první sirény gólmani svá hájemství už zamkli. Neuspěl ani z extraligy mužů známý Kazatel v nadějném úniku.

Po přestávce byla na Kladnu patrná snaha o větší důraz v zakončení. Do Bendy prudce střílel Hoffmann a levou tyč si musel karlovarský reprezentační brankář pozorně hlídat při váhavém pokusu Gudase. Když jednoruč neuspěl po důrazném průniku mezi bránícími hráči ve 23. minutě ani Čermák, pokropila hosty studená sprcha. V čase 23:07 našel Polák zpětnou nahrávkou přesně zakončujícího Matěje Záhoru a o 46 sekund později odrazil za Cikánkova záda o kladenskou brusli křížnou rozehrávku Jan Bauer. To už bylo na osmnáctiletého gólmana příliš a rezolutně odsprintoval na střídačku. Jeho místo musel zaujmout o rok mladší Bína a do konce třetiny už neinkasoval. Mezi slepené branky Energie se ještě vešla pěkná akce Valského, který se prosmýkl až před Bendu. Radoval se však lem lapačky, kterým Benda střelu pod víko vyrazil do bezpečí. Jinak Bínovi spoluhráči v poli příliš nepomáhali. Nejofenzivnější tým skupiny nedokázal snížit ani při takřka minutové přesilovce pět na tři, v níž nevyslal ani jednu střelu.

Mladí Karlovaráci na nic nečekali ani na začátku třetího dějství a hned ve 42. minutě dorazil puk po akci Kuběny za ležícího Bínu Vít Budínský. Skóre 6:1 a do konce přes 18 minut, to už pro Kladno zavánělo debaklem. Lhotský proto rychle pálil zblízka, k jeho smůle ale stadionem zazněl zvuk nastřelené tyče. Ve 43. minutě už se ovšem ve skrumáži nemýlil Jakub Hlusička. Odpovědí domácích byla rovněž nastřelená branková konstrukce, kterou v plné rychlosti trefil o půl minuty později Jan Bauer. Znovu zvýšit mohl i Budínský po skvělé přihrávce z levého křídla od Kuběny, netrefil se ovšem do puku, a tak s trochou štěstí naopak snížil na 6:3 přesně po sedmi minutách třetí třetiny Matěj Hoffmann. Jeho střela z levého kruhu propadla Bendovi za záda a dokutálela se do kýženého cíle, jenže tím byla střelecká potence Kladna protentokrát vyčerpána.

Zbytek utkání si pro nebezpečné šance vyhradily Vary. Bína se činil při pohledné kombinaci prvního útoku Energie a příložníkem zlikvidoval i následnou Slámovu přihrávku zpoza branky na Šnajdra, to se psala 49. minuta. Stejná dvojice se na hranici brankoviště důrazně tlačila do dorážek i o tři minuty později. Nakonec sedmý zásah připadl na druhý útok, když Vít Budínský neomylně poslal puk mezi Bínovy betony v sólovém nájezdu. Tečku za rozhodnutým utkáním udělal ukázkový Bínův semafor z poslední minuty proti Kuběnově bombě ve vlastním oslabení.