Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Mikuláš Antonik: Nechci teď sledovat tabulku

Mikuláš Antonik: Nechci teď sledovat tabulku

08.12.2006 | Jan Chlubna

Karlovarský juniorský tým je v letošní sezóně jedním z velmi příjemných překvapení z rodiny HC Energie. Vyvážené mužstvo s ofenzivním laděním prokazuje od začátku sezóny dobrou výkonnost a pere se o čelní příčky extraligové tabulky skupiny A. V posledních týdnech se Energie dokonce usadila s mírným náskokem na místě nejvyšším. To si pojistila v posledním kole, ve kterém porazila druhé Kladno výrazně 7:3, a navýšila odstup od nejbližších pronásledovatelů na 7 bodů. Juniorka neušla ani pozornosti trenérů A-týmu a stává se zásobárnou hráčů, se kterými se do budoucna počítá. S hlavním trenérem posledního mládežnického stupně, Mikulášem Antonikem, jsme si proto po vyhraném utkání s Kladnem měli o čem povídat.

Trenére, ve středu jste měl svátek...
A taky narozeniny!

Dokonce! Tak to vám přeji všechno nejlepší, dostal jste dnes pěkný dárek.
Díky, to tedy určitě (smích).

A dokážete říct, čím to, že jste Kladno takto vysoko porazili?
Rozhodující určitě byl vstup do utkání. Dali jsme rychle tři góly, vedli jsme 3:0 a pak už jsme vlastně Kladno nepustili do kontaktu. Na jeho góly jsme vždycky našli odpověď a i když jsme dostali ve třetí třetině dvě branky, tak výsledek 7:3 myslím odpovídá naší hře.

Zdálo se mi, že v poli jste nějakou výraznou převahu neměli, ale byli jste velice efektivní v zakončení. Viděl jste to stejně?
My jsme počítali s tím, že Kladno je hodně ofenzivní, je to vlastně nejlíp střílející mužstvo v lize. Takže jsme se snažili hrát ze zabezpečené obrany a vyrážet do brejků. To se nám povedlo, podařilo se nám hodně příležitostí proměnit, rozhodně víc, než Kladnu.

Třetí Slavia, která měla stejně bodů jako Kladno, prohrála na Spartě. Navýšili jste díky tomu svůj náskok na prvním místě tabulky na 7 bodů a to je docela slibný náskok.
Já ani nevím, vůbec se na tabulku nedívám!

Uměl byste zhodnotit celkově, proč jste po 27 odehraných kolech na prvním místě?
Já bych tohle ještě nechtěl hodnotit, protože my jsme si řekli, že na hodnocení je nejlepší čas vždycky až po sezóně. Sice máme nějaký náskok, ale je potřeba hrát pořád dál zápas od zápasu. Já nechci sledovat tabulku, chci se připravit na dalšího soupeře a jít dál, co to půjde. Nechci teď přemýšlet, jestli jsme první nebo budeme druzí nebo kolikátí. Chceme se dostat do play-off z co nejlepší pozice a tam všechno začíná od nuly.

Vaši svěřenci hrají dobře. Líbí se vám, že se prosazují i do A-týmu? To tady v Karlových Varech nebývalo úplně zvykem.
Samozřejmě, že jsem rád. Vizitkou každého trenéra těchto mládežnických kategorií je, kolik dodá hráčů do A-týmu. Naše výsledky jsou spjaté s tím, jestli se do áčka někdo podívá. Když se daří mančaftu, daří se v něm i jednotlivcům a z toho může vzniknout příležitost dostat se do áčka. Kdybychom se motali někde kolem osmého místa a hráči se neprosazovali, tak si je někdo těžko vezme do extraligy.

A sledujete ty, co už se prosadili? V poslední době třeba obránce Tomáš Brňák.
Těch kluků, kteří tady prošli juniorkou a které jsem trénoval, je už docela hodně. Já doufám, že ten počet bude pořád narůstat a že v budoucnu bude kluků, kteří nám prošli rukama, v áčku co nejvíc.

Co reprezentace?
Vím, že Brňák by měl jet na slovenskou dvacítku, a máme tady teď do reprezentace taky Marka Bendu a Tomáše Schmidta, na sedmnáctku byl měl jet Tomáš Polák. Myslím si, že to je docela dost hráčů.

Děkuji za rozhovor.