HC Energie Karlovy Vary

Načerpat síly a splnit cíl. Musí jím být předkolo, ví trenér Mlejnek

Hokejisté A-týmu před týdnem ukončili první fázi přípravného období a aktuálně čerpají zaslouženou dovolenou. Suchou přípravu letos netradičně doplněnou tréninky na ledě hodnotíme s hlavním trenérem Karlem Mlejnkem. Jak sám přiznává, podoba kádru mu letos dává klidnější spaní, než loni v tomto období.

Pane trenére, jak jste byl spokojen s prací hráčů v první fázi přípravného období?
S přístupem hráčů jsme vesměs byli spokojení. Celá příprava samozřejmě bude vrcholit na ledě a to, jak jsme trénovali, se pak nejlépe ukáže až v samotných mistrovských zápasech.

Podařilo se vám vše zvládnout bez zranění či jiných nepříjemností?
Stejně jako v minulých letech jsme se drželi hesla: „Připravit se, ale nezranit se,“ a to se nám povedlo. Jsme rádi, že hráči jsou v pořádku.

Lišila se letošní příprava v něčem od minulých let?
Hlavní odlišností bylo, že jsme do 24. května využívali ledové plochy. Na ledě jsme byli celkem devětkrát a zaměřili jsme se na střelbu a techniku hole. Věřím, že to pro hráče bylo zpestření a rozbití stereotypu přípravného období. Nové dále byly tréninky ve Fitness Ural v Sokolově, kam jsme jezdili každé úterý a čtvrtek. K tréninku jsme tam měli vynikající podmínky. Zmínit musím také zapojení nového člena realizačního týmu, kondičního trenéra Tomáše Procházky.

Co konkrétně je jeho úkolem?
Pomáhá nám hlavně v oblasti rozvoje síly a s tím související oblasti výživy.

Jak jste jako hlavní trenér spokojen se současnou podobou A-týmu?
V obranných řadách se vytvořila solidní konkurence a nastřádala se tam velká kvalita. V útoku je stejně jako v obraně oproti loňsku pohled jiný v tom, že všichni hráči jsou podepsaní. Sportovní manažer Jaromír Kverka ještě vyhlíží středního útočníka, kterým bychom mužstvo rádi doplnili.

Oproti minulému roku tedy v tomto období máte klidnější spaní?
Co se týká skladby kádru, tak určitě.

Přípravné zápasy letos sehrajete s výrazně zkušenějším týmem, pro mladíky bude asi méně prostoru. O kolik míst v sestavě se vlastně bude bojovat?
Všichni víme, že náš kádr v poli musí čítat 18 hráčů. Dvě místa jsou vyhrazena pro hráče ročníku 1996 a mladší. První otázkou tedy bude, s kolika hráči vlastně nastoupíme do utkání. Zda jich bude 18, nebo nás mladí hráči přesvědčí natolik, že budeme nastupovat s 20 hráči. Na led půjdeme v počtu zhruba 22 hráčů, a bojovat se tak bude o jedno, dvě místa v sestavě.

Kdy chcete mít v tomto směru jasno?
Věřím, že sestava pro první mistrovský zápas nám vykrystalizuje po přípravném utkání v Břeclavi s Olomoucí.

Neberete jako nevýhodu, že generálku před startem základní části sehrajete s prvoligovými Litoměřicemi?
Z mého pohledu to samozřejmě ideální není. V tomto období už ale moc jiných variant nebylo, takže nám nezbývá nic jiného, než si s tím poradit.

V minulém rozhovoru před hokejovým šampionátem jste se těšil na trenérské sympozium, které se v rámci turnaje konalo. Byla to pro vás přínosná akce?
Podle názoru kolegů, kteří se podobných akcí zúčastnili i v zahraničí, patřilo letošní sympozium k těm nejpovedenějším. Odhaduji, že přijelo 200 až 300 trenérů. Odnesl jsem si plno podnětů a věřím, že je využijeme.

Jak hráči přijali zprávu o problémech s financováním od Sokolovské uhelné? Zaznamenal jste v kabině nějaký neklid?
Nic podobného jsem zatím nezaznamenal. Řešit tento problém jsou kompetentní jiní lidé. My trenéři se s hráči bavíme tak, že je potřeba hledět si především svojí práce.

Jak vy osobně trávíte aktuální dovolenou?
Po konci suché přípravy jsme s rodinou vyrazili na týden do Krkonoš. Hráči i trenéři teď musíme načerpat síly, aby se nám povedlo splnit cíl. Jsme si vědomi toho, že v minulých dvou sezonách se vyhnutí baráži dalo brát jako částečný úspěch. Víme, že nyní bude úspěchem pouze a jedině předkolo.