Energie ohodnocena jako 74. nejlepší tým Evropy

Po roční vynucené odmlce se portál hockeyarchives.info opět přihlásil se svým uznávaným žebříčkem 250 nejlepších hokejových klubů Evropy. I pošestadvacáté se v něm umístila také Energie, té v letošní edici patří 74. příčka.

Karlovy Vary si po tříletém vzestupu, který v minulém vydání skončil nejlepším umístěním od mistrovské sezony 2008/09, lehce pohoršily, konkrétně se propadly o čtrnáct pozic. Se ziskem 27,47 bodu se Energie zařadila mezi německý Kolín a nejvýše postavený rakouský klub - Salcburk. Mezi českými týmy patří Západočechům dvanácté místo, za sebou nechali Litvínov, Kladno a Zlín, od jedenácté Komety je pak dělí pouze dvě příčky a 0,69 bodu.

I přes pohyb směrem dolů se ale pro Energii jedná o druhý nejlepší výsledek za posledních devět let. Za sebou nechala mimo jiné dvojici švýcarských velkoklubů Bern a Ambri-Piotta, německý Augsburg, švédský Djurgarden či vítěze Hokejové ligy mistrů ze sezony 2017/18, JYP Jyväskylä.

Na špičce žebříčku se pojedenácté za sebou umístil zástupce KHL. Letos se nejvýše dostal vítěz základní části a poražený finalista play-off Metallurg Magnitogorsk, který si polepšil o 48 příček. Magnitogorsk ovládl hodnocení klubů již popáté, naposledy se na první místo dostal v roce 2014. Pomyslné stupně vítězů doplňuje dvojice švédských týmů, stříbrná podruhé v řadě skončila Lulea, na třetí příčku poskočilo Rögle.

Česká extraliga se po čtyřleté odmlce vrátila do elitní desítky zásluhou mistrovského Třince, jenž obsadil sedmou příčku a zaznamenal posun o osmnáct pozic. Mezi nejlepších dvacet týmů se probojovala také Sparta, která skončila třináctá, a Hradec Králové, tomu patří osmnácté místo. Největším skokanem nejen mezi českými kluby, ale dokonce v celém žebříčku, se stal Sokolov, který si polepšil o 202 pozic na celkovou 161. příčku. Naopak největší sešup v rámci tuzemských celků zaznamenal Zlín, ten spadl o čtyřicet míst a skončil 102.