HC Energie Karlovy Vary

Energetici tradičně ocenili žáky sportovních tříd

V poslední školní den navštívila delegace HC Energie včetně hokejistů Michala Vachovce a Vojtěcha Tomečka základní školu Krušnohorská. Ve škole, jež je partnerem HC Energie, jako vždy předali odměny nejužitečnějším hráčům a nejlepším žákům jednotlivých ročníků.

Jako každý rok se školáci a sportovci dočkali ocenění ve dvou kategoriích. Trenéři hokejových ročníků vybrali kategorii nejužitečnější hráč, ve druhé kategorii pak škola určila nejpilnějšího žáka sportovní třídy dle studijních výsledků.

Hmotnou odměnou byl žákům voucher na odběr hokejové výstroje v ceně 2500 Kč v prodejně All Sports v KV Areně. Ceny za HC Energie předávali výkonný ředitel klubu Bronislav Píša, šéftrenér mládeže Jiří Ryžuk a útočníci A-týmu Michal Vachovec a Vojtěch Tomeček. Výběr této dvojice nebyl náhodný, oba borci v minulosti prošli sportovními třídami právě na ZŠ Krušnohorská.

Ocenění hráči z jiných škol svou odměnu převezmou v srpnu po nástupu na led. Úterního předávání se také nezúčastnil žák 9. třídy David Cankov, který cenu obdržel na slavnostním zakončení ročníku ve starorolském Lidovém domě.

Při příležitosti předávání ocenění výkonný ředitel pro sportovní rozvoj HC Energie Bronislav Píša uvedl: „Stalo se již tradicí, že konec školního roku je pro náš klub příležitostí ocenit mladé hráče HC Energie nejen za hokejové úspěchy, ale také za jejich studijní výsledky, konkrétně prospěch a chování. Děje se tak za na základě velmi dobré a stále se lepšící spolupráce mezi hokejovým klubem a sportovní Základní školou Krušnohorská, která je dnes téměř po dvě desetiletí partnerem našeho klubu. Ocenění hráči obdrží poukaz na odběr hokejové výstroje nebo hokejky a jsou vybráni hlavními trenéry a třídními učiteli. Chceme touto cestou motivovat hráče (i jejich rodiče) a jasně deklarovat, že je pro náš klub prioritní skloubit náročný sport, jakým bezesporu hokej je, se vzděláním. Současně můžeme touto cestou srdečně poděkovat všem třídním učitelům v čele s ředitelem školy Mgr. Miroslavem Peerem a zástupcem panem Václavem Stručkem, že mají s našimi svěřenci trpělivost a svým přístupem podporují jejich sportovní, hokejový růst.“

Fotogalerie

Snímky z předávání cen na ZŠ Krušnohorská

Přehled oceněných

Nejužitečnější hráč (ocenění za klub)
U10-2005 Jakub Anton nechodí na ZŠ Krušnohorská
U11-2004 Jaroslav Sýkora nechodí na ZŠ Krušnohorská
U12-2003 Robin Sapoušek nechodí na ZŠ Krušnohorská
U13-2002 Jan Korčmaroš 7. A tř. učitelka G. Szatmaryová
U14-2001 David Novotný 8. B tř. učitel V. Eismann
Nejlepší žák (ocenění za školu)
4. ST Petr Hájek 4. A tř. učitelka A. Jandošová
5. ST Dominik Rymon 5. B tř. učitelka I. Šiková
6. ST Jiří Kukačka 6. B tř. učitelka D. Steidlová
7. ST Matěj Mašek 7. B tř. učitelka J. Mikolášová
8. ST Artur Achmedbekov 8. A tř. učitelka G. Syslová
9. ST David Cankov 9. B tř. učitel M. Kucián