HC Energie Karlovy Vary

Karlovarská mládež na sobě tvrdě pracuje. Umí se ovšem také bavit

Tým profesionálních trenérů i spousta pro sport nadšených rodičů a dobrovolníků se mimo hlavní pozornost věnuje veškerý svůj čas práci v realizačních týmech mládežnických výběrů. Od přípravky až po juniory registruje HC Energie přibližně tři stovky mladých sportovců, kteří se den za dnem ženou za svými hokejovými sny. Vedle náročných tréninků a napínavých duelů v žákovských ligách a extralize starších kategorií připravuje klub pro své svěřence i celou řadu dalších akcí. Především ti nejmladší si i letos užili také pořádnou porci legrace.

Děti z přípravky si užily Mikuláše i karneval přímo na ledě

Karlovarská hokejová přípravka v letošní sezoně přivítala do svých řad vůbec největší počet dětí v historii. Vedle prvních krůčků na bruslích a osvojování si základních sportovních a hokejových dovedností se nejmenší energetici mohli těšit i z akcí mimohokejových. Mimořádně povedená byla zejména mikulášská nadílka na ledě tréninkové haly KV Areny. Stejné místo si děti z přípravky vybraly i pro karnevalový rej masek.

Na jaře děti opět ovládly Kolovák

Nejen pro nejmenší, ale i pro trochu starší hokejisty připravují organizátoři každoročně na úvod letní přípravy společné setkání v okolí Kolovského rybníku. Nejinak tomu bylo letos. Koncem května se na běžeckých a cyklistických závodech sešlo 122 závodníků. Jako každý rok dorazili malé hokejisty podpořit i hráči karlovarského áčka. Tentokrát dětem fandili Martin Zaťovič a Roman Prošek.

Těm nejlepším přišli pogratulovat i velcí energetici Roman Prošek a Martin Zaťovič

Páťáci se parádně ukázali na florbalu

Žáčci HC Energie si zpestřili letní přípravu účastí na největším florbalovém turnaji v regionu HDT Cup a svými výkony potěšili své trenéry, rodiče i fanoušky. Jelikož se florbalové mužstvo skládá z menšího počtu hráčů než to hokejové, mohli si čtvrťáci dovolit do turnaje nasadit hned dva své výběry. A protože karlovarské hokejové naděje neměly ve své kategorii konkurenci, utkaly se nakonec oba týmy čtvrťáků HC Energie i o celkové vítězství.

Všestranní sportovci parádně zvládli i florbalový turnaj

Osmáci vyrazili na soustředění do daleké Ufy

V rámci spolupráce HC Energie a evropského velkoklubu Salavat Julajev Ufa se mužstvo složené především ze žáků loňského osmého ročníku vydalo na desetidenní soustředění do centra ruské republiky Baškirkostán. V Ufě sehráli energetici několik úspěšných utkání s místními výběry, především pak mohli konfrontovat své sportovní schopnosti i přístup k tréninku se zahraniční konkurencí. Podobné soustředění si užili i mladíci z Ufy v Karlových Varech již v únoru.

Během cesty do Ufy navštívili mladí energetici i Moskvu

Mladší dorostenci vyhráli Memoriál Jaroslava Pitnera

O posledním březnovém víkendu se vydal nově se rodící tým mladších dorostenců na první ročník Memoriálu Jaroslava Pitnera do Jihlavy. A domů se mladé naděje vracely s pohárem pro vítěze! V průběhu turnaje si mladí energetici poradili s domácí Jihlavou i Libercem, pohár byl proto ve správných rukou!

Turnaj nesoucí jméno legendárního trenéra napsal na jaře svou první kapitolu. Energetici se do ní zapsali vítězným písmem

V Karlových Varech se sešli nejlepší Evropané do 16 let

Po zářijové premiéře Euro Hockey Tour se druhou nejvýznamnější mezinárodní hokejovou akcí v KV Areně stal únorový Turnaj čtyř reprezentací do 16 let. Vynikající publikum sledovalo po tři dny ten nejlepší mládežnický hokej. V českých barvách nastoupili i dva energetici Vojtěch Tomeček a Šimon Bečka. Konečná čtvrtá pozice českého výběru byla jen skvrnkou na jinak velmi dobře hodnocené akci.

Vítězem turnaje se stali mladí Švédové

Co dál? Třeba Hejtmanský pohár, další zápasy s mladíky z Ufy nebo různá soustředění

Také v průběhu léta se může karlovarská hokejová mládež těšit na spoustu akcí, které jí zpříjemní náročné přípravné období. Například pátá a šestá třída vyráží zchladit namáhaná těla na tréninky na ledě v Třemošné. Starší kluci se mohou těšit na další návštěvu vrstevníků z Ufy, se kterými odehrají několik přípravných zápasů a především spolu stráví část letní přípravy. Starší dorost si vrchol léta prožije v polovině srpna, kdy se v KV Areně odehraje Turnaj o pohár hejtmana Karlovarského kraje. Prestiž tohoto klání rok od roku stoupá. Letos ji poprvé vyšperkují starší dorostenci Ufy, kteří se v předchozích dvou letech stali mistry Ruska ve své kategorii. A zapomenout nesmíme ani na juniory. Ty čeká mezinárodní akce vůbec nejprestižnější. Ve druhé polovině srpna totiž míří do švédského Karlstadu, kde se sejde klubová elita juniorské kategorie, aby se poprala o European Trophy.

Loni na Hejtmanském poháru dominovaly Vítkovice. Letos budou o ceněnou trofej bojovat vedle domácích také dorostenci Litvínova, Slavie, Hradce Králové a Salavatu Julajev Ufa! Od 13. do 15. srpna proto nezapomeňte zavítat do KV Areny.

Chceš být také energetikem? Není nic jednoduššího. Čekáme na Tebe!

Učaroval Ti lední hokej? A chceš si ho jednou zahrát třeba s Lukášem Mensatorem, Václavem Skuhravým nebo jinou hvězdou HC Energie Karlovy Vary? Pokud je ti 4 – 8 let, dveře do naší vyhlášené přípravky Ti jsou otevřené. Vítáme všechny šikovné kluky i holky s chutí sportovat. Neváhej a přijď mezi nás. Těšíme se na Tebe! Více informací naleznete zde, případně v záložce Mládež na tomto webu.