HC Energie Karlovy Vary

Příchod slovenského reprezentanta Haščáka uzavřel kádr A-týmu

Vedení HC Energie uzavřelo kontrakt se slovenským útočníkem Marcelem Haščákem, a kádr A-mužstva je tak kompletní. Osmadvacetiletý pravák pravidelně reprezentuje Slovensko, za sebou má i dvě sezony v KHL. K týmu se připojí hned na začátku přípravy na ledě.

„S Marcelem jsme do jednání vstoupili přibližně před čtrnácti dny. Je důrazný silový bruslař v ideálním věku, navíc pravák. Domnívám se, že je to správný typ pro naše mužstvo. Těší nás, že hráč projevil velký zájem o angažmá v Karlových Varech, i když měl jiné nabídky. Svou roli mohlo také sehrát, že se z reprezentace zná s Martinem Bartekem,“ vysvětluje okolnosti angažování nové posily sportovní manažer HC Energie Jaromír Kverka st.

Hokejistům A-týmu aktuálně končí dovolená mezi první a druhou fází přípravy. Pohromadě se opět sejdou v příštím týdnu a nová posila bude u toho. „Je pozitivní, že kádr budeme mít kompletní už na začátku přípravy na ledě. Případná posila z Kanady, o kterých jsme také uvažovali, by pravděpodobně přišla až těsně před začátkem extraligy, což by nebylo ideální,“ dodává Jaromír Kverka.

Marcel Haščák (3. února 1987) se narodil v Popradu a je hokejovým odchovancem tamního klubu. Kromě svého domovského klubu ve slovenské extralize oblékal i dres Košic. Poslední dvě sezony strávil v Kontinentální hokejové lize, nejprve v Rize a loni v dalekém Chabarovsku. Marcel je slovenským reprezentantem, zahrál si už na třech světových šampionátech (2012, 2013, 2014).