Junioři proti Slavii úspěšní, dorostencům nepomohl ani hattrick Tomečka

Junioři: HC Energie - HC Slavia Praha 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
St. dorost: HC Energie - HC Slavia Praha 6:7 (1:2, 1:3, 4:2)
Velkou bitvu svedli karlovarští mladíci proti pražské Slavii. Střetli se s ní jak dorostenci, tak i juniorský celek. Junioři svedli s Pražany lítý boj a o svém vítězství rozhodli ve druhé třetině dvěma góly. Poslední dějství sice vývoj zdramatizovalo, ale hráči si těsný náskok uhlídali a urvali tři body pro sebe. O vítěznou branku se postaral Miroslav Hudák (na menším snímku). To dorostenci takové štěstí neměli. Se soupeřem to bylo chvílemi jako na divokém západě a ani závěrečná přestřelka a hattrick Tomečka nestačil na zisk nějkých bodů.
Noen Extraliga Juniorů, 17. kolo, po 22.2.2010, KV Arena
Slavia
3:2
0:0, 2:0, 1:2
Branky a nahrávky: 27. Mistoler (Hudák, Vaněk) , 31. Frk (Rohan M.), 51. Hudák (Mistoler) - 43. Zohorna (Hadrava, Doležal), 59. Doležal (Krejčí) . Rozhodčí: D.Šmíd - T.Brejcha, L.Suchánek . Vyloučení: 6:5 . Využití: 0:1 . Diváci: 55 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2 .
Karlovy Vary: Habal (Endál) - Ryžuk, Valeš, Šik, Schusser, Tomeček, Funk, Rohan M. "C", Dlapa - Frk, Hudák, Kellner, Caljavin, Sýkora, Vaněk, Mistoler, Vachovec, Baar, Kverka, Záhora.
Slavia: Dlouhý (Meravý) - Blažek, Barák, Warneke, Šíma, Krejčí, Švidra, Němec, Krejčík - Poletín, Palaščák, Doležal "C", Mavrojanidis, Zohorna, Slavíček, Koubek, Hadrava, Klhůfek.

V KV Areně byl od samého počátku k vidění vyrovnaný duel, který nenabízel až tolik nebezpečných šancí, jak již tomu u defenzivně laděných střetnutí bývá. Jako první vážněji zahrozili domácí. Ve 4. minutě předvedl domácí Frk nádherné sólo přes celé pásmo Slavie, ale k jeho smůle jej vychytal brankář Dlouhý. Hosté mohli odpovědět zanedlouho v přesilové hře. Branku ale nevstřelili, a mohli být rádi, jelikož početní výhodu zahráli velice laxně a u puku byli spíše častěji domácí. V závěru třetiny se však Slavii naskytla další příležitost v podobě přesilové hry a zahrála ji už o poznání lépe, ale i tentokrát to byl celek domácích, který oslabení zahrál bezchybně.

Druhé dějství přineslo o poznání lepší hokej, i když t tak ze začátku vůbec nevypadalo. V prvních minutách třetiny se hrál opět defenzivní hokej, ale byli to zřejmě domácí, kterým tato taktika přestala vyhovovat, a tak udeřili. Jako první prolomil střelecký půst ve 27. minutě Tomáš Mistoler Když přesně zamířil po pasu spoluhráče. Ve 31. minutě již domácí vedli o dvě branky. Martin Frk Nadvakrát dorazil puk za gólmana Slavie. Zbytek třetiny se dohrával v rychlém tempu s množstvím šancí na obou stranách.

Do poslední třetiny nastoupili ve slibné formě hosté z Prahy. Od počátku byli aktivnějším týmem na ledové ploše a ve 45. minutě tento tlak zužitkoval první vstřeleným gólem v této třetině. Postaral se o něj Hynek Zohorna, když dělovkou propálil domácího Habala. Energie odpověděla záhy v 51. minutě. Miroslav Hudák neskutečnou dělovkou pálil vše, co mu stálo v cestě. Následné minuty se nesly v duchu častých vyloučení, ale to největší drama přišlo až na konci. Hosté zásluhou Tomáše Doležala snížili a domácí se zapotili, aby těsný náskok uhájili. Nakonec však tři body do tabulky vybojovali.