Junioři rozdrtili kladenské Rytíře, Hotěk zazářil pěti body

V sobotu dopoledne se utkaly týmy z 5. a 6. místa tabulky skupiny A, zároveň šlo o poslední kolo základní části DHL extraligy juniorů. Karlovy Vary naprosto dominovaly, soupeři nasázely sedm branek a navíc získaly i bonusový bod z nadstavby.
DHL extraliga juniorů, 20. kolo, so 24.11.2018
Kladno
7:0
3:0, 3:0, 1:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 11. Hotěk (Bernáth, Klejna), 16. Křehlík (Bernáth), 19. Klejna (Hotěk), 27. Křehlík (Bernáth), 33. Křemen (Novák, Křehlík), 35. Hotěk (Prošek, Jiskra), 53. Prošek (Hotěk, Novák), 62. Klejna (Hotěk, Prošek). Rozhodčí: Šindel – Brejcha, Sedláček. Vyloučení: 6:9. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0 . Diváci: 53. Střely na branku: 50:23. Průběh utkání: 7:0.
Karlovy Vary: Kašpar (Bednář) – Bernáth, Klejna, Stejskal, Kořán, Tureček, Novák, Zavřel – Maydl, Prošek, Rozhon – Halberštát, Jiskra, Křehlík – Holub, Hotěk, Černý – Křemen
Kladno: Novotný (od 35. Jiroušek) – Staněk, Šmatlák, Flachs, Zíka, Veber, Zich – Kraus, Šimek, Hašek – Bernat, Bláha, Husarik – Rendla, Čermák

V první třetině si domácí vybojovali tříbrankový náskok. Nejprve se po přihrávce od Bernátha v 11. minutě trefil Michal Hotěk z mezikruží, poté v 16. minutě po chybě kladenských a následné skrumáži před brankou Tomáš Křehlík. Jako poslední se v této třetině trefil František Klejna po přihrávce od Hoťka.

Druhá perioda přinesla další tři góly pro domácí. Nejprve v 27. minutě skóroval Tomáš Křehlík, kdy po střele Bernátha, který dorazil puk do branky. V 33. minutě se v přesilovce po skrumáži před kladenskou branku trefil Adam Křemen. V 35. minutě byl k vidění kuriózní gól. Tomáš Hošek, jedoucí podél levého mantinelu vypálil na branku. Brankář Novotný si nevšiml malé mezery mezi ním a tyčí. Puk touto mezerou prolétl a pomalu se dostal za brankovou čáru.

V poslední periodě byl k vidění jen jeden gól. Postaral se o něj v 53. minutě Radek Prošek, když se podél mantinelu dostal k brance a z ostrého úhlu vypálil. Puk se odrazil od kladenského brankáře Jirouška a skončil v síti.

V nadstavbovém prodloužení se o bonusový bod postaralFrantišek Klejna, kdy v 63. minutě po skrumáži vypálil na bránu.

Václav Eismann (HC Energie): Protože se nenacházíme úplně v ideální situaci, do utkání jsme nastoupili celkem nervózně, ale po tom prvním gólu z nás nervozita spadla. Tím, jak přibývaly góly, tak jsme začali hrát mnohem víc ofenzivně a kvalitou jde o nejlepší utkání této sezóny, což bylo vyčíslené i počtem branek. Využili jsme i některých absencí kladenského týmu a jejich sestavy.

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): Toto se těžko hodnotí. Odehráli jsme slušný zápas s Chomutovem. Poté mi dva hráči onemocněli, další musel ze studentských důvodů odjet. V průběhu zápasů se nám jeden zranil a dalšímu se udělalo zle, takže jsme skončili v jedenácti. Byla to jedním slovem ostuda a náš výkon nevypadal jako od juniorského mužstva. Více se k tomu nedá říct.