Junioři rozhodli v závěru, vyhráli už popáté v řadě!

Karlovarští junioři jedou na vítězné vlně! Proti Mladé Boleslavi bylo skóre utkání dlouho nerozhodné, energetici ale rozhodli třemi góly v posledních pěti minutách utkání. V nadstavbě navíc po parádní akci Michala Hoťka brali i bonusový čtvrtý bod!
DHL extraliga juniorů, 4. kolo, so 8.12.2018
Ml.Boleslav
4:1
1:1, 0:0, 3:0 - N 1:0
Branky a nahrávky: 3. Křemen (Kořán), 55. Křehlík (Novák, Bednář), 59. Hotěk (Jiskra, Křemen), 59. Bernáth, 62. Hotěk (Křemen, Novák) – 12. Zajíček (Dlask). Rozhodčí: Hucl – Jelínek, Hřebík. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Střely na branku: 27:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Karlovy Vary: Bednář – Bernáth, Klejna "A", Přibyl, Kořán, Pohanka, Tureček, Novák – Záruba, Maydl, Berčík, Jiskra, Hotěk, Křehlík "A", Holub "C", Korčmaroš, Černý, Křemen.
Ml.Boleslav: Zeithaml – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška "A", Hovorka, Rudolph – Zajíček, Schulz, Závora, Simon, Dlask, Moucha, Foerster "A", Houška, Grim "C", Vasilev, Moravčík, Šíma.

Domácí vstoupili do čtvrtého domácího zápasu v řadě výborně. Už ve 2. minutě byl v prostoru levého kruhu zcela osamocený David Holub, trestuhodně však přestřelil Zeithamlovu klec.Energetici se ale mohli radost už o minutu později, když Adam Křemen zatáhl puk do útočného pásma po pravé straně, zatáhl jej na střed a svižnou ranou vymetl levý horní růžek boleslavské svatyně. Hostům na vyrovnání následně nestačily ani dvě přesilové hry, jenže krátce po skončení druhého domácího trestu zaváhal při rozehrávce domácí gólman Jan Bednář a Jakub Zajíček pohodlně do prázdné branky vyrovnal skóre.

Druhá dvacetiminutovka nabídla svižnější podívanou než úvodní třetiny, branky se však diváci v KV Areně nedočkali. Nezměnilo to ani přečíslení tří proti dvěma hostujícího týmu, kterou zneškodnil jeden z domácích hráčů obětavým zblokováním střely. V 27. minutě ztratili hosté puk za brankou, Křemenovu pobídku před branku ale Jiskra netrefil. Pohnout se skóre se nepodařilo ani Davidovi Holubovi ve 33. minutě, kterého při přečíslení zadovkou krásně uvolnil Bernáth, urostlý domácí forvard ale minul pravý horní růžek.

I ve třetí dvacetiminutovce měli více šancí domácí hráči. Další pokaženou rozehrávku hostů zachytil na modré čáře Bernáth, sám před Zeithamlem ale trestuhodně přestřelil. Podobně si vedl o minutu později i další hráč s číslem čtyři na ledě, v přesilové hře David Sýkora z mezikruží střelu bez přípravy poslal jen vedle Bednářovy branky. Skóre se tak měnilo až pět minut před koncem základní hrací doby. Filip Novák od vlastní branky našel parádní kolmicí na modré čáře Tomáše Křehlíka, který udělal dva kroky a přesnou střelou na vyrážečku překonal Zeithamla. Hosté si posléze vytvořili velký tlak, na vyrovnání ale nedosáhli. Naopak, na začátku 59. minuty se Křemen krásně uvolnil na ose přes dva hráče a přesnou přihrávkou našel před brankou Víta Jiskru, kterému stačilo jen nastavit hůl - 3:1. Definitivní pojistku přidali domácí přesně minutu před koncem. Hosté zkusili powerplay, jenže rozehrávku ve středním pásmu vystihl Filip Bernáth, který puk dovezl až do opuštěné hostující branky.

Hosté chtěli zabojovat alespoň o bod v nadstavbě, ale ani tam jim nebylo přáno. Bednář nejprve přečkal tvrdou ránu z mezikruží, kterou vyrazil helmou, následně už energetici udeřili. Adam Křemen vybojoval puk v obranném pásmu a podél mantinelu jej vyvezl ven, kde se společně s Michalem Hoťkem dostali do přečíslení dvou proti jednomu, který druhý jmenovaný vyřešil parádním blafákem!

Václav Eismann (K. Vary): Vydařil se nám vstup do zápasu, kdy jsme se pěknou brankou dostali do vedení. Udělali jsme ale pak chybu v obranném pásmu, kterou soupeř potrestal, čímž získal sebevědomí i aktivitu na svoji stranu. V šatně jsme si pár věcí vyjasnili a náš výkon od druhé třetiny, hlavně co se týče dřiny a bojovnosti, šel nahoru a za to jsme byli v závěru odměněni, kdy jsme po parádních akcích získali čtyři body.

Václav Pletka (Mladá Boleslav): Dlouho jsme drželi nerozhodný výsledek, i když si myslím, že jsme nebyli lepší. Ve druhé třetině nás domácí hodně přehrávali a nás hodně podržel brankář, ale i pod tlakem se nám dařilo držet dobrý výsledek. Bohužel jsme udělali chybu, po které jsme inkasovali a pak už jsme neměli síly na to s tím zápasem něco udělat, protože jsme si nevytvořili gólovou šanci. V prodloužení jsme mohli rozhodnout, kdy domácí brankář vyrazil naší tvrdou střelu maskou, ale následně jsme inkasovali, když domácí sehráli parádně přečíslení dvou proti jednomu. Domácí si dnes zasloužili vyhrát.