Junioři si hravě poradili se Zlínem a zvítězili potřetí v řadě

Karlovarští junioři v sobotu brali už třetí výhru v řadě. V utkání proti Beranům ze Zlína dokázali v průběhu druhé třetiny nasázet soupeři tři branky během šesti minut, tedy stejně jako v pátečním utkání proti Přerovu. Hosté v závěrečné třetině už jen korigovali, útěchou jim může být alespoň bod vybojovaný v nadstavbě. Energetici díky výhře 5:2 vyhráli už patnáctý z osmnácti duelů nadstavby a i nadále vévodí skupině týmů bojujících o účast v play-off.
DHL extraliga juniorů, 18. kolo, so 2.2.2019
Zlín
5:2
1:0, 4:1, 0:1 - N 0:1
Branky a nahrávky: 6. Křehlík (Kořán, Černý), 21. Zavřel (Kořán, Záruba), 31. Černý (Záruba, Novák), 33. Novotný (Holub), 37. Bernáth (Prošek) – 26. Luža (Riedl, Dobiáš), 54. Hamrlík (Fajkus), 63. Hefka (Talafa).
Rozhodčí: Glanc – Gerát, Juránek
vyloučení4:7
využití3:1
střely na branku36:22
diváci72
Karlovy Vary: Kašpar (Horák) – Bernáth, Stejskal, Kořán, Pohanka, Novák, Zavřel – Záruba, Maydl, Novotný, Prošek (A), Rozhon, Halberštát, Hotěk, Křehlík (A), Holub (C), Černý, Remeš
Zlín: Kořének (40. Šarman) – Uhříček, Janošek (A), Hamrlík, Pavlas, Talafa – Hefka (C), Bachánek, Weintritt, Lekeš, Podešva, Handl, Kozubík, Luža, Dobiáš, Fajkus, Sebera

Úvod sobotního zápasu patřil spíše hostům, čemuž pomohlo i brzké vyloučení Bernátha za hákování. Jenže největší šanci měli domácí, když jeli do přečíslení dva na jednoho. Křehlík nahrál Proškovi před branku, s jehož pokusem si poradil zlínský brankář Kořének. V páté minutě se nechal vyloučit na dvě minuty za sekání Vojtěch Dobiáš. O necelou minutu později přesilovku využil Tomáš Křehlík. Ten se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Kořénkem a otevřel skóre utkání. Ve zbytku třetiny měla navrch a mnohem více ze hry Energie, skóre se už však nezměnilo.

Do druhé části šli Berani o jednoho hráče oslabeni, když se v závěru první dvacetiminutovky nechal vyloučit Talafa. I toto vyloučení zvládli domácí potrestat, když po Kořánově přihrávce z levého kruhu střílel Daniel Zavřel, který vymetl pravý roh Kořénkovy svatyně. Ve dvacáté šesté minutě hosté snížili na rozdíl jediného gólu. Vojtěch Riedl vyslal z levého kruhu kotouč před branku, kde čekal připravený Dominik Luža, který už střílel do odkryté branky.

V polovině utkání ale zlínským hokejistům úplně nevyšlo střídání a nechali tak na levé straně volného Richarda Zárubu. S jeho střelou si sice Kořének ještě poradil, ale s dorážkou Daniela Černého už nikoliv - 3:1. O necelé dvě minuty později z mezikruží prostřelil Kořénka David Novotný a s hosty už to nevypadalo vůbec dobře. Zlínští se během šestnácté minuty druhé třetiny navíc nechali vyloučit a umožnili domácím hrát v přesilovce pět na tři, čehož využil svou přesnou střelou Filip Bernáth.

Do třetí třetiny Michala Kořénka vystřídal v brance Dominik Šarman. Energetici ve třetí třetině už spíše bránili vedení, naopak plné ruce práce měl domácí gólman Kašpar. Šest minut před koncem zápasu se nechal za sekání vyloučit Michal Hotěk, přesilovky Zlín využil už po půlminutě. Od modré tvrdě pálil Matyáš Hamrlík a mířil přesně do horního levého rohu.

V nadstavbě bonusový bod pro Berany zařídil svou střelou Vlastimil Hefka.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Myslím, že jsme byli dobří hlavně na kotouči. Příprava finálních fází měla dobré parametry. V koncovce máme samozřejmě ještě nějaké rezervy. V sestavě jsme museli vyplnit několik mezer a hráči se s tím popasovali velmi dobře.

Zbyněk Mařák (PSG Berani Zlín): Utkání jsme začali vlažně oproti tomu, co jsme si řekli. V první třetině jsme hráli v nízkém tempu, bez nasazení a bez kontaktu se soupeřem. Ve druhé části jsme zbytečně faulovali, domácí toho využili a vlastně i rozhodli. Důležité bylo to, že jsme nesplnili to, co jsme si řekli v šatně před zápasem. Ve třetí třetině jsme se zlepšili a alespoň korigovali stav, ale to nestačilo. Soupeř byl lepší.