Junioři to dokázali! Karlovy Vary slaví TITUL!

Junioři FIN3: Zlín - HC Energie 3:5
Nejdelší možnou cestou se vydali karlovarští hokejoví junioři za největším mládežnickým úspěchem v historii klubu. Všechny čtyři série v play off rozhodovali až v posledním možném zápase. A rozhodující krok k premiérovému mistrovskému titulu udělali svěřenci trenéra Antonika dnes ve Zlíně. Po napínavém průběhu vsítil v polovině třetí třetiny rozhodující branku Petr Přindiš (na malém snímku) a stejný hráč přidal po chvíli i pátou pojistku. Karlovy Vary slaví po prvenství sledge hokejistů druhé zlaté medaile v této sezóně!
Extraliga juniorů, F3, pá 21.3.2008, Zimní stadion Luďka Čajky
Zlín
3:5
1:0, 1:3, 1:2
Branky a nahrávky: 4. Matějka (Šenkeřík), 28. Čech (Finsterle), 51. Brunec (Bořuta, Matula) - 26. Schmidt (Mistoler), 28. Mareček (Schmidt), 32. Tomáš Rohan (Kuběna), 48. Přindiš (Kuběna, Tomáš Rohan), 56. Přindiš (Dej). Vyloučení: 5:8. Využití: 1:2. Oslabení: 0:1. Diváci: 2 100. Rozhodčí: Minář - Čech, Machálek.
Zlín: Sedláček - Bořuta, Matula, Šenkeřík, Bořuta, Staněk, Musil, Chocholáček, Horák - Gojš, Vlach, Puna - Ondráček, Matějka, Brunec - Jurík, Honejsek, Okénka - Finsterle, Křemeček, M. Čech
Karlovy Vary: Hruška - Schmidt, Přindiš, Jemeljanov, Boguský, Tollinger, Zmeškal, Rohan M. - Šnajdr, Topinka, Hudák, Záhora, Kellner, Mareček, Sláma, Dej, Budínský, Kuběna, Rohan T.

Zlínští junioři nastoupili do zápasu s vervou a karlovarský gólman Hruška se měl, co ohánět. Domácí šli již ve 4. minutě do vedení, neboť Matějka střelou po ledě z prostoru mezi kruhy dostal Zlín na koně. Svěřenci trenéra Čecha si v úvodních minutách vytvořili tlak. Na konci osmé minuty nebezpečně vystřelil Goiš a vzápětí měli Berani první výhodu přesilové hry, neboť na trestnou lavici odešel Tollinger na hákování. Karlovy Vary však pozorně bránily a nepustily domácí útočníky na dostřel Hruškovy svatyně. Podobný obrázek se naskytl i při druhém prohřešku hostů, když za nedovolené bránění odešel za katr Šnajdr. V závěru první třetiny nebezpečně vystřelili Dej a vzápětí Schmidt, zlínský gólman Sedláček byl v obou případech na svém místě. Úvodní třetina se hrála ve svižném tempu, nicméně byla vidět i spousta nervozity na hokejkách obou mužstev.

Hosté ve druhé třetině vyrovnali, když využili početní výhodu při vyloučení Okénky. Dvacet sekund před vypršením jeho trestu skóroval Schmidt. Zlín však inkasovaná branka nesrazila do kolen a za půldruhé minuty šel opět do vedení. Nahození Finsterleho úspěšně tečoval na Hruškova záda Čech. Energie bleskurychle našla odpověď, neboť za 37 sekund se podruhé radovala. Střelu Schmidta od modré čáry dopravil za Sedláčkova záda všudybyl Mareček. Berani sehráli velmi nešťastně v polovině zápasu početní výhodu. Po chybě při rozehrávce udeřila z rychlého brejku dvojice Kuběna a Rohan. Druhý jmenovaný překonal Sedláčka a poprvé dostal Západočechy do vedení. Skvělé zákroky předváděl Hruška, který efektně do lapačky kryl střelu Bořuty v přesilové hře. Hosté si udrželi do druhé sirény těsný jednobrankový náskok.

Zlínští nastoupili do třetí třetiny se snahou vyrovnat nepříznivý stav. Jejich snažení zbrzdilo podražení Bokroše. Domácí oslabení odehráli bez újmy na skóre, nicméně po rychlém brejku inkasovali ve 48. minutě čtvrtý gól. Naději do zlínských řad vliva dvojnásobná přesilovka pět na tři. Po dvanácti sekundách ji zužitkoval po bezchybné kombinaci Brunec. Berany do kolen srazilo oslabení při vyloučení Finsterleho, když střela Přindiše skončila ve zlínské síti. Domácí v závěru hráli téměř půldruhé minuty power play, nicméně zkorigovat nepříznivý stav se jim už nepodařilo.

Mikuláš Antonik (trenér HC Energie): "Do Zlína jsme jeli s jasnou defenzivní taktikou. Chtěli jsme hrát na brejky, což se nám stoprocentně podařilo. Měli jsme hodně zraněných a pomlácených kluků, ale poprali se s tím parádně. Pomohl nám výborný výkon brankáře Hrušky. Příjemně nás překvapil, bylo to pro něj těžké, ale zvládl to parádně. Když jsme ve středu prohráli druhý zápas v prodloužení, vůbec jsem se nebál, že se psychicky složíme. Hráči se zocelili v předchozích sériích, s Českými Budějovicemi jsme byli minutu od vyřazení. Navíc jsme měli motivaci z loňska, kdy jsme vyhráli základní část, ale v semifinále play-off nás vyřadil právě Zlín. Musím uznat, že Zlín má skvělý tým. Za rok budou určitě opět hrát o zlato. Ale teď to vyšlo nám. A cesta domů? Bude hodně dlouhá a bouřlivá."