Junioři urvali bitvu s Hradcem v nájezdech

Karlovarští junioři zvládli i druhý díl východočeského tripu. Po páteční výhře v Pardubicích vezou body i z Hradce Králové, kde vybojovali výhru v nájezdech. Skóre utkání otevřel před polovinou utkání obránce Jakub Vogel (na fotce), za domácí vyrovnal v 50. minutě Daniel Šedivý. Drama rozhodla až sedmá série samostatných nájezdů, ve které rozhodl Dominik Rymon. Energetici tak bodovali už devátém zápase v řadě.
DHL Extraliga juniorů, 15. kolo, so 30.10.2021
Mountfield HK
1:2sn
0:0, 0:1, 1:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 50. Šedivý (Šimek, Perička) – 27. Vogel, rozh. náj. Rymon.
Rozhodčí: Kopeček - Kis, Lučan
vyloučení3:4
využití0:0
střely na branku35:32
diváci76
Mountfield HK: Sajdl – Naar (A), Perička, Pelda, Havlíček, Boukal, Červenka – Lang, Michal Beneš, Matěj Beneš – Šedivý (A), Kašpar (C), Šimek – Novotný, Idžan, Pilný – Janda.
Karlovy Vary: Dybal – Benda (A), Borot, Bulka, Vogel, Krajčík, Blengino, Zolnaj – L. Adámek (C), Sapoušek, Kusak – Kupčo, Rymon (A), Šmajda – Šlechta, Botoš, M. Adámek – Varvařovský.

Hosté měli v první třetině navrch

Hned na začátku úvodní periody byla k vidění přesilová hra Karlových Varů, která však díky kvalitní hradecké defenzívě zůstala nevyužita. Západočeši byli nadále aktivnějším celkem a mladé Lvy jasně přehrávali, a to i po delším boji o kotouč v útočném pásmu Východočechů. Jako první se mohl radovat Robin Sapoušek, jeho střela po křižné nahrávce ovšem prolétla vedle tyče.

Mountfield v následujících minutách srovnal krok, dále se však musel bránit neutuchajícímu náporu Varů. Ten pomohl odvrátit také Matěj Havlíček, jenž po zákroku soupeře zůstal ležet na ledové ploše, s vypětím sil ale ještě vypíchl puk ujíždějícímu forvardovi Energie. Ta se znovu dostala dopředu, gól v závěru ovšem mohli vstřelit domácí, kteří ujížděli dva na jednoho, leč situaci nevyřešili dobře.

Západočeši vytěžili z převahy jednu branku

Vary vstoupily do prostřední dvacetiminutovky ještě aktivněji než do té první a Tomáš Sajdl měl brzy hodně práce. S dobrou příležitostí přispěchal Samuel Šmajda, hradecký strážce svatyně ho však zblízka vychytal a pokryl i následující šance hostí.

Ty pokračovaly v přesilovce, gól ale padl až těsně po ní, když Jakub Vogel prošel přes domácí beky a zakončil přesně mezi Sajdlovy betony – 0:1. Druhé dějství pokračovalo bojem o neutrální zónu a v závěru byla k vidění i hra 4 na 4, v níž měla navrch zase Energie. A mohla i navýšit náskok, Sajdl ovšem včas zasáhl betony.

Ve třetím dějství Hradec dotáhl ztrátu

Poslední třetina působila ze všech tří nejvyrovnaněji. Po úvodních příležitostech Lvů to však byly znovu Vary, které mohly trestat, když se Lukáš Adámek zmocnil kotouče na začátku útočného pásma a mířil sám na bránu. Sajdl ale dobře zakročil a mohl pozorovat své spoluhráče v následujících minutách, kdy měli převahu a situaci musel několikrát řešit Adam Dybal. Ve velké šanci se ocitl Jaroslav Kašpar, zblízka však nedorazil puk za čáru.

Mountfield byl lepším celkem a zaměstnával karlovarského gólmana mnoha pokusy, po nichž nechyběly ani menší potyčky. Svoji převahu domácí tým potvrdil v 50. minutě, kdy se před kasou nejlépe zorientoval Daniel Šedivý a dorazil hrací předmět za Dybalova záda – 1:1. Následně nadějnou možnost neproměnil Šmajda a po oddechovém času hostů bylo jasné, že se bude prodlužovat.

Dominik Rymon vystřelil Energii výhru po nájezdech

Pětiminutové nastavení hrané 3 na 3 mnoho příležitostí nenabídlo. Za zmínku stojí snad jen ta Vítka Bendy, jenž z mezikruží netrefil Sajdlovu klec. Následovaly tak samostatné nájezdy, které už byly zajímavější. Hned v první sérii svůj pokus mazácky zužitkoval Lubomír Kupčo, ve třetí poté vyrovnal Matěj Beneš. Na konec utkání se čekalo do sedmé řady, kdy penaltu proměnil Dominik Rymon, a protože další domácí plejer trefil jen konstrukci klece, mohla Energie slavit vítězství 2:1.