Junioři vezou z Brna dva body

JUN: HC Kometa Brno - HC Energie 2:3sn (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Ve 27. kole DHL extraligy juniorů se Karlovy Vary střetly s Kometou Brno. V zápase se Vlčí smečce podařilo vést zásluhou Čejky. Kometa však dokázala srovnat a vedení musel Západočechům vrátit Jakub Dudek. Ani tento náskok Energie neudržela a výhru v podobě dvou bodů musel vydřít až Ladislav Zikmund, který jako jediný dokázal proměnit samostatný nájezd.
DHL extraliga juniorů, 27. kolo, pá 11.12.2015, DRFG Aréna
Kometa Brno
2:3sn
0:1, 1:0, 1:1 - 0:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 29. Horký (Kubeš, Hroudný), 55. Grünwald (Kratochvíl) – 13. Čejka (Beránek), 45. Dudek (Zikmund), rozh. náj. Zikmund Rozhodčí: Dědek – Měkýš, Čunočka. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 97.
Kometa Brno: HC Kometa Brno: Slavíček (Gerža) – Švejda, Štancl, Mikyska, Kubeš, Kabelka, Zábranský, Kupčík – Tůma, Havlát, Lunter, Dvořák, Nováček, Horký, Hroudný, Dupljaku, Kratochvíl, Grünwald, Pokorný.
Karlovy Vary: HC Energie Karlovy Vary: Frček (Harakal) – Beer, Pajk, Rulík, Dudek, Vodička, Weinhold – Beránek, Zikmund, Svoboda, Čejka, Vrána, Tamáš, Hauzr, Hendrych, Janata, Procházka, Babka.

Do první třetiny vstoupili lépe hostující hráči. Už v první minutě se domácí obranou prodral Beránek a otestoval Slavíčkovu pozornost. O pár minut později se na domácí branku hnali v situaci dva na jednoho Hauzr s Rulíkem i tento pokus však domácí gólman zneškodnil. Domácím borcům chvíli trvalo, než se s vývojem utkání srovnali. Nicméně dál čelili tlaku hostujících, ten vyústil ve vedoucí branku ve 13. minutě, když skvěle hrající Beránek projel celé hřiště, obloukem objel domácí klec a dostal puk až k Michaelu Čejkovi, který poslal svůj tým do vedení 1:0. Tento stav vydržel na ukazateli až do konce třetiny.

Druhá část byla z pohledu Komety o poznání povedenější, zlepšený pohyb se projevil už ve 25. minutě kdy tyčku za Frčkovými zády rozezněl po dobrém průniku Filip Grünwald. Kýžené vyrovnání přišlo o chvíli později, v 29. minutě hráli domácí přesilovku a kombinaci tři na jednoho úspěšně zakončil Luboš Horký. Hosté si sice vypracovali šance, po zbytečných vyloučeních Komety dokonce hráli dvojnásobnou přesilovku, nicméně využít ji nedokázali a tak se šlo podruhé do šaten za nerozhodného stavu 1:1.

Ve třetí třetině se začala projevovat náročnost dvou utkání ve dvou dnech. Karlovarští měli vice sil, lépe bruslili a vypracovávali si vice příležitostí. Skóre na svou stranu překlopili ve 45. minutě, kdy od modré napřáhl Jakub Dudek a prostřelil všechno včetně domácího gólmana. S tím se však hráči domácího celku nehodlali smířit a jejich bojovný výkon se jim podařilo přetavit ve vyrovnání, když od mantinelu po zemi vypálil Petr Kratochvíl a Hynek Grünwald jeho střelu šikovně tečoval do branky. Vyrovnání dodalo hráčům sebevědomí, obrat se jim však dokonat nepodařilo, o všem tedy mělo rozhodnout prodloužení.

Jenže v něm si ani jeden z týmů vážnější šanci nevytvořil a tak zápas dospěl až do samostatných nájezdů.

V těch se prosadil pouze hostující Ladislav Zikmund a přiřkl tak Karlovarským bod navíc.

Pavel Pazourek (HC Kometa Brno): Pro nás to byl velmi těžký zápas, protože jsme včera hráli náročné utkání s Plzní. To se projevilo v úvodu na zhoršeném pohybu. Nicméně postupem času jsme hru srovnali, nakonec zápas skončil remízou i přes naši velkou šanci v poslední minutě. Prodloužení a nájezdy jsou spíše o náhodě a jelikož jsme neproměnili ani jeden nájezd, nemohli jsme sáhnout po druhém bodu.

Jiří Žůrek (HC Energie Karlovy Vary): V první třetině jsme měli určitě lepší pohyb než Kometa. Ve druhé se nám pohybem Kometa vyrovnala a nám se nepodařilo využít přesilovku pět na tři. Ve třetí třetině se nám podařilo dostat pohyb zpátky tam, kde jsme ho chtěli mít. Bohužel jsme přišli o náskok individuální chybou v závěru naší přesilovky. Nicméně za dva body jsme rádi protože Kometa měla v závěru šance a mohli jsme odjíždět i bez bodů.