Junioři vezou z Čechova tři body

MHL: Ruští Rytíři - HC Energie 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Junioři odehráli už 29. kolo na ledě Ruských Rytířů, kterým chtěla karlovarská juniorka za každou cenu pořádně zatopit a oplatit jim prohru na nájezdy z posledního vzájemného zápasu na domácím kluzišti. Už v první třetině poslal hostující celek ze západu Čech do vedení Jiří Fronk. Domácí už skóre srovnat nedokázali a hosté zvýšit náskok také ne. Fronk tak byl jediným střelcem zápasu a brankář David Honzík (na fotografii) si připsal do statistik druhé čisté konto v sezoně.
MHL, 29. kolo, st 11.12.2013
Čechov
0:1
0:1, 0:0, 0:0
Branky a nahrávky: 7. Fronk (Zadražil, Harkabus). Rozhodčí: Světilov – Anikin, Beljakov. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 100. Střely na branku: 23:30.
Čechov: Samonov – Perminov, Chochlov, Glotov, Vereščagin, Kondrašev, Voronkov, Podzinš Z., Azarin – Ivanov, Šackij, Gricenko – Bočkarjov, Kolyčev, Kljauzov – Dikušin, Švec-Rogovoj, Osipov – Korystin, Podzinš H., Šipilov
Karlovy Vary: Honzík – Troška, Kvapil, Dvořák, Šafář, Horváth, Šimek, Adam – Flek, Vrána, Tomeček – Harkabus, Zadražil, Fronk – Táborský, Kohout, Gorčík – Beránek, Vachutka, Rubeš

Do první třetiny naskočili lépe energetici. Šanci však přetavit v gól dokázal teprve až v sedmé minutě zápasu přesnou střelou Jiří Fronk. Asistenci si připsal centr Matěj Zadražil, který svého spoluhráče našel s výbornou přesností. Karlovarským se poměrně dařilo i nadále, ale gól už žádný nepadl, a to i přes krátkou přesilovou hru pět na tři pro hosty. O podobě první periody napovídá i poměr střel na branku. V tom vévodil tým z města horkých pramenů 7:16.

Druhá perioda přinesla až na pár pěkných střel a neúspěšně zakončených akcí jen jednu přesilovou hru pro domácí tým. Ani tu nedokázali Rytíři z Čechova proměnit. Druhá část zápasu tak skončila bezbrankově a o výsledku zápasu měla rozhodnout ta třetí.

Avšak ani třetí část nepřinesla mnoho zajímavých okamžiků. Domácí Rytíři nedokázali využít ani jednu ze dvou přesilových her a ani hosté už žádný gól nepřidali. Brankář hostující Vlčí smečky David Honzík si tak připisuje čisté konto a energetici berou tři body.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Už když jsme se na zápas připravovali, tak jsme věděli, že nás čeká velmi silný soupeř, a že bude velmi důležité dát první branku. Jsem rád, že se nám podařilo dobře vstoupit do utkání dát první branku, která nakonec byla rozhodující. V dalším průběhu se hra přelévala z jedné strany na druhou a několikrát nás podržel velmi dobře chytající Honzík. Ve druhé a třetí třetině jsme nebyli lepším mužstvem, ale zásluhou naší obětavosti a brankaře jsme získali velmi cenné 3 body. Doufám, že se poučíme z našich chyb a potvrdíme tyto body dobrým výkonem ve Stupinu.