Junioři vyhráli v Olomouci a mají jistou šestku

Karlovarští junioři vyhráli v předposledním kole základní části v Olomouci 5:4 a kolo před koncem mají jistotu, že skončí mezi šesti nejlepšími mužstvy první části sezony. V zápase, ve kterém energetici vedli už o tři branky, přičemž soupeř jejich náskok během druhé třetiny smazal, nakonec o výhře našich mladíků rozhodl v 51. minutě Samuel Šmajda.
DHL Extraliga juniorů, 37. kolo, pá 11.2.2022
Olomouc
4:5
0:2, 3:1, 1:2
Branky a nahrávky: 27. Matašovský (Handl, Poledna), 31. Matašovský (Fasner), 34. Kučera (Handl), 60. Kučera (Mácha) – 7. Šmajda (Benda, Bulka), 13. Seidler (Csabi), 22. Rymon (Bulka, Šmajda), 41. Rymon (Šmajda, Benda), 51. Šmajda (Krajčík).
Rozhodčí: Blaha, Šudoma – Bubela, Axman
vyloučení5:6
využití1:2
diváci51
Olomouc: Kmec – Kočí, Přecechtěl, Groch, Panáček, Drábek, Stratil, Poledna – Tichý, Kučera, Havel – Zapletal, Fasner, Matašovský – Fibigr, Handl, Mácha – Tarnoczy
Karlovy Vary: Bočan – Benda, Bulka, Pohanka, Krajčík, Kočí, Dorot, Vogel – Handl, Rymon, Botoš – Šlechta, Šmajda, Adámek – Seidler, Adámek, Csabi

V šesté minutě si Karlovy Vary zahrály první přesilovku. Po kombinaci v útočném pásmu se kotouč dostal na hůl Samuela Šmajdy, který střelou pod lapačku olomouckého gólmana otevřel skóre utkání. Neuběhlo ani deset vteřin a Hanáci opět hráli ve čtyřech, tentokráte už však hosté netrestali. V půli úvodní periody mohl vyrovnat Stratil, jenž se úplně sám ocitl před Bočanem. Předvedl pár kliček, poté si puk prostrčil mezi nohy, aby nečekanou střelou překvapil karlovarského gólmana, ten však proti jeho střele vytáhl perfektní zákrok.

V čase 12:12 vybojoval Sebastian Seidler puk v rohu kluziště a ihned se s ním vydal k olomoucké kleci, odkud mířil do malé skulinky mezi Kmecovým tělem a bližší tyčí. Gólman Hanáků se již nestačil k brankové konstrukci přitisknout, a tak hosté vedli již o dva zásahy. Zanedlouho si první početní výhodu zahráli také Hanáci, avšak ta se jim vůbec nevydařila. V samotném závěru prvního dějství se ve vlastním oslabení dostal jeden z karlovarských hráčů do úniku, ale ten si Kmec pohotovým zákrokem pohlídal.

Na začátku druhé části hry se opět radovali Energetici. Ihned po skončení početní výhody Mory založily Karlovy Vary rychlou protiakci, na jejímž konci byl Dominik Rymon. Objel si olomouckou svatyni a zakončil k levé tyči brány Kmece. Gólman Hanáků jen marně proti tomuto pokusu natahoval svůj beton. Na druhé straně se ocitl Kučera v úniku, Bočan svůj tým však znovu podržel.

Ve 27. minutě orazítkoval jeden z hráčů v červených dresech brankovou konstrukci, od které se kotouč odrazil k Handlovi. Ten ho nahodil na bránu, před níž stál Marek Matašovský, který tečoval puk za záda Bočana. V čase 30:10 vyslal Fibigr zadovku před karlovarskou bránu, kde byl již připravený Marek Matašovský a ten ho střelou zápěstím poslal do horních pater klece.

Za necelé tři minuty už bylo dokonce vyrovnáno. Handl našel křižným pasem volného Jana Kučeru, jenž pálil nad lapačku brankáře Energetiků. Vzápětí mohli jít Hanáci dokonce do vedení, když se Karlovy Vary provinily podrážením, avšak početní výhoda se jim příliš nepovedla.

Na úvod závěrečného dějství dohrávali hosté ještě zbytek přesilovky z předchozí dvacetiminutovky. Benda poslal pas přes celé hřiště na Šmajdu, který jen upravil trajektorii nahrávky na Dominika Rymona, ten si objel všechny hráče Mory a zakončil přesnou střelou do pravého rohu olomoucké brány.

Snížit mohl Handl, ale jeho povedenou střelu zastavila branková konstrukce. V 51. minutě šli hosté do dvoubrankového vedení, když střelu Krajčíka dorážel Samuel Šmajda. V závěru Olomouc zkusila ještě hru bez brankáře, která se vydařila. Po střele Máchy se puk odrazil přímo k Janu Kučerovi a ten jej pouze usměrnil do odkryté klece. Další gól už Hanáci nepřidali, hosté si tak odváží na západ Čech všechny tři body.