Junioři získali v Liberci dva body

Junioři: Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 4:5pp (3:1, 1:3, 0:0 - 0:1)
Juniorům se konečně podařilo prolomit smůlu v koncovce. Po dvou utkáních bez vstřelené branky zvítězili v zápase s Libercem. Přestože Tygři vedli už 4:1, energetici dokázali skóre srovnat, a v prodloužení získali bod navíc. Dvěma góly se blýskl Aleš Půlpán (na snímku). Vítěznou branku si připsal Jaromír Kverka.
NOEN extraliga juniorů 2011/12, 19. kolo, čt 24.11.2011
Liberec
4:5
3:1, 1:3, 0:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 2. Urban P. (Morong, Procházka T.), 3. Kedršt (Jánošík, Psota), 18. Kedršt (Jánošík, Bednár), 24. Urban P. (Procházka T.) – 4. Půlpán (Táborský), 25. Půlpán (Novák), 30. Kverka (Winkler), 32. (Kubáč), 61. Kverka (Koblasa). Rozhodčí: Smitka – Horínek, Hejl. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 47 Střely na branku: 35:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:5.
Liberec: Jelínek (32. Skřebský) - Bednár, Dám, Čechura, Niko, Procházka T., Šimek - Bittner, Dlouhý, Frk, Jánošík F., Kedršt, Maďar, Mikyska, Miškovský, Morong, Pálek, Psota, Urban P., Vlach
Karlovy Vary: Habal - Gombár, Novák, Schusser, Troška, Urbančok, Valeš - Baar, Koblasa, Kubáč, Kverka, Půlpán, Táborský, Vrána, Winkler, Švec

Bílí Tygři měli do utkání proti Energii start jako z říše snů. První tutovku Patrika Urbana ještě hostující brankář Habal chytil, ale na jeho druhý pokus z mezikruží už nestačil – 1:0. O minutu později se ujal puku v rohu kluziště Jaroslav Kedršt, nabruslil před gólmana a bekhendem poslal černou pryž pod víko – 2:0. Karlovy Vary si ale přichystaly bleskovou odpověď. V situaci dva na jednoho přihrál Táborský Aleši Půlpánovi a ten se střelou pod horní tyč nemýlil – 2:1. Dvoubrankový náskok mohl opět přisoudit Severočechům Miškovský, ale Habal jeho dělovku z otočky vytěsnil betonem do rohu.

Energie v polovině prvního dějství předvedla ukázkovou kombinaci na jejímž konci byl Táborský, ale domácí brankář Jelínek se štěstím puk chytil. Bílí Tygři tak mohli jít opět do dvoubrankového trháku. Jaroslav Kedršt z otočky napálil puk po ledě a jeho neškodná střela doskákala až do branky – 3:1. Habal v tu chvíli nic neviděl.

I ve druhé periodě se liberecké šelmy do soupeře pořádně zakously. Patrik Urban si najel mezi kruhy a švihem pod horní tyčku dal svému týmu vedení 4:1. Jenže od té chvíle, jako kdyby Bílým Tygrům vypadaly všechny zuby a začala hrát Energie. Jánošík zachyboval na útočné modré a vyslal tím do samostatného úniku Aleše Půlpána, který se střelou mezi betony nemýlil - 4:2. V polovině třetiny pak Jaromír Kverka vyjel od mantinelu a bekhendem dal kontaktní gól – 4:3.

Netrvalo tak dlouho a bylo srovnáno. Vrána totiž v čase 31:50 našel před branou Ondřeje Kubače, jehož pokus vyhnal Jelínka na střídačku a mezi tři tyče se postavil Skřebský. Liberec pak mohl jít do vedení, když Vlach připravil gólovku pro Jánošíka, ten ale těsně minul.

Závěrečná dvacetiminutovka byla především v defenzivním duchu. První vážnější šanci tak musel likvidovat v 51. minutě Skřebský, který zlikvidoval průnik Táborského. Ke konci pak chyboval Dám, ale jeho zaváhání napravil liberecký gólman. Utkání tak dokráčelo až do prodloužení.

V něm chyboval hned v jeho úvodu obránce Niko a Jaromír Kverka své sólo proměnil tvrdou střelou pod horní tyč. Karlovy Vary tak vyhrály v Liberci 5:4 po fantastickém obratu.

Petr Haken (TJ Bílí Tygři Liberec): „Po dlouhé době jsme získali doma alespoň bod, za což jsme hodně rádi. Dnes jsme ale byli lepším týmem než Karlovy Vary. Zasloužili bychom si ne jeden, ale po prodloužení nejméně dva body. Zápas jsme si sami zkomplikovali, když jsme měli jasné vedení 4:1. Nechtěl bych svalovat některé věci na brankáře, ale už třetí zápas nám nezachytal. Laciné branky nás srážejí. Nadřeme se hrozně na góly. Když už dáme čtyři, tak bychom utkání měli zvládnout a vyhrát. Tíží nás to, že za každou chybu kterou uděláme, jsme potrestáni. Máme na čem pracovat a musíme se vyvarovat takových chyb. Dnes jsme ale plnili věci, které jsme si řekli. Byli jsme aktivní a důrazní.“

Karel Mlejnek (HC Karlovy Vary): „Jsem trochu zklamaný z úvodu zápasu, který nám utekl a to úplně nesmyslně. Za stavu 4:1 jsme byli hodně dole, ale doufali jsme. Mužstvo se probudilo, hrálo s elánem a nasazením ,a dokázalo vývoj otočit. Třešnička na dortu v prodloužení k tomu patří.“