HC Energie Karlovy Vary

Juniorka porazila Kladno, domů veze tři body

Energetici junioři vyrazili v pátek na led Kladna. Během druhé třetiny si vytvořili dvoubrankový náskok a ve třetí periodě přidali ještě jednu branku. V základní hrací době se domácí nedokázali prosadit, a tak Energie získala tři body. V nadstavbovém prodloužení se nerozhodlo, a o majiteli bonusového bodu musely rozhodnout až nájezdy. Cenu útěchy Kladnu nakonec v páté sérii vystřelil Tomáš Bernat.
DHL extraliga juniorů, 14. kolo, pá 25.1.2019
Kladno
Karlovy Vary
0:3
0:0, 0:2, 0:1 - N 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: rozh. náj. Bernat – 33. Křehlík (Křemen), 40. Křemen (Křehlík, Tureček), 44. Novák (Tureček, Záruba). Vyšší tresty: 39. Zíka (KLA) - 5. min + KO, hrubost.
Rozhodčí: Horák – Frodl, Komárek
vyloučení6:4
využití0:1
oslabení0:0
střely na branku20:24
diváci70
Kladno: Jiroušek – Kvapil, Staněk, Šmatlák, Flachs, Zíka, Funk, Veber, Zich – Šimek, Hašek, Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Husarik, Rendla, Filip, Čermák, Kuzďas
Karlovy Vary: Kašpar – Bernáth, Přibyl, Kořán, Pohanka, Tureček, Novák, Zavřel – Záruba, Novotný, Prošek, Rozhon, Jiskra, Hotěk, Křehlík, Holub, Černý, Křemen, Remeš

Komentář k utkání

Energetici vstoupili do utkání svědomitě a již v jedenácté minutě mohli vést, sudí však gól kvůli vysoké holi uznat nemohli. Energie se i nadále tlačila do Kladenské brány a vytvářela tlak v útočném pásmu, kladenští hráči byli často vylučováni, a toho dokázali západočeši využívat.

Ve třiatřicáté minutě se Karlovy Vary konečně dočkaly, když si v přesilovce připsal branku Tomáš Křehlík. Šest sekund před koncem druhého dějství přidal druhou karlovarskou branku Adam Křemen, který za jízdy zavěsil do levého horního rohu.

Ve 44. minutě přišel třetí gól, tentokrát v podání Filipa Nováka, který kladenského gólmana prostřelil od modré čáry. Šanci měl poté i Prošek, který však z mezikruží trefil puk přímo do Jirouška.

V nadstavbě nestačilo pět minut prodloužení na stanovení majitele bonusového bodu. V nájezdech rozhodl až v páté sérii Tomáš Bernat, kterému se podařilo Kladnu vystřelit alespoň jeden bod.