Juniorský obrat proti Rytířům řídil hattrickem Kupčo

Přípravné utkání juniorů s kladenskými Rytíři přineslo pořádnou divočinu. Častá vyloučení, gól v přesilovkách a hlavně velkolepý obrat domácího týmu. Po první třetině to s nimi vypadalo špatně, trenér Eismann ale dokázal svůj tým namotivovat, aby ve zbytku utkání předvedli úplně jiný výkon. Na pěti brankách se podíleli pouze dva hráči, vše načal Novotný, jehož práci pak završil hattrickem Lubomír Kupčo.
Příprava juniorů, přát., pá 21.8.2020
Kladno
5:4
0:3, 2:1, 3:0
Branky a nahrávky: 30. Novotný (Rozhon, Benda), 36. Novotný (Rozhon, Šmajda ), 46. Kupčo (Rymon, Šmajda), 55. Kupčo (Šmajda, Novotný), 59. Kupčo (Bulka, Bačo) – 7. Sojka (Sachr), 9. Sojka (Šimek), 15. Robovský, 36. Sachr (Kuzďas, Koštoval).
Rozhodčí: Glanc - Belko, Červenka
Karlovy Vary: Kubát (31. Horák) – Bulka, Vogel, Pohanka, Cestr, Benda, Krajčík, Hohl – Rozhon, Novotný Bačo, Remeš, Stejskal, Seidler, Kupčo, Rymon, Šmajda, März, Príhoda
Kladno: Novotný – Staněk, Robovský, Zíka, Strnad, Koštoval, Zych, Kohlíček – Šimek, Sojka, Sachr, Sýkora, Čermák, Klíma, Hurta, Ton, Šíma, Bulva, Kuzďas, Adam

Do přátelského zápasu vstoupili lépe Rytíři z Kladna. Po zbytečném faulu Seidlera jim byla darována přesilovka dlouhá pět minut, která se na chvíli proměnila ve dvojitou. Tu ihned dokázal využít Adam Sojka. V pokračující pětiminutové přesilovce padl druhý gól a opět se prosadil Adam Sojka. První třetina jasně patřila hostujícímu celku, třetí branku totiž připsal na účet Rytířů Jakub Robovský. O vítězi se tak mohlo zdát rozhodnuto, ovšem druhé dějství nám přineslo už úplně jiný obraz hry.

Padly znovu tři branky, v tom byla první třetina s druhou shodná jako dvojčata, ale všechny tři branky už nevstřelili jen hosté. Nejdříve na 1:3 snížil David Novotný a energetici byli na koni. O pár minut později ale zaskóroval Filip Sachr. Divočina pokračovala, domácím totiž stačilo na reakci jen třiačtyřicet vteřin, prosadil se znovu David Novotný. Mezitím se v brance Energie prostřídali Kubát s Horákem, zápas si rozdělili rovnoměrně na polovinu.

Hrdina a hráč, který zařídil vítězství domácích, byl Lubomír Kupčo. Rychlonohý bruslař, o kterém Václav Eismann řekl: ,, Já si myslím, že Lubo Kupčo patří od začátku k našim nejlepším útočníkům. Svou hru má založenou na herní inteligenci společně s tím, že je velmi dobrým a vyladěným bruslařem. Když se tohle spojí, tak ten hráč se může prosazovat tak, jak se prosazuje a my jsme rádi, že ho tady máme." Ve třetí tetině totiž zmíněný útočník vstřelil hned tři branky, přičemž tu rozhodující až dvě minuty před koncem.

Energetici tak zvládli dokonat veliký obrat a z přípravného utkání s kladenskými Rytíři nakonec brali výhru.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Samozřejmě to byl zápas s dobrým koncem, ale my jsme do něj nevstoupili ideálně. Vstoupili jsme do něj špatně, protože jsme udělali zbytečný faul. Řekl bych i hloupý. Pak jsme šli do tří a zase faul v útočném pásmu. Vzhledem k tomu, že jsme ještě na tréninku nedělali hru speciálních formací, tak nám soupeř v té pětiminutové přesilovce dal dvě branky a pak přidal třetí. Po první třetině to s námi nevypadalo dobře. O přestávce jsme mírně pozměnili některé věci v naší hře, chtěli jsme větší forček a myslím, že jsme se postupně do toho zápasu dostávali. Potěšitelné na závěr, byl způsob vstřelení těch našich závěrečných branek, protože to byly opravdu branky, které měly myšlenku a byly tam situace, kdy šel kotouč přes osu hřiště a my jsme dávali góly téměř do prázdné brány. Samozřejmě takový obrat je důležitý i pro sebevědomí toho mužstva.