Juniorům stačila v Pardubicích na výhru jediná branka

Junioři: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Energie 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Karlovarští zavítali do města perníku v roli lépe postaveného týmu v tabulce, ale na hře se to nijak neprojevovalo. Pardubice balancující na hraně předkola byli energetikům minimálně vyrovnaným soupeřem. Po divokých čtyřiceti minutách udeřili hosté pouhé čtyři minuty před koncem základní hrací doby a Petr Koblasa (na menším snímku) se blýskl nejen jedinou, ale i vítěznou trefou v utkání.
NOEN extraliga juniorů 2011/12, 32. kolo, so 21.1.2012, ČEZ Arena Pardubice
Pardubice
0:1
0:0, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 57. Koblasa (Vrána, Švec). Rozhodčí: Vokřál – Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 4:2, navíc Moučka (PCE) 10 OT. Bez využití Diváci: 60. Střely na branku: 25:29. Průběh utkání: 0:1.
Pardubice: Langhamer – Červený, Havlík, Lenoch, Starý, Škvor, Zdráhal – Březina, Chmelař, Křečan, J. Moučka, P. Moučka, Půhoný, Vachutka, Vlček, Zrůst.
Karlovy Vary: Habal – Funk, Gombár, Novák, Šik, Troška, Valeš – Baar, Harkabus, Koblasa, Kubáč, Kverka, Půlpán, Svoboda, Švec, Tomeček, Vrána, Zadražil.

Poměrně důležitý zápas čekal pardubické hokejisty proti Karlovým Varům, bylo to první střetnutí těchto týmů v právě probíhající sezóně. Utkání začali lépe hráči Pardubic, kteří si několikrát vybudovali slušnou šanci před brankářem Habalem. Jenže ten držel svůj tým nad vodou. První větší šanci měl paradoxně při hře ve čtyřech, nebezpečnou střelu z mezikruží však Langhamer vyrazil ramenem. Stejný hráč se v zajímavé akci ukázal v 10. minutě, když ve dvojnásobné přesilové hře Varů trefil pravou tyč pardubické klece!

V první třetině stojí za to ještě zmínit jednu pardubickou akci, kdy Jiří Půhoný elegantně obešel obránce, ale nakonec se dostal až příliš blízko ke gólmanovi na to, aby zvedl puk nad beton. Po úvodní části se šlo do kabin za bezbrankového stavu. Perioda prostřední přinesla minimum velkých šancí, ale zato na ledě trochu vzplály emoce. Hlavně domácí hokejisté se několikrát neudrželi na uzdě a utrousili nějaké to neslušné slovíčko ať už směrem k rozhodčímu či jen tak do prázdna. Brankáři příliš práce neměli, protože se většinu času bojovalo v rozích a nebo ve středním pásmu.

Energii zhruba v polovině zápasu vyšla dlouhá přihrávka přes střední pásmo, díky které jel sám na Langhamera Ondřej Kubáč, ale v poslední chvíli mířil trestuhodně mimo tři tyče. Pardubice začaly zmatkovat, nepomohl ani oddechový čas trenéra Šejby. Chvíli před závěrečnou sirénou druhé třetiny mohl skóre otevřít karlovarský Zadražil, jenže to by nemohl před poloprázdnou klecí poslat puk pouze do boční sítě. Zdálo se tedy, že vše důležité se nám uděje až ve třetině poslední.

Tempo ale právě ve třetí dvacetiminutovce velmi polevilo, bylo vidět, že obě mužstva více myslí na zadní vrátka. Hrál se vyrovnaný hokej, gólmani museli předvádět zákroky zejména od modré čáry či ze středního pásma. Čekalo se na to, kdo udělá tu jedinou, ale osudovou chybu. Ta přišla necelé čtyři minuty před koncem. Nejprve byl osobním trestem do konce utkání vyloučen Jaroslav Moučka a deset vteřin na to se Karlovarští radovali ze vstřeleného gólu. Kotouč procpal do sítě Petr Kolbasa - 0:1! Pardubice v závěru ještě zvýšily obrátky, Starý dokonce trefil tyč, ale vyrovnat se jim již nepodařilo. Hosté si tak odváží domů tři body za těsnou výhru 1:0!