Juniory zastavili Berani. Utkání rozhodly až samostatné nájezdy

Potřetí v letošní sezóně se energetici utkali s týmem PSG Berani Zlín. V prvním utkání měli navrch zlínští mladíci, kteří i díky hattricku Lukáše Heše donutili karlovarské mladíky poprvé v sezóně kapitulovat. Druhý duel se odehrál na ledě Energie. Karlovarští junioři v něm o výhru přišli v power-play a nakonec brali pouze bod, když o výsledku utkání rozhodl v první půl minutě prodloužení Marek Šišák. Třetí vzájemný duel pro změnu došel až do nájezdů. V nich byl jediným úspěšným střelcem Martin Vaculík. Energetici tak ze vzájemného souboje vyšli se ziskem jednoho bodu. Znovu se oba soupeři potkají v únoru a rozhodně bude opět na co koukat. Junioři jsou se ziskem padesáti osmi bodů stále na 1. místě DHL extraligy juniorů. V neděli čeká mladé energetiky na domácím ledě krušnohorské derby. Utkání s Litvínovem začne v 17:30 hodin.
DHL Extraliga juniorů, 32. kolo, st 14.12.2022
Zlín
4:3sn
0:1, 1:1, 2:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 39. Klimek (Chludil, Stuchlík), 41. Vaculík (Frömel, Čechmánek), 55. Chludil (Laciga, Heš), rozh. náj. Vaculík – 14. Handl (Babeliak, Botoš), 24. Babeliak (Botoš, Krajčík), 58. Bulka (Váňa, Krajčík) .
Rozhodčí: Obadal, Šudoma – Komínek, Kráĺ
vyloučení3:3
využití0:1
střely na branku33:20
diváci80
Zlín: Synek (Málek) – Lukaštík, Burian, Nábělek, Stuchlík, Špaňhel, Zavřel, Velikovský – Kaláč, Klimek, Babulík, Vaculík, L. Heš, Frömel, Matúšů, Chludil, Laciga, J. Heš, Čechmánek, Ramert
Karlovy Vary: Dybal (Pavlovic) – Anton, Smýkal, Bulka, Tůma, Krajčík, Kočí, Dorot, Zolnaj, Vogel – Váňa, Handl, Botoš, Babeliak, Šmajda, Skuhravý, Adámek, Varvařovský, Pastor

Na obou týmech byla od počátku vidět snaha dostat utkání pod svou kontrolu. První musel zasahovat Tobiáš Synek, ale ani Adam Dybal se dlouho nenudil a i on si mohl do své statistiky zásahů začít dělat čárky už od prvních minut. Hráči obou týmů se tak usilovně snažili získat kotouč, že z toho spíše pramenily nepřesnosti a zakázaná uvolnění. Po předchozích duelech si energetici zvláště hlídali Lukáše Heše, který to pocítil hned při své první spanilé jízdě, kdy si nepřišel na jednoho z bránících energetiků. Když se hra maličko zklidnila, získali kotouč zlínští a zamkli své hosty v jejich pásmu. Energetikům se podařilo na chvíli vyklouznout před Tobiáše Synka, ale vzápětí se museli stáhnout ke své brance. Liborovi Stuchlíkovi se od modré čáry podařila rána z první, ale střela neměla potřebnou razanci. V druhé polovině třetiny se k akcím častěji dostávali karlovarští mladíci a Adam Dybal si mohl chvilku vydechnout. Zato Tobiáš Synek musel čelit střele Mattea Kočího.

Úspěšnější v honbě za skórováním byli nakonec energetici. První branku utkání vstřelil Radim Handl, který využil početní výhodu, když byl jeden z domácích potrestán za vystřelení puku mimo plochu. Krátce před koncem svého oslabení zahrozil Martin Vaculík, ale přes Adama Dybala kotouč neprošel. Další pokus měl Adam Klimek, ale po teči si to jeho střela namířila vysoko nad Dybalovu branku. Další pokus domácích zastavila karlovarská obrana. Druhý gól si mohl po svém úniku připsat Radim Handl, ale Tobiáš Synek jeho nájezd přečetl. Díky zakázanému uvolnění energetiků zakončili zlínští junioři třetinu před Adamem Dybalem, ale žádnou větší šanci nakonec nevymysleli.

S kotoučem na holích vstoupili do druhé třetiny energetici, a to i přes to, že úvodní buly vyhráli domácí. Při zákroku proti střele Filipa Krajčíka vyhodil Tobiáš Synek tyčku u branky, stejně jako se to v předchozí části povedlo Adamovi Dybalovi. Už v první části bylo k vidění několik hitů a ve druhé části oba týmy ve hře přitvrdily ještě o něco víc. Hrálo se ve svižném tempu a diváci mohli ocenit i několik zajímavých akcí. Jako první znovu udeřili energetici. Tentokrát byl úspěšným střelcem Boris Babeilak, který kotouč do Synkovy branky poslal střelou o břevno. Pro úspěšného střelce šlo o čtvrtý zápas v dresu Energie. Na svém kontě má již pět bodů (2 + 3). Pro Borise byl dnešní zápas speciální v tom, že v sezóně 2020 - 2021 v dresu juniorského týmu Beranů odehrál čtyři zápasy než odešel na Slovensko.

Zklamáním skončila akce Patrika Nábělky, který využil clonu před Dybalem. Ten se však na poslední chvíli zorientoval a vytasil lapačku. Chuť si Berani mohli spravit při následné početní výhodě. Jenomže se jim nepodařilo dostat kotouč k Dybalovi kvůli blokům bránících hráčů. Navíc se energetikům povedlo vyhodit a nedovolili domácím, aby se usadili v pásmu. Po početní výhodě zkusili domácí několik akcí, ale bez gólového zakončení. Adam Klimek opět musel skousnout, že ho Adam Dybal připravil o gól, když vyrazil kotouč, který mu poslal do branky. Šanci prosadit se proti gólmanovi Energie měli Berani při další početní výhodě. Během ní sice zahrozil Lukáš Heš. Kotouč však nakonec zaplul do lapačky karlovarského gólmana. Během oslabení mohl udeřit Matyáš Váňa, když se proháčkoval domácí obranou. I toto oslabení energetici ustáli a opět vzali domácí hráče pod tlak. Ti se uvolnili až díky vyhození Adama Lacigy. S tím jak se blížil konec třetiny rostla snaha Beranů o překonání Dybala. To se jim nakonec v čase 38:58 povedlo, když zmatku po vyražení kotouče využil Adam Klimek, na něhož byl tentokrát brankář energetiků krátký.

Předchozí třetina brankou Beranů skončila a ta třetí jejich dalším gólem začala. Skóre v čase 41:00 srovnal Martin Vaculík. Snahu získat zpět vedení, karlovarským zmařila tyčka branky Beranů. Hra se přesouvala mezi oběma brankáři. O šanci skórovat přišel kvůli ztrátě rovnováhy Adam Burian. Zhruba v polovině třetiny šly oba týmy do čtyř. Rozhodčí totiž menšími tresty ocenili tahanici o kotouč u mantinelu. Radim Handl si znovu vyjel na Tobiáše Synka, kotouč nakonec zaduněl pouze o jeho betony. Vedení nakonec pro tým Beranů vystřelil Lukáš Chludil.

Energetici se stále snažili vyzrát na domácího gólmana, ten byl však neprůstřelný. Adam Dybal už ze své klece pomalu pokukoval po střídačce. Nakonec však musel zlikvidovat obrovskou šanci Adama Lacigy. Zlínským zhruba po dvanácti sekundách muselo hlavami proběhnout "nedáš, dostaneš", protože kotouč nakonec díky trefě Kryštofa Bulky skončil v síti domácí branky. Stav utkání byl touto střelou srovnán na 3:3 a vzhledem k tomu, že se stav nezměnil do zvuku závěrečné sirény, přišlo na řadu prodloužení.

Jestlipak si karlovarští při úvodním buly vzpomněli na průběh prodloužení v posledním vzájemném duelu, kdy zápas rozhodli zlínští mladíci hned v jeho úvodu? Tentokrát se zlínští opět hned po buly vydali do pásma, ale karlovarští jejich útok zastavili. Do šance se dostal jeden z karlovarských hráčů, kdy kotouč po jeho ráně přešel přes Synka, ale ten ho těsně u brankové čáry zastavil a vrátil tak svůj tým do hry. Hra se následně na obou stranách zklidnila a soupeři se nehrnuli do žádných přehnaných akcí. Čtyři sekundy před koncem prodloužení získali energetici početní výhodu a Adam Dybal odbruslil na střídačku, ale času na skórování bylo opravdu málo, takže nakonec došlo na nájezdy. V těch byli úspěšnější domácí, když Adama Dybala ve čtvrté sérii obelstil kličkou Martin Vaculík, který jako jediný ze střelců svůj nájezd proměnil.