Karlovarští junioři načali přípravu důležitou výhrou!

Juniorka: HC Energie Karlovy Vary – SKA Petrohrad 2:1sn (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)
Výborný vstup do přípravy na premiérovou sezonu v mládežnické MHL se povedl karlovarské juniorce. Po těžkém utkání urvala výhru nad Petrohradem v samostatných nájezdech. Branky padaly pouze v prostřední třetině. Energie vedení udržela osm minut. V samostatných nájezdech rozhodl o výhře svého týmu v šesté sérii jedoucí Aleš Půlpán. Premiéru v karlovarské brance si odbyl i brankař Pavel Krajčovič (na snímku). Na domácí lavičce se objevil Tomáš Mariška, který bude asistentem hlavního kouče Karla Mlejnka v nadcházející sezoně.
Příprava juniorů, přát., st 1.8.2012
SKA-1946
2:1sn
0:0, 1:1, 0:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 25. Švec (Kubáč), rozhodující nájezd Půlpán - 33. Ryašentsev (Čalyšev). Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Karlovy Vary: Krajčovič (31. Fečo) - Schusser (C), Troška, Klimíček, Gombár, Urbančok, Novák, Funk, Matyáš - Švec, Sýkora, Zadražil, Harkabus, Vrána, Flek, Táborský, Kubáč, Půlpán, Korytko, Hroch, Csamango.
SKA-1946: Nalimov (31. Bogdanov) - Gavrilov, Feklistov, Mironišin, Šelokov, Gaidaš, Grebenšikov, Borisov, Jackanič, Vašenko, Kučkin, Ryašentsev, Barabanov, Tichonov, Nikolajev, Kliauzo, Čalyšev, Anisimov (C), Cherdak, Aleksandrov, Orlichov.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí energetici, když sprškou střel zaměstnali brankaře Nalimova. Po pár minutách hry se však osmělili i hosté a několika pokusy rozehřáli v zeleném dresu poprvé chytajícího Krajčoviče. Premiant v západočeské svatyni měl v jedné z prvních šancí velké štěstí. Střela z otočky v podání Borisova zamířila jen těsně vedle. V polovině první periody se poprvé vylučovalo a výhodu měli domácí. Karlovarští dokázali Petrohrad uzamknout v jeho pásmu, ale k žádné lepší střele se Energie nedostala.

Ani Petrohrad svou početní výhodu nevyužil, ba naopak se do úniku dostal Patrik Korytko, ale v blafáku nedokázal přehodit Nalimovův beton. Domácí tlačili i nadále, ale branku nevytěžili. Krajčoviče však hostující střelci také nepřekonali, a to ani v akcích Kučkina a Gaidaše, kteří měli k úspěchu hodně blízko. První třetina tak skončila bez branek.

Prostřední část načal vysunutý forčeking Petrohradu, přes který se energetici dostávali jen sporadicky. Naopak tlačili hosté. Gólman Pavel Krajčovič měl plné ruce práce se šancí Gavrilova, jež ještě dokonal dorážkou Gaidaš. Slovenský strážce svatyně ve službách Západočechů byl ale na zemi stoprocentní. Pak přišly dvě šance Energie. V obou úřadoval domácí útočník Švec. V té první ještě Nalimov svou chybu napravil, o 46 vteřin později už Marek Švec hostující síť rozvlnil. Střelou z kruhu trefil místo nad vyrážečkou gólmana hostí.

Hned po vhazování se do výborné akce dostala dvojice hostujících útočníků, ale Čalyšev z jasné pozice z dorážky přestřelil branku snad z metrové vzdálenosti. A ještě dlouho se chytal za hlavu. I nadále hýřili aktivitou hosté. Kirill Gavrilov trefil ze slušného úhlu jen tyč Krajčovičovi branky. Paradoxně ale zastavila aktivitu petrohradského týmu až jeho přesilovka. V té se hosté příliš nepředvedli, a tak domácí stále vedli.

V polovině hrací doby vystřídali oba týmy muže v masce. Nalimova nahradil Bogdanov a Krajčovičovo místo zabral David Fečo. Petrohrad využil čerstvosti domácího brankaře a využil přesilovku, která byla nařízena právě po faulu nově příchozího Feča. Andrej Ryašentsev zužitkoval parádní přihrávku od Čalyševa zpoza branky. Do konce třetiny měl ještě dvě šance Štěpán Csamango, ale za záda Bogdanova puk nedostal. Fečo byl do konce třetiny také neprůstřelný, takže před třetí částí byl stav nerozhodný.

Vstup do třetí třetiny hodně rozvířila akce Matěje Zadražila, který nedokázal puk hokejkou sklepnout do prázdné branky, ale k neštěstí domácích jen vedle. Po krátké době fauloval Urbančok a šel na trestnou lavici. Sám tam však neseděl dlouho. Po patnácti sekundách se k němu přidal Cherdak, jež fauloval unikajícího Zadražila v situaci 2 na 1. Ze sníženého počtu hráčů na ledě se nic nevyklubalo, takže i nadále trval nerozhodný stav.

Ve 47. minutě zlikvidoval Fečo šanci v brejku unikajícího Borisova. Zaměstnán a v permanenci zůstal i brankař Bogdanov. I ten na brankové čáře kouzlil a držel petrohradské SKA. Aktivita se přelívala ze strany na stranu a bylo těžké si tipnout, na čí stranu se utkání přikloní. V jednu chvíli chytal skvěle proti Kučkinovi domácí Fečo, o necelou minutku později likvidoval nebezpečnou střelu zase Bogdanov. Rozhodnout mohl dvě minuty do konce Lukáš Vrána. Ten dostal parádní pas od Otty Nováka a střelou mezi ruku a beton chtěl překonat Bogdanova. Ten však nakonec vytěsnil puk mimo. Petrohrad hrozil až do posledních vteřin třetí periody, ale Fečo už za svá záda puk nepustil.

Jelikož skončilo utkání nerozhodně, následovaly samostatné nájezdy. Jelo se od základu pět serií. Ve třetí se prosadil Andrej Ryašenstev. Ve čtvrté jak domácí Klimíček, tak i hostující Gavrilov. V páté vyrovnal Martin Funk a Tichonov nedal. Pořadí se otočilo a poté, co Kališev neproměnil, šel na svůj nájezd Aleš Půlpán. Ten ukázal své zkušenosti a puk lehce prohodil mezi Bogdanovovy betony.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Věděli jsme, že jdeme do prvního utkání z plné přípravy a myslím si, že z této situace a pohledu jsme odehráli nasazením velmi kvalitní utkání, kdy jsme neměli vůbec špatný pohyb ze začátku utkání. Pak nás Petrohrad trošku zatlačil, pár nepovedených střídání nás trošku rozhodilo, ale z mého pohledu je dojem z utkání velice kladný. Ve hře se objevovaly prvky, které od hráčů chceme a trénovali jsme je v tréninku. Samozřejmě, že se provedlo pár nepřesností, na kterých chceme a musíme pracovat, to nám to utkání odkrylo. Z pohledu sebevědomí manšaftu je vítězství velmi důležité. Velice vítáme možnost srovnání se se špičkovými kluby v rámci Vemex Cupu, který proběhne o víkendu. Osobně ho považuji za jeden z nejkvalitnějších turnajů v této věkové kategorii.

Ilja Gorbušin (SKA Petrohrad): Dneska jsme odehráli dobrý zápas a prohráli až v nájezdech, které vždycky bývají loterií. Myslím si, že se divákům muselo utkání líbit, výkony obou celků byly na skvělé úrovni. Na Vemex Cup se těšíme a doufáme, že se nám podaří urvat dobrý výsledek.