HC Energie Karlovy Vary

David Fečo je s výhrou spokojený a těší se na Vemex Cup

Důležitou postavou při výhře nad ruským Petrohradem byl brankář Energie David Fečo. Ten nastoupil do utkání v polovině druhé třetiny, ale okamžitě zneškodnil několik dobrých střeleckých pokusů. Svůj tým podržel i v samostatných nájezdech, ve kterých hned čtyři pokusy ruských nájezdníků chytil.

Připravovali jste se na přípravné utkání s Petrohradem nějak speciálně?
Připravovali jsme se jako na každý jiný zápas. Šli jsme do toho s tím, že chceme podat co nejlepší výkon a předvádět dobrý hokej.

Do utkání s Petrohradem jste nastoupil v polovině druhé třetiny. Jaké to je jít do branky, když je zápas rozehraný?
Určitě je to těžké, když polovinu utkání sedím na střídačce a pak tam jdu studený a mám pouze chviličku, abych se rozhýbal. Není to nic příjemného, protože všichni už jsou v zápasovém tempu a já se do něj musím okamžitě dostat.

Ihned jste musel čelit několika nebezpečným pokusům. To brankáře určitě povzbudí, že?
Tyhle úspěšné zákroky jsou pro sebevědomí brankáře velmi důležité. Když jsem chytil pár ran a sáhl si na puk, hned jsem byl jistější.

Ve 35. minutě jste inkasoval jedinou branku. Jak byste celou tuhle situaci popsal? V čem byla chyba, že vás ruský útok doslova rozebral a prosadil se do téměř do prázdné branky?
Ruský hráč se dostal s pukem za naši branku a následně přihrál na první tyč. Já jsem se bohužel přesouval k druhé tyči a on už měl lehkou práci, protože polovina branky byla prázdná. Byla to moje chyba, protože jsem se špatně přesouval, kdybych se přesouval tak, jak mám, tak by tato branka zřejmě nepadla.

V normální hrací době skončilo utkání nerozhodně, to je určitě cenný výsledek proti tak kvalitnímu týmu.
Vzhledem k tomu, že jsme hráli vůbec první přátelské utkání před novou sezonou a hned proti tak kvalitnímu týmu, jako Petrohrad určitě je, tak si myslím, že je to velmi cenný výsledek a dobrý start. Kluci hráli dobře, dali do toho vše a předvedli dobrý bojovný výkon.

Po normální hrací době přišly na řadu samostatné nájezdy. V těch jste vychytal svému týmu výhru. Jak jste si věřil na šikovné ruské hráče?
Čelit nájezdům není pro brankáře jednoduché. Ale člověk nemůže jít do branky s tím, že si nevěří. Takže jsem šel do branky s tím, že něco pochytám a vyhrajeme. Nakonec se mi podařilo vychytat čtyři nájezdy (smích).

V pátek startuje Vemex Cup, jak se na tento turnaj těšíte a s jakým cílem do turnaje půjdete?
Já osobně se těším hodně. Už minulý ročník byl velmi kvalitně obsazený a navíc budeme hrát v domácím prostředí, kde se nám hraje nejlépe. Naším cílem bude určitě umístit se co nejlépe a hrát to, co si v kabině řekneme.

Pomalu, ale jistě se blíží nový ročník MHL. Jaká jsou očekávání?
Tak na start této prestižní soutěže se těší celá kabina. Bude to pro nás něco nového, nová výzva. Bude to velmi náročné, hlavně cestování a vlastně všechno kolem této kvalitní ligy. Ale věřím, že to zvládneme a budeme hrát o přední příčky.

Davide, děkuji vám za rozhovor a ať se daří.
Také děkuji.

Související články