Mikuláš naděloval i ve Varech, Energie ubojovala tři body proti Dynamu

V pátek do karlovarské arény zavítala nejen sestava pod vedením Mikuláše, ale i ta v čele s Ladislavem Lubinou, totiž hokejisté Pardubic. Do utkání 25. kola vstoupili mnohem lépe energetici, kteří si brzy vybojovali dvoubrankový náskok, leč o něj těsně před koncem druhé třetiny přišli. V poslední periodě se ale znovu představil kvalitní zelenobílý útok, který zvrátil skóre znovu ve prospěch domácích, a Karlovarští tak mohli na Mikuláše výhru 4:3.
Tipsport extraliga, 25. kolo, pá 7.12.2018
Pardubice
4:3
2:1, 0:1, 2:1
Branky a nahrávky: 2. R. Vlach (T. Mikúš, O. Beránek), 13. Flek (Kovačevič, Gríger), 49. O. Beránek (T. Mikúš), 51. Flek – 14. Treille (P. Sýkora, Bubela), 38. Hrabal (Dušek, Vondráček), 59. Dušek (Cardwell).
diváci3634
Karlovy Vary: F. Novotný – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, M. Rohan, Sičák (A), Kozák, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý (C), Gorčík – Lapšanský, Balán (A), Kohout
Pardubice: Hamerlík – Mikuš, Holland, Wishart, Cardwell, Děrvuk, Hrabal, Miromanov – Treille (A), Bubela, P. Sýkora (A) – Rolinek (C), Marosz, Skokan – Martin Procházka, Dušek, Vondráček – Machala, Poulíček, Kusý

Hra nabrala rychlý spád od samého začátku, ačkoliv to byli hosté, kteří první desítky sekund okupovali své útočné pásmo, sotva 66 vteřin po úvodním buly slavili energetici. Vůbec první útok zelenobílých totiž rozjel Roman Vlach a milimetrovou ranou z levého kruhu trefil vzdálenější šibenici. Ofenzivní hokej zůstal k vidění i v následných minutách, vše bylo o to zajímavější, že do akcí se dostávala obě mužstva. S postupem času se aktivita koncentrovala stále více na hokejky Pardubic a v osmé minutě mohla jejich snaha vyvrcholit vyrovnáním, když rozehrávka Filipa Novotného zpoza branky doplachtila až k volnému Kusému do mezikruží. Gólman Karlových Varů se však stihl včas vrátit do brankoviště a lapil puk do rukavice. Energie se musela soustředit především na pevnou obranu a když už se sem tam dostala do útoku, byla jejich akce zažehnána poměrně brzy. Přesto se však zanedlouho domácí radovali podruhé, když Tomáš Rachůnek našel nikým nehlídaného najíždějícího Jakuba Fleka a předložil mu kotouč před prázdnou branku, kterou už nejlepší střelec Západočechů neminul. Sotva o minutu později ovšem dokázali skórovat i hráči z města perníku, také zde dostal křižný pas před odrytou klec Sacha Treille a francouzský reprezentant bez problémů dostal svůj tým na dostřel. K další změně skóre však už nepřispěla ani možnost přesilovky, kterou v posledních minutách dějství dostaly oba týmy.

Stejně jako tomu bylo v první třetině, i prostřední dějství zahájili aktivněji hokejisté s koněm na hrudi, leč opět málem sami inkasovali. To když se jejich rozehrávka nečekaně odrazila od Václava Skuhravého přímo směrem na branku hostů, kde však zůstal pohotový Peter Hamerlík a po svém zákroku se mu viditelně ulevilo. Pomalu také přibývalo menších výměn názorů mezi hráči a krkolomných soubojů, což poměrně netradičně proložilo herně méně zajímavé pasáže utkání. Ono totiž bylo k vidění stále méně a méně střel, ač snaživost se rozhodně ani jedné straně upřít nemohla.

TM 2

Zejména tedy Východočeši se neustále hnali dopředu a rychlostně poměrně jednoznačně přehrávali soupeře, ten však dokázal svou kvalitní defenzivní prací a s výborným Novotným v brance vše zvládat. Přesto pevné okovy pardubického tlaku povolily až po polovině dějství, zvedajícím se energetikům navíc výrazně pomohla získaná početní výhoda, kterou sice využít nezvládli, posloužila však jako opěrný bod pro návrat do tempa. Jenže opět dokázal skórovat méně aktivní tým, tři minuty před druhou sirénou se totiž po dlouhé době dostali do útoku hosté a následnou kombinační práci zakončil z úhlu Josef Hrabal, jehož rána se odrazila od všech tří tyčí, cestu za brankovou čáru si však zřejmě přeci jen našla. Díky tomu na konci druhé třetiny svítilo na kostce vyrovnané skóre.

Úvodní buly závěrečné periody muselo být kvůli menším komplikacím se zamrzáním vody o chvíli pozdrženo, to však nezabránilo Pardubicím ani do třetice vstoupit do dvacetiminutovky tou správnou bruslí a držet soupeře pod pokličkou. Hostům nijak na aktivitě neubral ani nepovedený pokus Tomáše Vondráčka o basketbalovou smeč, po kterém skončil namísto se sklepnutým pukem na zádech. Ovšem ve 49. minutě přišel zlom, při rychlém brejku si za obranou najížděl Ondřej Beránek, dostal i za přispění štěstí skvělý pas do jízdy a v úniku pak zkušeně prostřelil gólmana Pardubic mezi betony. Východočeši si předvedli bleskovou odpověď, přesná dorážka Tomáše Rolinka však nemohla být uznána vinou postavení Dávida Skokana v karlovarském brankovišti. A neúprosná přetiva osudu si s utkáním záhy zahrála ještě potřetí, energetici totiž ve vlastním oslabení předvedli další svižný protiútok, při kterém se do mezikruží šikovně proháčkoval Jakub Flek a svým druhým gólem v zápase vrátil svůj tým do dvoubrankového vedení. Díky tomu se Karlovarští dostali do viditelné psychické pohody, zatímco Pardubice ze sebe musely vydat poslední zbytečky až příliš rychle ubývajících sil. Ovšem minutu a půl před koncem bombu Cardwella od modré skvěle tečoval Antonín Dušek, a tím výrazně zdramatizoval poslední okamžiky utkání. Nicméně nakonec ani bez brankáře to už ke srovnání nevedlo, a energetici tak mohli slavit vybojované tři body za výhru 4:3.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Pro nás to bylo po všech stránkách velmi těžké a nepříjemné utkání. Po změně realizačního týmu to je vždycky pro mužstvo velký impuls a to bylo dnes vidět, Pardubice vlétly do zápasu a byly aktivnější. Nám se ze dvou akcí podařilo odskočit, ale Pardubice se nevzdaly a vrátily se do zápasu, srovnaly. I když jsme potom se štěstím dali další branku, tak byly do konce neskutečně bojovné a nepříjemné. Musím jenom smeknout před našimi hráči, jak to dokázali i přes nepřízeň osudu. Nedařila se nám hra, kterou jsme chtěli hrát, nedařilo se nám na puku. Přesto si myslím, že jsme dnes byli šťastnějším a bojovnějším mužstvem, protože to, co nechali hráči na ledě, před tím doopravdy klobouk dolů. Velký dík patří fanouškům, kteří se od nás neodklonili, ani když se nedařilo, a pomohli nám získat velmi cenné tři body.

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): Myslím si, že jsme to utkání dobře začali, paradoxně jsme ale z první střely soupeře okamžitě inkasovali, což je pro mužstvo v našem rozpoložení velký zásah. Pozitivní na tom všem je, že i po druhé inkasované brance se tým nesložil, pracoval a dělal věci, které jsme sice natrénovat nestihli, ale alespoň si řekli, že budeme dělat. Tam já vidím ta pozitiva. Bohužel jsme dnech udělali čtyři individuální chyby a za ty jsme byli potrestáni čtyřmi góly.