Nad Mladou Boleslaví zvítězil i dorost! Čtyřmi body přispěl Blažek

Do Mladé Boleslavi vyrazili energetici s jedním gólmanem a patnácti hráči v poli. Kvůli absencím v sestavě sáhli trenéři karlovarského dorostu ke změnám ve formacích. Poměrně vyrovnané utkání se zlomilo ve třetí třetině, kdy energetici skórovali třikrát a tak i podruhé v sezoně vyšli ze vzájemného duelu vítězně. Premiérový gól v extralize dorostu si vstřelil Šimon Šilhan.
Extraliga dorostu, 16., so 28.10.2023, Mladá Boleslav, ŠKOENERGO Aréna
BK Mladá Boleslav
2:6
1:2, 1:1, 0:3
Branky a nahrávky: 14:44 Kristek (Maxin; 5/5), 27:16 Maxin (Kristek, Vasiak; 5/5) – 07:08 Blažek (Kváš, Kůrka; 5/5), 13:20 Šedivec (Blažek, Šilhan; 5/5), 23:14 Blažek (Tomek; 5/5), 40:51 Tomek (Kůrka, Blažek; 5/5), 45:40 Kůrka (Tomek; 5/5), 57:45 Šilhan (Dyk; 5/5). Rozhodčí: Raška – Maštalíř, Boček. Diváci: 96. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Střely na branku: 35:31. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:6.
diváci96
BK Mladá Boleslav: Sklenička – Macháček, Šilhavý, T. Čermák, Doležel, Kovář, Hora, Kříž – Vasiak, Maxin, Hájek, Kristek, Beran, Fink, Hanyš, Kurka, Churáček, Hrouda.
HC Energie Karlovy Vary: Psohlavec – Kubizniak, F. Čermák, Dyk, Pelikán, Kůrka, Postl – Kváš, Šilhan, Poizl, Slavík, Šedivec, Kožík, Habla, Tomek, Blažek.

Po úvodním seznamování se karlovarští hráči usadili před brankou Marka Skleničky. Asi největší šanci ke skórování měl Jakub Habla, kterému se však kotouč splašil a zamířil mimo odkrytou část branky. Do hry vtáhl Martina Psohlavce svou střelou Oliver Fink. Karlovarský gólman měl následně v plném provozu svou lapačku, kterou mimo jiné zmařil i střelu Jakuba Kristeka. Přelévání hry mezi pásmy zastavil Vlastimil Blažek, který za pomoci Michala Kváše a Pavla Kůrky zužitkoval tlak Energie. Kličkovanou s boleslavskými hráči si zahrál David Poizl, o gólovou radost ho však připravil Marek Slenička svou vyrážečkou.

V čase 13:20 si s bránícími hráči poradili Šimon Šilhan a Vlastimil Blažek. Ten naservíroval kotouč před branku Matyáši Šedivcovi, který vyplašil pavouky v rohu boleslavské branky. Bruslaři na tento gól našli během chvilky odpověď a v čase 14:45 si pro svůj gól došel Jakub Kristek - 1:2. Svůj tlak si energetici v závěru první části vylepšili početní výhodou, ale jejich hostitelé svou svatyni bránili zuby nehty. V posledních sekundách si ve svém oslabení ke karlovarské brance vyjel Jakub Kristek, který tak dlouho vymýšlel způsob, jak překonat gólmana Energie, až ten zasáhl.

V úvodu druhé části se hra párkrát otočila a opět jako první udeřil Vlastimil Blažek, který si po přihrávce Petra Tomka vyzvedl v kruhu kotouč a poslal ho za Skleničkova záda. Krátce po početní výhodě se Bruslaři opět dotáhli na dostřel jedné branky díky přesné mušce Imricha Maxina. Následně energetikům upláchl boleslavský sniper Adam Kurka, který se naštěstí pro Energii nedostal k zakončení. V polovině třetiny zkoušel na Marka Skleničku vyzrát Kryštof Dyk. Následně se zvýšil provoz na trestných lavicích, ale oba týmy svá oslabení ustály. Při jednom z oslabení vyrazili k domácí brance Petr Tomek a Pavel Kůrka. Ke konci třetiny bylo trochu horko Martinovi Psohlavcovi. Proti střele Ondřeje Hroudy nakonec zasahovat nemusel a střela Olivera Finka skončila na jeho hrudi. Po druhé části tak byl stav 2:3.

Na první gól ve třetí třetině se nemuselo čekat dlouho. Už v čase 40:52 poslali Vlastimil Blažek a Pavel Kůrka do akce Petra Tomka. V čase 42:15 musel Martin Psohlavec zbystřit pozornost a předvést svůj um, neboť Bruslaři dostali k dispozici trestné střílení a exekuce se ujal Adam Kurka. Ten však v poslední chvíli nedokázal dostat kotouč přes nastrčený beton. Krátce poté svým pronásledovatelům upláchl David Poizl, ale kotouč nakonec Marek Sklenička našel ve své výstroji.

Po tlaku Mladé Boleslavi otočili energetici hru. Petr Tomek připravil šanci pro Pavla Kůrku, který nezaváhal a poslal kotouč do branky Bruslařů - 2:5. Martin Psohlavec ve čtyřicáté osmé minutě obral Adama Kurku o další gól. Vzápětí se hra otočila a šanci měl Vlastimil Blažek. Toho však nakonec boleslavští mladíci připravili o kotouč. Další zákrok si Martin Psohlavec připsal proti Rostislavu Šilhavému. Při následném oslabení se Pavel Kůrka opět dostal do šance a i přestože neskončila gólem, tak pro svůj tým získal cenný čas.

Plné ruce práce s neposlušným kotoučem měl Martin Psohlavec v padesáté třetí minutě po střele Ondřeje Hroudy. Dorážkám zabránili vlastními těly dva z energetiků. V čase 53:04 získali Bruslaři početní výhodu a v čase 53:07 uháněl Marek Sklenička na střídačku. Karlovarští mladíci předvedli neskutečnou obětavost a proti šesti hráčům se ubránili. Po konci početní výhody se Marek Sklenička vrátil zpět do své branky. Výhru Energie v čase 57:46 pečetil Šimon Šilhan, který poté co pro něj uzmul kotouč Kryštof Dyk, vymíchal boleslavského gólmana a připsal si tak první gól v extralize dorostu.

Martin Škaloud (BK Mladá Boleslav):

Zápas se dnes hodnotí těžko. Jak jsme řekli hráčům v kabině, nelze jim upřít nasazení, snahu, ochotu a chuť ten zápas zvládnout. Ale dneska rozhodla kvalita, a ta byla jednoznačně na straně soupeře. Zaslouženě Vary vyhrály.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary):

Očekávali jsme samozřejmě velmi těžký zápas, protože jsme věděli, že nám to (porážku v minulém vzájemném zápase, pozn. red.) budou chtít vrátit. Ten zápas znovu probíhal nahoru-dolů, bylo to velmi těžké a bojovné utkání. Myslím si, že rozhodlo pár individuálních věcí, které se poté přiklonily na naši stranu. V důležitých chvílích nás podržel gólman a pak ve třetí třetině se nám podařilo odskočit. Udrželi jsme to až do konce a jsme rádi za tři body.