HC Energie Karlovy Vary

Naděje stále žije, Energie porazila Duklu Jihlava

K a r l o v y V a r y - Karlovarská Energie potvrdila roli papírového favorita a poslední Jihlavu přehrála v poměru 3:0. Soupeře předčila ve všech herních činnostech, ale Duklu držel nad vodou vynikající výkon brankáře Masalskise. Další čisté konto Romana Málka a dvě přesné trefy Václava Skuhravého tak domácím stále udržují, byť jen malou, šanci v boji o postup do play-off.
Tipsport Extraliga, 49. kolo, ne 20.2.2005, Zimní stadion Karlovy Vary
Karlovy Vary
Jihlava
3:0
2:0, 1:0, 0:0
Branky: 1. Skuhravý (Petr Kumstát), 4. Kutlák (Petr Kumstát), 34. Skuhravý (Krajíček, Kraft). Rozhodčí: Minář, Trombík - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 6:10, navíc Dvořák 5 min. + do konce utkání - Dobrovolný, Kaděra oba 10 min. Bez využití . V oslabení: 2:0. Diváci: 2200. Průběh utkání: 3:0.
Karlovy Vary: Málek - Ptáček, Kutlák, Harant, J. Polák, Hlavačka, Krajíček, Bauer - Petr Kumstát, Skuhravý, Košťál - Hurtaj, Alinč, Kraus - Dvořák, Kraft, A. Nedorost - Bednařík, Pech, V. Polák
Jihlava: Masalskis - Ficenc, Malena, Zajac, Šmarda, Punčochář, Kuchyňa, Devečka, Dobrovolný - Vostřák, A. Padělek, Lubina - Kaděra, Vala, Rytnauer - Hlouch, Bakus, Marián Havel

Komentář k utkání

Poslední výsledky Energie sebraly karlovarskému mužstvu reálné naděje na play-off, přesto domácí tým vlétl do utkání jako by mu šlo o titul. Běžela 54. vteřina, když za brankou vybojoval puk důrazný Kumstát. Obrovitý útočník si všiml nezvyklého prostoru před Masalskisovou brankou, přihrál svému souputníkovi Václavu Skuhravému, jenž si nikým neatakován pohrál i s lotyšským reprezentantem a pohodlně otevřel účet nedělního utkání. Jihlavští dostali rychle naději na vyrovnání, když na trestnou lavici usedl domácí kapitán Ptáček. Tým z Vysočiny však prokázal smutnou realitu letošní sezóny. Od modré se sice pěkně podařilo vypálit Kaděrovi, do protiútoku se ale vydal Kumstát, s finální přihrávkou počkal na nejvhodnější chvíli a ve vlastním oslabení nedal zakončujícímu Kutlákovi na výběr, kam má puk uklidit. Vůbec celá první dvacetiminutovka patřila jasně domácím. Dukla na prochladlého Málka vyslala pouze sedm lehčích ran. Naopak Masalskis byl v ohni střel. Jiří Polák mířil z Hurtajovy křižné příhry do brankářova ramene, Vojtěch Polák s Pechem zase dělali zmatky v brankovišti při přesilové hře, další přesilovkové dělovky Ptáčka a Hlavačky skončily těsně vedle tyče.

Druhá třetina už probíhala v jiném duchu. Energetici se možná trochu uspokojili vedením, naopak Jihlava začala lépe bruslit, a tak se do hry pořádně zapojil i Roman Málek. Blízko snížení byl Lubina, na brankovišti tečující nahození Ficence od modré čáry. O osudu celého duelu tak definitivně rozhodla další hrubka při přesilovce Jihlavských. Do úniku tří na jednoho se vydali Kraft, Krajíček a Skuhravý. Nádherná kombinace, která si určitě zaslouží nominaci do soutěže o nejpovedenější akci, našla po Skuhravého střele za bezmocného Masalskise potřetí cíl v síti. Hostující mužstvo se v závěru prostředního dějství ještě pokoušelo snížit, jenže Bakusova teč šla mimo, Malena pálil od modré do Málkovy náruče, Padělek zasáhl brankářovu masku a Kaděra napálil puk z kruhů vedle branky.

Více než hokejovou krásu, nabídla závěrečná část hry drobné rozmíšky a jednu pěstní výměnu názorů. V té si názory se Zajacem vyměňoval Michal Dvořák. Domácí bijec příliš dlouho nepřemýšlel a rychle shodil rukavice. Než si slovenský bek stačil uvědomit, co se děje, už ležel na ledě a bezmocně čelil spršce ran. Protože si domácí útočník v potyčce počínal mnohem aktivněji, odešel předčasně do kabin, zatímco jeho protivník zamířil pouze na trestnou lavici. Zvýraznit vedení mohl pro domácí ještě Alinč, trefit pěknou Hurtajovu přihrávku se mu ale nepodařilo. Na druhé straně se podobně vedlo Hlouchovi, který z prostoru mezi kruhy trefil Málkovo rameno. V závěru prodloužil střeleckou smůlu z posledních zápasů Ĺubomír Hurtaj, jehož rána, opět ve vlastním oslabení, skončila na tyči.

Energie zajíždí v pátek bojovat na Spartu. K udržení i pouhé teoretické naděje na play-off, musí zvítězit. Jihlava se bude na baráž připravovat na domácím ledě se Znojemskými orly.

Ohlasy trenérů

Václav Baďouček (Karlovy Vary): Jsme rádi, že se nám zápas podařilo uhrát takto. Měli jsme obavy z toho, co s mužstvem udělá psychika, protože co se týká play off, jsme realisté. Pomohly nám dva rychlé góly, pak se utkání víceméně dohrávalo, až na výjimky to byl vlastně bezkontaktní hokej. S výsledkem jsme spokojeni.

Kamil Konečný (Jihlava): Utkání bylo poznamenáno jednak tím, že ani jedno mužstvo v něm nemělo motivaci a dále skutečností, že jsme už v první minutě inkasovali. Chtěli jsme dosáhnout dobrého výsledku, ale máme velkou marodku a projevila se naše dlouhodobá slabina - přesilové hry, ve kterých jsme dokonce dvakrát inkasovali..

Fotogalerie

Související články