Nepovedená druhá třetina stála dorost výhru v derby

Dorostenci odehráli první západočeské derby letošní sezony. Ačkoli začátek zápasu Energie s Plzní vypadal vyrovnaně, o čemž vypovídal také výsledek, na prohranou druhou třetinu však energetici nezvládli reagovat. Ve třetím dějství Karlovy Vary pouze utkání dohrály a Plzeň potvrdila své vítězství, všechny tři body tak z KV Areny odvezli indiáni.
ELIOD Extraliga dorostu, 5. kolo, čt 26.9.2019, KV Arena
Plzeň
1:4
1:1, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 9. Šlechta (Botoš) – 10. Hauser (Soukup, Houdek), 31. Korčák (Hodinář, Šiler), 37. Soukup (Václavík), 43. Soukup (Špaček, Hodinář)
Rozhodčí: Petružálek – Goltsch, Sýkora
vyloučení4:2
využití0:0
střely na branku22:26
diváci136
Karlovy Vary: Kubát – Bulka, Dorot, Vogel, Hohl (A), Prošek, Houdek P. (C) – Šlechta, Šmajda, Rymon, Remeš, Kupčo, Botoš, Černý, Matas, Sapoušek, März
Plzeň: Bočan – Hodinář, Špaček (A), Jánský, Houdek M., Kanta, Páník – Marcel (C), Soukup D. (A), Hauser, Holý, Šiler, Korčák, Václavík, Soukup M., Dáňa, Steinbrücker, Matoušek, Kreuzman

Úvod zápasu nevypadal pro Karlovarské vůbec špatně. Po odehrané minutě se do velké šance dostal Lubomír Kupčo, který střelou z mezikruží minul brankoviště hostů. Plzeň měla potíže s přechodem do útočné třetiny, vlastní pásmo si energetici dobře hlídali. V sedmé minutě přišla další větší šance z hokejky Karlových Varů, když se o střelu postaral Jan Botoš z mezikruží, Bočan stačil zasáhnout. Do rychlého protiútoku se vzápětí dostali plzeňští mladíci, na konci akce stál Holý, který prověřil pozornost karlovarského brankáře střelou z kruhu. V čase 08:29 se domácím po dlouhém snažení, podařilo otevřít skóre zápasu. Svůj střelecký um prokázal Robert Šlechta. Karlovarská radost netrvala ani čtyřicet vteřin. Škodovka se bleskově usadila v útočném pásmu, dělovkou od kruhů se prosadil Petr Hauser. Tlak Plzně se začal zvyšovat. Po vstřeleném gólu si Kubát připsal nádherný zákrok, když na dvakrát zastavil pokusy hostujících hokejistů. Podobná šance se zrodila také na druhé straně u branky Bočana, tam se do dvou po sobě jdoucích šancí dostal Kupčo. V závěru první třetiny si Energie zahrála přesilovou hru, když na trestnou lavici usedl Jakub Holý. Početní převahu Karlovarští v závěru části nevyužili, dohrála se tedy na začátku druhého dějství.

Do druhé periody nastoupil lépe celek z Plzně, Energie sice dohrávala přesilovou hru, ale v ní se střelecky neprosadila. Šanci si na levém kruhu vybojoval Martin Jánský, ale karlovarského brankáře nepřekonal. V útočném pásmu se drželi zejména hosté, kteří si neustále hledali vhodnou pozici ke střele. I když se energetikům občas povedlo navštívit Bočana, z jejich návštěvy žádné nebezpečí nevzniklo. V polovině zápasu usedl na trestnou lavici Ondřej Matas a početní převahy se dočkali také hosté. V přesilové hře se Plzeň do větší šance nedostala, mimo střelu Špačka, se kterou si Kubát poradil. Poté, co byla přesilová hra odehrána, bylo signalizované další vyloučení na straně Energie. Škodovka zavezla puk do útočné třetiny a z pravého kruhu vypálil Matěj Korčák, který poslal gólem Plzeň do jednobrankového vedení. Energii začaly trápit nepřesné rozehrávky, zbytečné ztráty kotouče ve středním pásmu. Ani jeden z týmů si nějakou dobu nevybojoval dobrou střeleckou pozici. Ve 33. minutě přišlo vyloučení pro hráčskou lavici Plzně, kdy Škodovka hrála se šesti bruslaři. Ve vlastním oslabení ujel karlovarské obraně Matěj Korčák, který rychlou střelou nepřekonal maskovaného muže v brankoviště Karlových Varů. Energie si po přesilové hře vybojovala několik šancí, všechny puky však končily mimo bránu hostů. Ve 37. minutě přišlo další navýšení skóre. Do samostatného úniku utekl Marek Soukup, brankář Energie se snažil přečíst jeho úmysl, ale marně a Soukup úspěšně zakončil. Poslední dvě minuty si domácí zahráli dvojité oslabení, když na trestnou lavici zamířil Rymon a následně se připojil Patrik Hohl. I když na Plzeň čekala dlouhá dvojitá početní převaha, střelecky se neprosadila. Po návratu Rymona z trestné lavice se však Bočan zapotil. Karlovarský útočník pospíchal pro kotouč a tváří tvář hostujícímu brankáři neuspěl.

Necelé tři minuty po začátku třetí třetiny se v utkání naposledy skóre měnilo. Po pravé straně kluziště ujel Dominik Soukup a střelou mezi betony vstřelil poslední branku zápasu. Karlovy Vary si ještě vybojovaly pár šancí, které gólově neskončily. V polovině utkání pálil od modré Jakub Vogel, před bránou stačil puk ještě tečovat Rymon, ale do brankoviště hostů jej nenasměroval. Na druhé straně se ozvala tyč po střele Dominika Soukupa. O další ránu se zasloužili opět Karlovarští. Na konci akce stál ale perfektní zákrok Bočana. Dvě minuty před závěrečnou sirénou si Energie zahrála poslední oslabení. V něm se do šance dostal Rymon v souhře s Kupčem, druhý jmenovaný v závěru zvolil nahrávku místo střely, což Rymon nečekal a nedokázal na poslední chvíli zasunout puk za Bočana.

To je velice jednoduché. Po vyrovnané druhé třetině jsme ve druhé části přestali totálně bruslit, bojovat. Soupeř z toho samozřejmě vytěžil a utekl nám na 3:1. Závěrečné třetina se po gólu na 4:1 jen dohrávala a my jsme s výsledkem nemohli už nic udělat. Soupeři samozřejmě gratulujeme k vítězství. Snad se z toho poučíme, v pátek máme hned zápas se Spartou a jdeme dál.

Z obou dvou stran to byl dobrý zápas, dobré utkání. Věděli jsme, že se potkají dva ještě neporažené celky. Karlovy Vary na nás vletěly, měly dobrý pohyb. Na začátku jsme si s nimi nevěděli rady, ale poté jsme začali jednoduše přehrávat jejich forček. A z toho se také rodily naše šance. V závěru druhé třetiny jsme hráli dlouhou přesilovou hru pět na tři, kterou jsme chtěli využít. To se nám bohužel nepodařilo, špatně jsme to sehráli v útočném pásmu. Nakonec se nám povedlo ve třetí třetině přidat ještě jeden gól a zápas dopadl dobře na naší stranu.